Kalendář

Říjen 2008
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 26Říj

  v 0:13 hodin středoevropského času, na 5° 54´ Štíra

  Vážení příznivci či náhodní návštěvníci (ačkoli náhody neexistují),

  dovolte mi dnes zcela osobní úvahu, jelikož dnešní novoluní se takřka dotýká mého Slunce ve znamení Štíra.
  Nechci popisovat svůj nedávný jedinečný zážitek v MHD, kdy řidička tramvaje na křižovatce zabočila vpravo místo aby jela rovně, protože si spletla trasu. Ani nechci psát o moudrém rádci Saturnovi nebo převratném Uranovi, kteří v těchto měsících stojí na obloze proti sobě, kdy každý z nich začíná svým osobitým způsobem bojovat o svá práva na život (počínaje finanční krizí).

  Chci se vrátit ke své drahé Lilith, o které jsme letos s kolegyní a přítelkyní Alenou vedly několik společných seminářů, a jejíž téma bylo velkou inspirací pro semináře mé další spřízněné duše, Terezky Dubinové.
  Lilith, mnohdy osočovaná z feminismu a z nepřátelství vůči mužskému světu, mi v poslední době natolik přehlušovala všechny ostatní vnější dojmy, že cítím povinnost projevit jí tímto způsobem hlubokou úctu a dík. Přicházela ke mně stále častěji jak v mém osobním životě, ve vztahu k partnerovi, k mým dospělým dcerám a synovi, tak s přítelkyněmi a klientkami, hluboce zraňovanými v partnerství nebo ve vztazích se svými dospělými dětmi či naopak s rodiči.  Zároveň i přes sílu ženské soudržnosti a sdíleného společenství.

  Až teprve díky všem těmto poselstvím zvenčí jsem poprvé za celý svůj život pochopila nesmírnou vděčnost především vůči svým nejbližším za to, že mi umožnili, aby se moje Lilith mohla projevovat, ačkoli mnohdy zcela neartikulovaně, nekultivovaně, sobecky, hrdě a povýšeně. I tato všechna přízviska k ní patří. Bohužel, jelikož mnou osobně nebyla přijata, byla nucena se často uchylovat k této neotasené formě. Trvalo mi to celé roky, ale díky Bohu za to, že jsme to spolu stihly. Teď spolu s ní děkuji všem, kdo jí a mě sloužili jako projekční plátno pro všechny mé a její vrtochy a neukojitelné touhy vnitřního projevu, se kterými jsme si často spolu nevěděly rady. Svítá mi naděje, že svoje projekce mohu pomalu začít stahovat a žít svou přijatou Lilith s vřelou láskou k ní, autentická, bez výčitek svědomí, jak spolu vypadáme.

  Nechci končit dojemným happy endem. Všechno, co prožíváme, je součástí probíhajícího procesu, a nikdo dopředu nevíme, jaké bude mít trvání. Konec konců na tom ani nesejde, protože jakmile jedno kolo uzavřeme, postupujeme do dalšího. Záleží jen na nás, jestli budeme běhat jako myška v kolečku pořád za svým ocáskem nebo jestli budeme pokračovat po vertikální spirále života nahoru.

  Lilith pomalu uzavírá svůj tranzit ve znamení Střelce, kde na prvním místě stojí smysl toho, co se děje, a kam směřujeme. Od ledna 2009 už se usídlí spolu s Plutem (základní osobní transformace a změna osobního přístupu) ve znamení Kozoroha, kde bude moci uplatnit svůj nejpřirozenější instinkt, to jest k přežití.

  V tomto říjnovém novoluní se Lilith hlásí vehementně o slovo, a nelze předem určit, jakým nevypočitatelným způsobem a na jaké úrovni rozehraje v dalším 29 denním lunárním cyklu svůj part. Konečně byly v rámci spravedlivého Střelce vyneseny rozsudky nad trýzniteli dětí v kuřimské kauze, ačkoli mnohé postavy si odnášejí své tajemství do cely s sebou.

  Pokud byste se chtěli podívat na svoji Lilith ve svém horoskopu, obraťte se na moji Lilith a na mne přes kontakt.

  Na závěr si dovolím převzít ze stránky Terezky Dubinové http://www.oheladom.ic.cz/o-mne.php slova rabínky Lynn Gottlieb:

  „Bůh má Ženskou Přítomnost. Tato Ženská Přítomnost je ve vyhnanství. Dokud ji nezachráníme a nepřivedeme ji domů, aby spočinula uvnitř nás, nebude celý svět zachráněn.

  S vděčností, projevenou vám všem, Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:15

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.