Kalendář

Červenec 2023
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 17Čvc

  ve 20:32 hodin letního času
  na 24°57´ Raka

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá sabiánský symbol „Na člověka se silnou vůlí sestoupila Vyšší Moc“, s podvysvětlením „Reakce duchovních sil na integraci osobnosti člověka, způsobenou pozitivním působením jeho osobní vůle“.
  Klíčové slovo: NADÁNÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem AHAU, poslední, vrcholný symbol ze všech dvaceti – ničím nepodmíněná láska, přechod na vyšší úroveň, Slunce, korunní čakra.

  Stoupáme si na startovací blok k novému lunárnímu cyklu, k novoluní, dnes na konci znamení Raka, kde Slunce a Luna spolu sdílí společné místo. Zde se věnuje maximální pozornost rodině, kořenům, zakořenění a ukotvení v sobě sama na základě zkušeností z rodinného prostředí. Jak přiléhavé k novinkám z vesmíru.

  První význačnou událostí, kterou nelze opomenout, je proces proměny Venuše, její cesty do podsvětí a zpět. Viz kniha Sestup k bohyni autorky Sylvie Brinton Perera. Probíhá každého 1,6 roku a trvá 40 dnů. Začátek je v den, kdy se Venuše stává retrográdní a konec nastává v den, kdy jde opět do přímého směru pohybu.

  Letos bude Venuše retrográdní 23.července a opět direktní bude 40 dnů poté, 4.září.

  V první fázi je Venuše Hesperus večernicí (sestup bohyně do podsvětí) a od 13.srpna, kdy se setká se Sluncem, se objeví jako Jitřenka nositelka světla, Lucifer (cesta z podsvětí nahoru).

  Máte-li v osobním horoskopu Venuši retrográdní, je důležité odlišit tyto dvě fáze, jestli je večernicí nebo jitřenkou, jestli se blíží k setkání se Sluncem nebo jestli se mu vzdaluje.

  Teď se to zdá možná trochu komplikované, nicméně je to právě kvůli nadcházející retrograditě Venuše. Tak jako tak, v každém horoskopu je Venuše buď večernicí nebo jitřenkou, podle toho, jestli je před Sluncem nebo za ním. To samo o sobě už znamená určitý vztahový, hodnotový model, vzorec.

  Podrobné vysvětlení najdete zde

  Podrobnější astronomicky pohled najdete zde

  Venuše se podobně jako Merkur nevzdálí od Slunce víc než dvě znamení zvěrokruhu, všechny ostatní planety jsou v mnohem větší vzdálenosti.

  Letos se celé toto představení odehrává v horkém znamení Lva, v němž je kromě Venuše Merkur a ještě a přede-vším Lilith.

  Vznikne zajímavá konstelace, protože Venuše ve Lvu se s Lilith ve Lvu setkají celkem 3x, z toho během procesu proměny Venuše jednou (jako Večernice). Koncem června se do jejich dámské jízdy chtěl připojit Mars, ale byl celkem rychle vyřazen, takže znechucen ženskými intrikami opustil 11.července Lva a prchl do Panny.

  Konstelace nás znovu vrací k Sestupu k bohyni, mytologickému příběhu bohyně Inanny a její temné sestry Ereškigal.

  Venuše bude nucena podívat se do zrcadla a vytvořit si nový žebříček hodnot, protože jejím tématem je hodnota jak finanční, tak především lidská. Jako společnici má Lilith, která má schopnost dozrát k vnitřní moudrosti a ke kráse stárnutí. Ryzí Lilith neřeší „vytúněný“ kostýmek, pohrdá vším, co by mohlo zastínit její opravdovou čistotu v srdci, ve Lvu.

  Tentokrát má Venuše mimořádnou příležitost obohatit svůj rejstřík hodnot o ryzost v srdci. Finanční hodnota se posune v řebříčku hodnot o stupínek níž.

  V dnešní blahobytné společnosti to pro nás asi nebude snadné, není vyloučeno, že se přistihneme v situacích, kdy přijmeme jako nejvýznamnější poklad svůj klid a mír v srdci, ať se děje, co se děje.

  V době mezi 23.červencem a 4.srpnem se oživí ohnivé a někdy i ožehavé téma vztahů. Díky Lilith nezůstane bez povšimnutí i ta druhá, dosud těžko přijímaná a mnohdy pokroucená vztahovost vůči sobě sama. Někdy se za ní skrývá bezohlednost a sobectví na úkor druhých, což je na hony vzdáleno od čisté ryzí lásky k sobě.

  V první fázi do poloviny srpna si můžeme v kůži Večernice projít hloubkovým průzkumem, zdali se netrápíme v psychicky náročném vztahu v závislosti na dominantním partnerovi, jakou hodnotu vůbec stavíme do popředí pozornosti.

  V druhé fázi od poloviny srpna do začátku září se v kůži vzkříšené Jitřenky podíváme do zrcadla na vlastní stín, do sebe sama, do svého nitra. Ty hlubiny je těžké vyslovit, zkusme si vytvořit obraz, jakýkoli prostředek použijme k vyjádření pocitů, které chováme sami k sobě. Mnohdy je to velmi očistné a obohacující prozření, vedoucí ke vzkříšení toho nejčistšího, co v sobě ukrývá každý z nás.

  Dnešní novoluní je pod tlakem planety Eris (na konci znamení Berana), pomstychtivé bohyně sváru, nepozvané na hostinu, nepřijaté mezi ostatní. Ona v sobě ukryla svoje hluboké neštěstí z nepřijetí druhými a pomstila se jim za to. Dnes se však ukazuje, že jde především o přijetí sebe sama, pak teprve přijde přijetí zvenku. Jiný postup dosud nikdo nevynalezl.

  Venuše si dnes zabrala hodně prostoru, věnuje nám 40 dnů trvající možnost otevřít se a pracovat poctivě s tím, co se objeví. Nejenom vzhledem k horkému počasí se nabízí symbolika 40 denní pouti pouští.

  Druhou význačnou událostí je přestup osy lunárních uzlů z protilehlých znamení Býk – Štír do protilehlých znamení Beran – Váhy. Na dalších 18,7 let začneme nosit jiný typ obuvi. O tom však více zase příště.

  Bude to v dalším Super Moon v úplňku 1.srpna.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 11:16

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.