Kalendář

Červenec 2023
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 02Čvc

  v 13:39 hodin letního času,

  na 11°19´ Kozoroha

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Názorná přírodovědná přednáška seznamuje s málo známými aspekty života“, s podtextem „Schopnost prozkoumat neznámé úrovně a odkrýt zákony, které jsou základem komplexu přírodních jevů“
  Klíčové heslo: VÝZKUM

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři CIMI (čteno kí mí) – odevzdání, uvolnění, smrt a transformace.

  Dnešní úplněk s Lunou v Kozorohu a Sluncem v Raku má více názvů – bouřkový, obilný, apod. Luna se ukazuje jako Super Luna, je v situaci, kdy se ocitne nejblíže Zemi, takže ji můžeme vnímat ve větší velikosti než obvykle. Jev Super Luny bude následovat i v dalších třech úplňcích – 1.8., 31.8. a 29.9.

  Horoskop dnešního dne je ve tvaru kolébky, kdy planety spolu vytvářejí polovinu šestiúhelníku, polovinu zvěrokruhu, rozpůleného spojnicí Slunce s úplňkovou Lunou. Druhá polovina horoskopu přitom zůstává prázdná. Teoreticky to znamená klidný začátek sezóny dovolených, příjemný čas školních prázdnin.

  Nebýt jedné červené čáry přes rozpočet, jíž je shluk planet ve znamení Lva – Mars, Venuše, Lilith, na něž je vyvíjen nesmlouvavý tlak Uranem v Býku. V nezralé podobě jsou to hádky, spory, neshody, vrcholící až v násilné formě. Ve zralé podobě je to příležitost vymanit se a osvobodit ze svých starých vzorců přístupu k sobě, k druhým.

  Dalo by se očekávat, že klidu nám nebude na 100% dopřáno nikde a nikdy, pokud nebudeme v souladu se svou vnitřní ženou (Venuše, Lilith) a se svým vnitřním mužem (Mars). Jak je vidět, řeší to většina obyvatel naší planety, kam se člověk podívá, z různých světových stran vyskakují informace o bojích a revolucích.

  Vnitřní nesoulad se odráží do našich vztahů a my máme zcela mylný sklon očekávat změnu u těch venku, zatímco změna musí nezbytně začít v NAŠEM nejhlubším nitru.

  Zkusme si pohovořit (dnes se říká už jen pobavit se) se svou vnitřní ženou, co jí v životě chybí, co postrádá k tomu, aby se cítila spokojená, které potřeby jdou stranou na úkor povinností, co ji činí agresivní, vznětlivou, nešťastnou a co by ji naopak vyloudilo na tváři úsměv, smích, radost z drobné situace, ze života.

  Stejně tak si pohovořme se svým vnitřním mužem.

  Sklon využívat štěkání jako nástroje ke komunikaci místo rozmluvy se v těchto dnech může ještě umocnit setkáním Slunce s nejjasnější hvězdou oblohy, Siriem, k němuž dochází každoročně přibližně mezi 4. – 8.červencem. Sirius je součástí jednoho z nejstarších souhvězdí Canis Major‚ Velký pes.

  Lidé v těchto dnech narození se patrně setkávají v životě s tématem vylaďování komunikace s partnerem, s druhými lidmi. Nepochybně i Dalajláma přišel s tímto tématem (narozen 6.7.1935).

  Nicméně Sirius, nejjasnější hvězda oblohy s sebou přináší daleko významnější symboliku. Jednak 40 dnů trvající proces poznání, přechodu přes vyprahlou poušť, probíhající v tzv. Psích nejparnějších dnech.

  V mnoha kulturách je Sirius pokládán za naše duchovní Slunce, se zářivostí 25 krát větší než Slunce.
  K sobě má ještě malého průvodce Siria B, tzv. Bílého trpaslíka, který vyzařuje rentgenové záření.

  Sirius symbolizuje duchovní procitnutí, schopnost vyjádřit se svobodně, proměnit svoje sny v realitu, uskutečnit záměr růstu.

  O retrográdním pohybu a cyklu Venuše, probíhajícím od 23.7. do 4.9., kdy se Venuše proměňuje z Večernice v Jitřenku, si povíme v následujících článcích.

  Na závěr jen poznámka k významnému datu USA. 4.července oslaví 247 let od vyhlášení Dne nezávislosti. Pro USA to znamená 1.návrat Pluta a 5.návrat Chiróna, obrovská výzva k transformaci a léčení starých ran.

  V případě, že byste se nudili, zaleťte si do New Yorku podívat se 4.července na ohňostroj například z luxusní lodi. Žádný strach, na každého se dostane, nabídek je dost.

  Přeji vám krásné léto bez psího vedra.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:40

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.