Kalendář

Březen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 30Bře

  ve 20:45 hodin letního času, na 9°59´ Berana

  Tomuto stupni Berana přísluší sabiánský symbol „Učitel dává nové symbolické formy tradičním představám“, s podrobnějším vysvětlením „Revize postoje na počátku nového cyklu zkušeností“.
  Klíčové slovo: Abstrakce

  V Mayském orákulu je symbolem KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  První novoluní v Beranu v letním čase, v prvním znamení zvěrokruhu, v novém astrologickém roce, představuje nové začátky v oblasti vztahů, nové pracovní projekty, nové akce, zážitky, zkušenosti. Horoskop dnešního novoluní má platnost do 29. dubna, kdy proběhne jak následující novoluní, tak zároveň s ním i zatmění Slunce. A už se na nás řítí sada letošních zatmění. V dubnu to bude ještě lunární zatmění za úplňku 15.4. a pak ještě dvě zatmění v říjnu, viz lunární kalendář.

  Toto novoluní značí velkou pomoc, pokud se pozice 10° Berana  začleňuje do vašeho osobního horoskopu harmonicky. Jestliže se jedná o dynamickou návaznost, je třeba mít se více na pozoru a chodit kolem horké kaše po špičkách.

  http://yogini.wordpress.com/

  Dnešní zadání se ať tak či tak týká větší pozornosti v každém ohledu, neboť celkové napětí obecně narůstá s blížící se velkou kardinální kvadraturou Urana s Plutem za přispění Jupitera a Marta v druhé polovině dubna. Dohromady vytvářejí energii neřízené střely, která hledá místo, kam by dopadla a založila požár. V tomto období budeme vnímat mimořádný tlak věci zmoci silou vůle bez ohledu na cokoli a kohokoli. Právě tehdy je však žádoucí nenechat se vyprovokovat k nepředloženostem.

  Vyhněte se unáhleným rozhodnutím a jelikož je Mars (energie, investovaná do Akce) do 20. května stále ještě retrográdní, ohlédněte se zpět, zdali to, co jste realizovali, nepotřebuje určité úpravy někdy i zásadního charakteru. Přehodnoťte svá původní rozhodnutí a změňte je na základě nových podmínek a nastalé situace.

  Vylučte rizika a řiďte se zvýšenou opatrností jak ve vztazích, tak za volantem. Rozjet například jednání ve věci nemovitostí by mohlo takové riziko znamenat. Večer si uvařte meduňkový čaj, aby se váš přestimulovaný organismus mohl zklidnit,  abyste si v sladkém spánku znova dobili baterky.

  Obecná doporučení pro novoluní v Beranu:

  Zdraví a výživa:
  Jelikož znamení Berana je spojeno s hlavou a obličejem, budeme těmto partiím věnovat zvýšenou pozornost.  Ohnivému Beranu přísluší červená barva, proto budeme do jídelníčku zařazovat červenou zeleninu a ovoce – papriky, ředkvičky, jablka.

  Pokud možno se nyní vyhneme chirurgickým řezům a invazivním zákrokům speciálně v oblasti hlavy, na obličeji a v ústní dutině.

  Péče o tělo:
  Dny, kdy je Luna v Beranu, jsou vhodné k manikůře a pedikůře.

  Péče o zahradu:
  Vhodné dny k prořezávání nemocných dřevin.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:06

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.