Kalendář

Srpen 2023
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 15Srp

  v 11:38 hodin letního času,

  na 23°18´ Lva

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Člověk, zcela soustředěný na své nitro je naprosto bez zájmu o svůj vnější vzhled“ s podvysvětlením „Vnitřní zaměření energie a vědomí s nulovým zájmem o vnější aktivity“.
  Klíčová věta: NAPROSTÁ KONCENTRACE

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem OC (čteno ouk) – průlom, nový začátek, průvodci a strážci, autentičnost, srdce.

  Nejprve upozornění na možnost pozorovat roj Perseid, které budou na noční obloze viditelné cca ještě týden. Maxima dosahují každoročně kolem 12. srpna a pak jich postupně až do 24.srpna ubývá. Letos jsou podmínky k pozorování výjimečně příznivé, což se nebude moci říct o příštích dvou letech, kdy padající hvězdy bude narušovat měsíční svit daleko více než letos.

  Novoluní je odstartováním nového lunárního cyklu, trvajícího 28,5 dne. Dnes se o stejnou pozici dělí Slunce s Lunou v poslední třetině (dekanu) Lva. V jejich těsné blízkosti je Lilith z jedné strany a Venuše jako Jitřenka ze strany druhé.

  V dnešním horoskopu je nejvýraznější obraz vnitřní ženy ve Lvu – Luna, Venuše, Lilith, se Sluncem v jejich těsném sevření. Jde tedy především o dámskou záležitost, která probíhá kratičkou chvíli dnes v 11:38. Poté se od sebe oddělí a znamení Lva opustí jako první rychlá Luna, hned po ní Slunce, pak Lilith a až nakonec jako poslední v průběhu své 40i denní pouti Venuše.

  Všichni dohromady prožívají momentálně pocit nesvobody a nemohoucnosti, což má na svědomí Uran ze znamení Býka, takže ne všechno je tak oslnivě zlaté, jak by se zvenčí zdálo. Tlak Urana pocítí ještě naposledy koncem září Venuše.

  Uran je ve své podstatě idealista, touží po vyspělejší společnosti, potřebuje realizovat spoustu svých kreativních nápadů, které z něho tryskají jako podzemní voda na poušti.

  Dnes jsem v knihovně sklouzla pohledem na knihu Dar volby od Dr.Edith Egerové. Narodila se před 97 lety v Košicích a během války byla vězněna v nacistických koncentračních táborech. Dnes stále pracuje jako psychoterapeutka a píše knihy.

  Uvádím jen zlomek jejích uranistických myšlenek. Cituji:

  • Vězení si vytváříme pouze ve své mysli, jediný klíč k němu nosíme u sebe v kapse.
  • Ať se nám stane v životě cokoli, máme vždy možnost volby, podle toho, jak se k situaci postavíme.
  • Svoboda je vždycky založená na možnosti volby, vždy máme na vybranou. Dokonce i navzdory sebevětší bezmoci a utrpení je toto dar.
  • V konečném důsledku je svoboda podmíněna nadějí, jednak že utrpení je dočasné a druhak pomyšlení na to, jak to bude asi pokračovat dál.
  • Naděje nám umožňuje odemknout dveře našeho mentálního vězení a začít žít v přítomnosti namísto v minulosti, aniž bychom ji chtěli ze své paměti vymazat.
  • Navzdory všemu, co jsme v životě ztratili, si pokaždé znovu můžeme vybrat lásku a naději.

  Tolik k Daru volby.

  Příště se sejdeme 31.srpna v druhém srpnovém úplňku, v takzvané Modré Luně a navíc v Super Luně s Lunou v Rybách, tentokrát s poněkud jiným tématem.

  Máša Růžičková

   

  Posted by admin @ 20:09

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.