Kalendář

Červen 2023
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 17Čvn

  v 06:37 hodin letního času,
  na 26°44´ Blíženců

  Tomuto stupni Blíženců přísluší sabiánský symbol „Cikánka vychází z lesa, kde táboří její kmen“, s podvysvětlením „Pokus podílet se na existenci většího celku“.
  Klíčové slovo: REPOLARIZACE

  V Mayském orákulu je symbolem Chuen – hra, kouzlo, iluze, spontánnost, dítě v nás.

  Opět vstupujeme do dalšího lunárního cyklu, otvíráme oponu do scény znamení Blíženců. Avšak ne na dlouho, protože už 21.června postoupí Slunce za letního slunovratu do znamení Raka, což pro řadu států a národů představuje nejvýznamnější svátek v roce.

  Z dnešní pestré nabídky zaujme naši pozornost více aspektů.

  Prvním je spojení planety Neptun v Rybách s novolunární dvojicí Slunce-Luna v Blížencích.
  Neptun si během věků vysloužil řadu přídomků, jako například růžové brýle iluzí, klamu a mámení, zamlžování faktů a reality pod závojem nenaplněných snů a naivity. Zároveň přístup do jiné úrovně vnímání, absolutní důvěru v budoucí dění, ve vyšší vedení, jež se dá pocítit, nikoli uchopit, nebo se ho dotknout.

  Pro člověka saturnského typu, který potřebuje znát pouze fakta, podložená důkazy půjde o těžko přijatelnou realitu, jež z jeho pohledu je definitivně nereálná.

  Druhým aspektem neméně významným je spojení našeho vnitřního muže (Mars) a vnitřní ženy (Venuše) ve Lvu. Tento pár, partneři (karta Zamilovaní) jsou a nejsou ve znamení Lva těsně spojeni. Dělí je od sebe pár kroků, téměř se dotknou, ale nedosáhnou na sebe, pokud mezi sebe nepřijmou Lilith. Ona jejich vztah velmi ráda zprostředkuje, přestože se o ní šíří pomluvy, že je feministkou, která muže pouze týrá a využívá.

  Opak je pravdou. Lilith muže miluje, ale stejně tak potřebuje, aby i jí byla projevována z jeho strany láska, úcta a důvěra. Lilith dovede rozžehnout tvůrčí oheň, který se této dvojici servíruje pod nos, pokud jej v sobě sami neuhasí neptunickou sprchou nepochopení.

  Přetahování provazu z jednoho konce na druhý mezi Martem a Venuší může probíhat až do začátku října. Lilith bude totiž letos provázet Venuši při jejím retrográdním cyklu, který probíhá 40 dní a nocí každých 584 dní (1,6let). Letos bude její cyklus od 23.7. do 4.9. bohatší než jindy.

  Pro každého z nás to znamená věnovat větší pozornost a péči partnerským vztahům, pocítit a vyjadřovat úctu a ocenění kvalit a schopností svého partnera/partnerky. Občas si zajít na večeři a nechat mobil doma, naslouchat a vyslechnout názor druhé strany, vytvářet společné dílo.

  Dostáváme shůry delší čas, více příležitostí k sblížení se, srovnání a narovnání vztahových problémů. Nedivme se, že se ve válkách po světě stále lidé ničí a zabíjejí. Bude to trvat tak dlouho, dokud si každý z nás neuklidí ve svém nitru, ve svých útrobách. Pokud nepřijmeme svoji vnitřní ženu a svého vnitřního muže a Lilith jako jejich spojovatelku, nemůžeme se divit a pohoršovat nad tím, co se to v tom šíleném světě děje. Protože jak známo jak nahoře, tak dole a naopak.

  Ženská témata jsou dnes ještě zvýrazněna aktivním zapojením asteroidů Ceres, Palas Athéna a Vesta.

  Témata dnešního novu zaznamenají nejvíce ti z nás, kdo mají kolem dnešního data narozeniny a pak také ti, kdo jsou narozeni kolem 9. – 11.srpna a 5. – 7.února (místa, rezonující s Venuší, Martem a Lilith).

  Poslední jako tečka je odpověď na více dotazů, co že se to nyní děje, čím to, že je všechno tak těžké. Krátkodobě je to na vrub Saturna, který se právě včera 17.6. zastavil a přešel do zpětného retrográdního směru. Kromě toho vyvíjí značný tlak na Merkura, vládce Blíženců, aby plnil jeho požadavky. V tomto bodě je síla každé planety citelná více než jindy. Saturn teď nedá pokoj a vyžaduje a prosazuje odpovědnost, plnění úkolů, ambice, povinnosti na úkor radosti a lehkosti bytí.

  Ale nezoufejme, bude líp!

  Příště se setkáme již za chvilku, za letního slunovratu 21.června.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:11

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.