Kalendář

Červenec 2010
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 11Čvc

  ve 21:40 letního času, na 19°24´ Raka

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Benátští gondoliéři hrají serenádu“, s podtextem „Štěstí jako základní tón společenské integrace a přizpůsobení se zvyku“.

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři CIMI (čteno kí mí) – odevzdání, uvolnění, smrt a transformace

  Před dvěma týdny, přesně 26. června, jsme byli svědky zatmění Luny v Kozorohu a dnes zatmění Slunce v protilehlém Raku. 26. června jsme obdrželi nabídku upgradovat svoje vnitřní parametry, rozměry svého vnitřního prožívání, s možností restarovat svůj osobní systém.

  Zrovna 26. června jsem trávila dovolenou v osamoceném koutku světa, na konci prašné cesty, v malém domku, položeném na oblých švédských skalách, pokrytých barevným vřesem a voňavým borůvčím, s výhledem na mořský záliv, kde lišky doslova dávaly dobrou noc. Spojení na internet se nějak neslučovalo dohromady s touto krajinou, asi proto tam bylo prakticky nepoužitelné. To na vysvětlení mé odmlky jak při letním slunovratu 21. června, tak i při zmíněném zatmění Luny. A s poděkováním za vaši trpělivost.

  Během zatmění Slunce se ve směru k Zemi přeruší na pět minut a dvacet vteřin dodávka sluneční energie. To je ideální chvíle pro napojení se do jiné úrovně, pro meditaci, změnu vědomí, prožívání toho, kde a jak právě jsme, jak to sami se sebou vlastně máme. Zatmění Slunce se odehrává výhradně ve chvíli novoluní (podobně jako probíhá zatmění Luny při úplňku.)

  Z mnoha stran k nám tak přichází informace o novém začátku. Slunce a Luna v Raku, ve znamení mateřské péče a starostlivosti, svědčí o harmonickém prolínání jin a jang, o výzvě k podpoře a ochraně života na Zemi, v jednotlivých státech a zemích, v rodinách, u každého z nás.

  Ohlédneme – li se zpět, zjistíme, že naposledy bylo významné zatmění na tomto stupni Raka 10. ledna 2001 ještě předtím 11. července 1991. Ti, kdo slaví kolem dnešního data narozeniny, mohou zalistovat ve své paměti a pokusit se vybavit, co významného se odehrálo tehdy v jejich životě.

  Dnešní událost může rezonovat i u těch, jejichž osobní planety jsou plus mínus na 20. stupni Raka. Další skupinou jsou lidé, narození mezi srpnem 1945 a červnem 1946, mezi zářím a prosincem 1974 a v červnu 1975. U všech jmenovaných je aktivován jejich Saturn, to znamená, že se objevuje téma osobní odpovědnosti, řádu a uspořádání svých věcí, zvýšených pracovních nároků a vylaďování hranic.

  Lidé, narození mezi srpnem 1952 a červnem 1954 se mohou prostřednictvím aktivace jejich Urana ocitnout v bodě zásadního obratu, poměrně nečekaně a  z místa odkud by to jeden nečekal.

  V současné době se řítíme dál horním úsekem horské dráhy. Lepší než sklánět hlavu dolů je upřít pohled před sebe. Navyšuje se turbulence v tzv. kardinálním téčku, objevujícím se znovu po 80 letech, kdy se transformační planety ocitají na počátku takzvaných kardinálních, základních znamení (Beran, Rak, Váhy, Kozoroh).

  Vesmírná energie nabírá rapidně obrátky a žádá reakci tady od nás dole, aby došlo k vzájemné harmonii, jak dole, tak i nahoře a naopak. Není nutné reagovat ukvapenými reakcemi, jsou i jiné možnosti, jak uvolnit vnitřní přetlak a uspokojit nutkavou potřebu se odreagovat.

  V posledních 2000 letech lidská rasa postupně ztrácela kontakt s přírodou a prožívala období tmy. V dnešním zatmění se rýsuje boj mezi světlem a tmou, záleží na nás, jak se s nimi srovnáme sami v sobě, se svou temnou stránkou, abychom mohli přijmout světelnou záplavu. Až tak moc asi nejsme zatím na přímé světlo připraveni, zatím nás sluneční žár víc spaluje než hřeje.

  Dnešní zatmění má dlouhodobý efekt a provede nás dál, do příštího roku a jen ztuha půjde stát mimo dění. Na každého se dostane, aby si mohl vyzkoušet tu zajímavou jízdu. Už zítra, den po zatmění, uvidíme zase kousek dál, blíž k horizontu, kdy se směr cesty před námi zase vyjasní.

  Buďte v těchto dnech vůči sobě samým laskaví, zapřeďte hovor raději tam, kde víte, že budete bez kladení odporu vyslyšeni a vyhovte svým osobním potřebám, tak abyste byli uspokojeni.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 13:42

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.