Kalendář

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 23Dub

  v 01:48 hodin letního času
  na 4°18´ Štíra

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá Sabiánský symbol „Skalnatý útes vzdoruje vlnám, které se o něj tříští“ – britská vlajka“, s podvysvětlením „Nehybnost všech institucí a procedur“.
  Klíčové heslo: STABILITA

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem IMIX (čteno imíš) – červený drak, ze všech dvaceti symbolů první v pořadí. Je to primární vědomí, základní instinkt k přežití, Velká matka, božská výživa a podpora.

  Dubnový úplněk, nazývaný buď jako růžový, nebo travnatý nebo jako z vajec, znamená vždy Lunu ve Štíru, ve znamení proti Býku, v němž je Slunce od 19.dubna do 20.května.

  Dnešní horoskop je více než zajímavý, jedním slovem až příliš intenzivní, a to z několika důvodů.

  Prvním je včerejší setkání Jupitera s Uranem, v němž bychom mohli spatřit nadějné otevření a průnik porodními cestami k narození nového života. V tomto směru naděje umírá poslední.

  Druhým důvodem je obrazec takzvané „té“ kvadratury, vytvořené dnešním úplňkem ve spojení Slunce s Lunou a současně provázaným vztahem s Plutem, diskriminovanou planetou na trpaslíka. Na jeho vlivu to však Plutovi neubralo ani o milimetr, ani o jediný gram.

  Pluto už si většinu svých věcí stačil odstěhovat za hranice do vedlejšího státu Vodnáře, aby se pak na kratičkou chvíli letos k podzimu vrátil ještě naposledy do Kozoroha, kde provede závěrečné kosmetické ? úpravy. Do Vodnáře se pak s konečnou platností vrátí 20.listopadu.

  Čím rozvířil již tak dost neklidné vody Pluto právě dnes. Jednak vládne úplňkové Luně ve Štíru a pak je v kvadratuře na Slunce v Býku. Ta sice už proběhla tuto neděli, ale ovlivňuje celé úplňkové dění.

  Pluto je kolektivní záležitost, avšak jeho účinky zasahují hluboko do nitra každého z nás. Jeho charakteristickým rysem je neochota smířit se s kompromisem, pokud je třeba odvést práci, pak naprosto dokonale, téměř autisticky obsedantně perfektně. Nadlidské úsilí, kterému lze těžko vyhovět ve fyzickém těle. Buď člověk cítí nadřazenost nebo naopak méněcennost, všechno nebo nic, bílá nebo černá, ale nic mezi tím.

  Je to hozená rukavice mezi gladiátory shora do arény. Tak to vidí císař nahoře, nicméně hluboko dole, v naší niterné, intimní aréně se odehrává soukromý boj každého z nás sama se sebou. O co vlastně já to usiluji, mám to zapotřebí, co vlastně chci ve svém životě zažívat, abych jen nepřežíval. Kde mi po cestě vypadla z kapsy radost ze života, byť by to byly jen úchvatné záblesky štěstí a spokojenosti.

  Třetím důvodem je tvar dnešního horoskopu, zvaného „vědro“. Ve vědru jsou všechny planety včetně Chiróna soustředěny do max jedné poloviny horoskopu, na druhé straně proti nim je takzvaný singleton, jediná planeta, max dvě, na kterých to celé závisí, doslova visí. Pokud by odtud utekla, podmínky by se musely nastavit úplně jinak.

  Důležitá informace – od novoluní březnového až do novoluní červnového stojí jako singleton Lilith momentálně stále v Panně. To ona diriguje orchestr, nacpaný do jednoho koutu orchestřiště (jako kdyby nebylo jinde dost místa).

  Lilith (a mám na mysli zralou Lilith, která prošla celou řadou těžkých životních zkušeností, aniž by zahořkla) má jako svoji prvořadou hodnotu autenticitu – být taková jaká je, bez srovnávání se s někým, něčím, bez touhy po pomstě nebo dokonce vyhubení mužské „rasy“.

  Lilith v Panně má extrémně vyvinutá čidla ve svém těle, instinktivně jedná podle toho, jak to cítí v sobě samé. Pokud se přizpůsobuje okolí, ničí hlavně sebe samu.

  Jen pro zajímavost uvedu několik příkladů tvaru vědra: V srpnu 1917, před Velkou říjnovou revolucí byl držadlem vědra Uran, v září 1968 Saturn, v listopadu 1989 Jupiter. Zatím se mi nepodařilo dohledat další Lilithovské vědro,

  Jedním ze symbolů Štíra a Pluta, jenž tomuto znamení vládne, je Orel a dalším pták Fénix.
  Vzlétněme tedy do výšin jako on, opusťme své staré zlozvyky, stará zadání do GPS, jež nám škodí a spalují nás a vraťme se zpět jako svobodné bytosti, autentické, bez makeupu, který zakrývá vnitřní nelad a chaos.

  Příště se sejdeme 8.května v novoluní v Býku, ve tvaru vědra s Lilith v Panně, stejně jako dnes.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:33

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.