Kalendář

Září 2010
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Zář

  podzimní rovnodennostSlunce vstupuje do znamení Vah
  v 5:09 letního času

  Prvnímu stupni Vah přísluší sabiánský symbol „Ve sbírce dokonalých exemplářů mnoha biologických forem vystavuje svá nádherná křídla motýl, tělo protkané tenkým špendlíkem“, s dalším vysvětlením – Nesmrtelná realita archetypu a její odraz v dokonalém, zasvěceném světě.

  úplněkLuna vstupuje do znamení Berana
  v 11:17 letního času

  Prvnímu stupni Berana přísluší sabiánský symbol „Ženu, vystupující z oceánu, objímá tuleň“, s dalším vysvětlením – Vytvoření nových forem a sil vědomí.

  V mayském orákulu je pro dnešní den symbol Ahau, poslední, vrcholný symbol ze všech třinácti – ničím nepodmíněná láska, přechod na vyšší úroveň, Slunce, korunní čakra.

  Zářijový úplněk má název „sklízení úrody nebo zrna“. Je časem, vhodným pro rituály a procesy léčení starých ran, nesplněných očekávání, omezujících přesvědčení, jak na těle, tak i na duši.

  Čas od času se přihodí, že se úplněk nebo novoluní odehrává ve dni jarní nebo podzimní rovnodennosti či letního nebo zimního slunovratu. Dnes si úplněk pospíšil za rovnodenností už za šest hodin. Vstupujeme do sféry vlivu Pluta, vědeckou obcí degradovaného na trpaslíka. Na jeho nezdolné síle atomového jádra mu to však nic neubírá. Ba naopak, s urputností sobě vlastní se bude o to víc snažit se prosadit.

  Na obloze je dnes v úplňku planetami vykreslen čistý čtverec. Ve dvou protilehlých vrcholech je Slunce ve Vahách a Luna v Beranu a v dalších dvou Pluto a Hádés. Hádés, řadící se mezi takzvané transneptunské planety, je otiskem Pluta. Hádés alias Pluto je vládcem podsvětní říše stínů a skrytých démonů, kam si občas uděláme tůru, abychom si ověřili, kam až sahá naše dno, od kterého se chystáme odrazit zpět na čistou hladinu.

  S Plutem/Hádem jde do tuhého, může nás dohnat až do panického strachu o přežití, nekompromisně destruuje všechno zbytečné a nadbytečné a zaměřuje se na opravdovost a autenticitu, stejně jako jeho sestra Lilith. V těchto dnech se můžeme setkávat s lidmi, kteří žijí v obavách o svůj život a nevědomky si zužují možnost svobodné volby rozhodování jak a kudy dál.

  Jedním ze způsobů, jak se srovnat s negací kolem sebe je tibetské budhistické cvičení transformace, zvané Tonglen (přeloženo dávej a ber). Můžeme tak transformovat jakoukoli formu negace a nepotřebujeme k tomu ani hlubokou analýzu prožitků z dětství ani pocity provinění, proč jsem zrovna takový, jaký jsem. Tonglen nabízí přijmout negativní energii, proměnit ji v užitečný záměr a nakonec ji vypustit do prostoru jako pozitivní léčivou energii.

  Tři kroky meditace Tonglen:

  1. Přijímání: Představte si svoji nebo cizí zlost, nenávist, strach, žárlivost apod. jako mrak černého kouře, valícího se před vámi. Začněte ho nosem vdechovat a vnímejte, jak prochází vaším tělem do místa srdeční čakry. Na chviličku zastavte dech, abyste mohli zničit „démona všech démonů“, svoje o sebe pečující ego. Představte si, jak se ten mrak černého kouře postupně mění ve světlo. Cítíte změnu, jak z vás pomalu tíha  opadá.

  2. Dávání: Teď zvolna a jemně vydechujte ústy čiré bílé světlo moudrosti. Představte si krystalicky čisté  paprsky bílého světla, vycházející z vašeho těla ven, jak oblažují všechno živé a rozlévají kolem sebe mír a štěstí.

  3. Radost: Během výdechu, kdy rozdáváte bytostem kolem vás  mír a štěstí, si dovolte pocítit radost.

  V této meditaci přijímáme bolest a vysíláme štěstí a mír, což je pro naši vyspělou civilizaci postup zcela proti srsti.

  Kdykoli se od nynějška setkáme s nějakým utrpením, vdechněme je, proměňme je ve světlo a přejme si, aby byly všechny bytosti osvobozeny od bolesti.

  Kdykoli se od nynějška setkáme s jakýmikoli projevy štěstí, vydechněme je a přejme si, ať jsou všechny bytosti šťastny.

  Naučíme se cítit se lehčí, svobodnější a mírumilovnější, přinejmenším pro dalšího půlroku.

  Mír v duši vám přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:22

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.