Kalendář

Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

Planetární konstelace se konají

v sobotu a v neděli 20. a 21. října 2018.

sobota 20. 10.  9.30hod – cca 18.00 hod
neděle 21. 10.  9.30 – cca 16.00 hod

V případě zájmu napište prosím zprávu přes kontakt.

Planetární konstelace mohou probíhat jak ve skupině, tak v rámci individuální práce. Na zemi rozložíme do kolečka znamení zvěrokruhu. Člověk, který si staví konstelaci, si postupně odvede svoje planety (respektive jejich představitele, které si pro ně předtím vybral z přítomných lidí) na místo, tj. na znamení zvěrokruhu, které jim náleží, podobně jako se při rodinných konstelacích staví zástupci pro rodinné příslušníky.

Místo je předem určené na základě postavení planet v horoskopu člověka, který si staví konstelaci. Je možné si vybrat za zástupce nejen osoby, ale i rozličné předměty. Při individuální konstelaci pracujeme se zástupnými předměty.

Většinou začínáme základem osobnosti – Sluncem a jeho vazbami k ostatním planetám v horoskopu člověka. Postupně přejdeme k některým dalším planetám, podle probíhajícího děje. Pomalu se začne zcela spontánně rozvíjet příběh. Některá planeta/osoba nechce třeba stát vedle té sousední, protože je jí v její přítomnosti těžko, jinou zase přitahuje některá na opačné straně a chtěla by být v její blízkosti, atd.

Cílem celého divadla je utvořit si představu o tom, co se v člověku momentálně odehrává, k jakým vnitřním zdrojům má vřelý vztah, které v sobě naopak odmítá nebo popírá nebo která z jeho vnitřních energií touží být podpořena, respektována, projevena.

Klasik psychologie C.G.Jung prohlásil, že si potřebujeme uvědomit a přijmout to, co jsme dostali od sudiček do vínku. Až teprve potom se před námi otevírají možnosti a způsoby, jak s tím začít něco dělat. A můžeme se vydat na cestu k celistvosti, po níž nevědomky celý život prahneme.

Mnohdy jsou účastníci konstelací upřímně překvapeni, když na vlastní oči spatří, jaké významné kvality v sobě skrývají, protože o nich do té chvíle neměli ponětí, do kterého místa svého horoskopu (životní oblasti) se uchýlili a zapomněli, že jsou jim k osobnímu rozvoji a ke spokojenosti k dispozici ještě další možnosti.

Každý účastník v úvodu obdrží svůj osobní horoskop a písemnou informaci o astrologické symbolice jednotlivých planet, a krátce si o ní pohovoříme.

Účastníci nemusí být znalí astrologie, na druhou stranu nejsou tyto znalosti na překážku.

Účastníci nejsou povinni si stavět vlastní konstelaci.

Od všech přihlášených potřebuji znát s předstihem pokud možno kompletní data – celé jméno, datum, čas a místo narození.

°°°°°°

Osobnost každého člověka se utváří v průběhu života rozvíjením nebo naopak potlačováním jeho schopností, vlivem rodiny, školy, vnějšími okolnostmi, vlivem kultury a společnosti, v níž vyrůstá. atp.

Ve hvězdách není psáno, že se dané vlohy vždycky rozvinou. Často mnoho schopností a možností zůstává dlouho neprobuzeno nebo potlačováno do pozadí.

Horoskop představuje náš subjektivní pohled na okolní svět, na vlastní rodinu, partnera, děti, na naše rodiče. Jsou to brýle, přes něž se učíme nahlížet na svět. Někdy jsou růžové, jindy tmavé, někdy zamlžené, jindy čisté a průhledné.

Planetární energie symbolizují určité životní podmínky, situace a osoby, jež nějakým způsobem ovlivňují naše životy. Záleží na nás, jakým způsobem dokážeme tyto energie využít.

Skutečnosti, jež nás obklopují, jsou utvářeny tím, co je ukryto v našem nitru.