Kalendář

Červen 2023
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Čvn

  v 16:59 hodin letního času, na 1° Raka

  Tomuto stupni Raka přísluší sabiánský symbol „Cesta napříč listnatým lesem, zářivým a pestrobarevným“, s podvysvětlením „Exaltovaný pocit dobře vykonané práce a hodnotně prožitého života“.
  Klíčové heslo: PROMĚNA

  V Mayském orákulu je symbolem Ix (čteno Íš) – šaman, jaguár, zasvěcení, vědění srdce, integrita.

  Letní slunovrat je výjimečnou událostí, stejně jako 22.prosince zimní Slunovrat. Na rozdíl od jednoho úplňku a jednoho novu během jednoho měsíce se letní (i zimní) Slunovrat koná jednou do roka a má příchuť něčeho svátečního, mimořádného. Není divu, že byl důvodem k oslavám již odedávna.

  Lidé slaví nejdelší den a nejkratší noc v roce. Na naší severní polokouli znamená vstup do letní sezóny, u protinožců naopak do podzimu.

  Pro ty věčně remcající se nabízí příležitost k postěžování si, že Vánoce jsou už za rohem a že od této chvíle se začne dřív stmívat a ráno bude Slunce vycházet později. Pro ty, kdo mají raději sklenici poloplnou než poloprázdnou je to příležitost radovat se z teplého léta, z bezstarostných školních prázdnin, ze spousty ovoce, které teď zraje a další dozrává, z teplých letních večerů ve společnosti blízkých lidí.

  Cyklus od jednoho slunovratu k druhému připomíná v krátkosti průběh lidského života. V něm je nejvýznamnějším obdobím zlomu fáze od přechodu z dětství do puberty k dospělé zralosti (letní). Druhý zlomový přechod je od aktivní fáze vývoje přes postupné stárnutí až k závěrečnému odchodu ze života v hmotném těle (zimní). Začátek procesu vývoje a jeho další přechodový bod souvisí s jarní a podzimní rovnodenností (20.března jaro a 23.září podzim).

  Tyto čtyři body spolu vytváří základní tvar čtverce na 1.stupni základních znamení – Berana (oheň), Raka (voda), Vah (vzduch) a Kozoroha (země).

  Z naší technicky vyspělé digitální civilizace byly vymazány přechodové rituály, které kdysi dávno (a u takzvaně „primitivních národů“ dodnes) převáděly mladé muže a ženy do skupiny mezi dospělé muže a ženy.

  Slunovratový rituál si můžeme provést ve skupině nebo sami.

  • Vyberte si svůj krystal, v kterém cítíte svoji sílu, vášeň, plodnost, prosperitu, kreativitu, všechno, co se pojí ke Slunci. Oranžový, žlutý krystal, jakýkoli, ke kterému cítíte velmi silný vztah.
  • Vyjděte ven do přírody a z oranžových, žlutých nebo červených květů vytvořte mandalu. Pokud budete uvnitř v místnosti, vytvořte si speciální místo, které vyzdobíte oranžovými, žlutými nebo červenými plody ovoce, zeleniny, bylin.
  • Položte tam také misku s vodou k vyrovnávání energie.
  • Krystal umístěte nejprve do středu obrazce a potom si jej přiložte na oblast srdce, solar plexus s pomyšlením na to, v jaké energii chcete prožít druhou polovinu tohoto roku.
  • Neexistují žádná pravidla pro vaši volbu, ale jestliže jde nyní o jangovou energii Slunce, zvolte energii určitým způsobem aktivní.
  • Vyslovte nahlas svoji volbu, kterou energii jste si zvolili k uplatnění v druhé polovině tohoto roku.
  • Položte krystal doprostřed svého speciálního prostoru (mandaly) a nechte jej nabíjet tou vámi zvolenou energií, nejlépe v čase mezi východem a západem Slunce dnešního dne.

  Vaše volba bude o to silnější, čím víc budete vnímat kontakt se Sluncem, s jeho hřejivými paprsky a jeho jasem.

  V horoskopu dnešního dne je vepsáno téma červnového novoluní. Naléhavá výzva k utváření harmonie ve vztazích, k pochopení druhé strany a k projevované úctě a vděku, v obou směrech, z obou stran. Během srpna je možné, že se naše změna někde projeví a my budeme moci sklízet plody svého nového přístupu k druhým lidem.

  Využijme této mimořádné nabídky k otevření své skřínky kreativity a spontánního nadšení pro tvorbu něčeho, co vyvěrá z hloubi našeho nitra.

  Nezapomeňme si uvědomit rozdíl mezi dobou nedávnou, kdy jsme byli nuceni trávit spolu čas a dneškem, kdy si volíme kam, kdy, s kým a jak se vydáme na dovolenou, kde můžeme odvést daleko větší kus práce než v on line režimu.

  Příště se sejdeme 3.července, za úplňku v Kozorohu.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 08:51

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.