Kalendář

Listopad 2023
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 12Lis

  v 10:27h středoevropského času,
  na 20°44´ Štíra

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu je „Voják, poslušen svého svědomí, odmítá rozkaz“, s podvysvětlením „Být připraven čelit následkům odmítnutí autoritativních postupů agresivní společnosti“.
  Klíčové heslo: VRHNOUT SE DO NEZNÁMA

  Mayský symbol pro tento den je Cauac (čteno kauak) – bouře, oheň, déšť, aktivace pro přechod na vyšší úroveň.

  Dnes si znovu stoupneme na startovací blok 29,5 denního lunárního cyklu, kdy Slunce a Luna drží při sobě, aby se pomalu začali od sebe oddělovat až do úplňku, kdy stanou přímo proti sobě. To bude za 14 dní, 27.listopadu, kdy bude Slunce už ve Střelci a Luna v protějších Blížencích.

  V dnešním horoskopu se objevují nečekané události, protože Slunce s Lunou v novu je burcováno Uranem, stojícím přímo proti nim. V současnosti tolik připomínaná komfortní zóna je narušitelem Uranem ohrožena. K tomu si svoji polívčičku ohřívá také bojovný Mars (první vládce Štíra), stojící ve Štíru těsně po boku Luny se Sluncem, takže stejně tak i on stojí v opozici k Uranovi.

  Je to příležitost zvláště pro ty z vás, kdo jste žili dlouho na dluh vůči sobě sama, ukrajovali jste si ze svého srdce části na svůj úkor, zapomněli jste, jaké hodnoty jsou pro vás v životě důležité. Nahrazovali jste je například hodnotami materiálními v domnění, že si zajistíte bezpečí a štěstí. Uran i Jupiter v Býku jsou v tomto ohledu skvělými našeptávači.

  Oba dva jsou v Býku ještě stále retrográdní, rozhodně do konce roku. Nabízejí nám podanou ruku k objevu, kam jsme kdysi toužili jít a kam chceme jít dál, vytáhnout a oprášit z pavučin času svoji odsunutou životní vizi.

  Uran nemusí nutně znamenat revoluční převrat, v retro fázi se jedná také o vnitřní revoluci, o ryzí hodnoty, které si nyní uvědomujeme, jako kdyby nám najednou spadly do klína. Stav Prozření. Mnoho lidí si v této době stěžuje na potíže s očima, svědí je tak, že si nemohou pořádně zrak protřít a zbavit se potíží, které je chronicky pronásledují.

  K dnešní trojici Slunce-Luna-Mars se přidává i asteroid Ceres, bohyně výživy. Přichází s podnětem k zamyšlení, do jaké míry si připouštíme nároky nejen na výživu těla, ale i duše a ducha. Jak se umíme citově otevřít a sytit se hřejivými doteky a pocity laskavosti. Lilith momentálně v Panně se zaměřuje víc na praktické věci a na preventivní prohlídky, tento rozměr je momentálně mimo její sféru chápání. Nechápe souvislosti mezi tím a tím, možná jen tuší, co kdyby.

  Vyjděte ze své komfortní zóny (= jen tak trochu žít, spíš přežívat), probuďte v sobě vášnivé Štíří zaujetí, kterým směrem hodíte svůj šíp. Do dávno zarostlého houští, které za ta léta zakrylo tu prosvětlenou louku, plnou lučního kvítí a bzučících včel, světla, s potůčkem stáčejícím se podél. Objevme zpět tu bohatost, již nám náš život do nekonečna nabízí.

  Příště se setkáme za úplňku v Blížencích 27.listopadu.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:26

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.