Kalendář

Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 19Pro

  v 5:28 hodin středoevropského času
  Slunce vstupuje na 0° Kozoroha

  Sabiánský symbol pro 1.stupeň Kozoroha zní „Indiánský náčelník požaduje na shromážděném kmeni vůdcovskou moc“. S dalším vysvětlením „Moc a zodpovědnost, přítomná v každém uplatnění vůdcovského nároku“.
  Klíčové heslo: STÁT SE AUTORITOU

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Etz´nab (čteno ets nab) – bezčasovost, iluze, setkání se stínem, integrace paradoxu.

  Během každého roku jsou na naší cestě vytyčeny čtyři ukazatele směru:

  • Čtvrtý je dnes – Návrat ke světlu, zimní slunovrat, kdy Slunce vstupuje do Kozoroha, začíná opravdová zima.
  • První je 20.března – Spojení Nebe a Země, jarní rovnodennost se vstupem Slunce do Berana, prvního znamení zvěrokruhu, první jarní den.
  • Druhý je 21.června – Naplnění a manifestace, letní slunovrat, kdy se vstupem Slunce do Raka je zahájena letní sezóna.
  • Třetí je 23.září – Vzdávání díků a přeměna, podzimní rovnodennost, kdy se vstupem Slunce do Vah nastává podzim.

  Dny, dělící čtvero ročních období na další čtveřici jsou keltské Ohňové svátky Samhain, Imbolc, Beltain a Lughnasadh. Všechna tato období jsou branami, otvírajícími se silným vesmírným energiím.

  Letos jsou termíny někdy jinak než letos, vzhledem k přestupnému roku 2024 s prodlouženým únorem na 29 dnů.

  A tak to jde rok, co rok, podle přírodních cyklů. Trvalá existence cykličnosti přírodních dějů vypovídá o nepopiratelné existenci tohoto jevu, nádechu a výdechu našeho života, krátkodobých i epochálních životních cyklů.

  Dnes se orná půda stále více zabírá pro výstavbu nových budov a tak už se nové generace stále obtížněji setkávají s životem na poli, v lese, v horách a na pastvinách. Stále častěji se musíme na chodníku vyhýbat člověku, který se najednou zastaví, připoután k displayi svého mobilu.

  Dnešní den je na naší severní polokouli nejtemnějším dnem v roce, kdy se Slunce na okamžik ztratí z našeho dohledu a noc dosahuje svého maxima. Od následujícího dne se dny začnou zase postupně, krůček po krůčku prodlužovat. Ještě jsou před námi poslední tři dny kolem slunovratu, temná noc duše.

  V tomto čase pohlédněme do svého nitra, do sebe, tváří v tvář, jen my sami, aniž bychom se posuzovali, odsuzovali za to, kým jsme. Toto není příležitost ke zpytování svědomí, ale možnost prohlédnout si sebe sama ve svetru oblečeném naruby ve tmě, o samotě.

  Popovídejme si se svým tělem, co je teď jinak, proč a kde ho to škrtí, v kterých místech to příšerně tahá. Zkusme zjistit, jak se v tom jiném zevnějšku vnímáme, objevujme, co jsme dosud postrádali, abychom se cítili celiství a úplní. Budeme si muset zvykat na to nové/jiné oblečení, nějakou dobu se v něm budeme ošívat, něco nám bude vadit, dokud nepřijde chvíle, kdy si toho už ani nevšimneme, protože se pro nás nový/jiný zevnějšek stane naprosto přirozeným.

  Může se objevit i ještě temnější tma, v níž se setkáme se svými odmítanými částmi, které bychom nejraději nahradili dokonalými implantáty, za drobného předpokladu, že jsme si vědomi jejich existence.

  Často si ale nejsme vědomi toho, že jsme stále pod vlivem svého stínu, pokud nejsme v hluboké temnotě nebo přesně na rovníku. V prohlášení, že byl člověk pod vlivem se nedokládá, pod jakým, ačkoliv zvenku je to více než zřejmé.

  Stín si neodpářeme ani ve svetru naruby, ani na líc. Stín nás drží pevně na zemi, a bude tomu tak i nadále, dokud jej jako čerstvě poznaného nepřivineme k sobě a nezačleníme ho do svého týmu vnitřních postav, kde pro něho zůstávalo prázdné místo.

  Proveďme si v temných dnech duše slunovratový rituál návratu ke Světlu.

  Zatáhněte okna, zhasněte světlo v místnosti a pohodlně se usaďte se. Otevřete oči do tmy, abyste zjistili, jak se v takové situaci cítíte.

  Dýchejte v pravidelném rytmu nádechu a výdechu, a pokud k vám připlují nějaké myšlenky, nechte je proplouvat a odplynout dál.

  Provádějte to několik minut a zjistěte, jestli jste schopni propustit jakoukoli úzkost nebo neklid, který se objeví.

  Potom si dejte odpočinkovou koupel, abyste se očistili od rozličných nepříjemných pocitů, které se vám ve tmě vynořily a vy nechcete, aby na vás déle ulpívaly.

  Temná noc duše je časem k odpočinku a rozjímání. Buďte k sobě laskaví s otevřenou náručí k sobě a podívejte se na to, kým opravdu jste. Pokud nemáte zlé úmysly, jste takto zcela v pořádku, za předpokladu, že nemáte špatné úmysly ani se sebou sama.

  Poznámka k planetární situaci – planeta komunikace Merkur je od 13.prosince 2023 do 2.1.2024 retro, takže buďte pozorní, aby vám neuletělo letadlo, neujel vlak, autobus, neztratili jste klíče od bytu, domu, auta, mobil, peněženku, abyste nenechali někde zbytečně svítit přes celou noc, byli přirozeně soustředění.

  Abyste sdíleli s rodinou a přáteli milé slavnostní chvíle v radosti.

  Příště se sejdeme už po svátcích Vánočních, v úplňku s Lunou v Raku a Sluncem stále ještě v Kozorohu 27.prosince.

  Přeji vám všem příjemné Vánoční svátky.

  S díky za vaši milou pozornost, Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:16

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.