Kalendář

Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 07Pro

  v 05:08 hodin letního času
  na 16°02´ Blíženců

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá sabiánský symbol „Hlava robustního mladíka se mění ve hlavu zralého myslitele“ s podvysvětlením „Transformace fyzické vitality v sílu k vytváření konceptů a formulací, jimiž bude možné předávat vědomosti“.
  Klíčové heslo: PROCES MENTÁLNÍ METAMORFÓZY

  Mayský symbol je dnes Cauac (čteno kauak) – bouře, oheň, déšť, aktivace pro přechod na vyšší úroveň.

  Jak to tak někdy bývá, všechno již bylo shrnuto v sabiánském symbolu, přesto přikládám svoji úvahu k zamyšlení nad dnešní hozenou rukavicí.

  Dnešní, poslední letošní úplněk má naoranžovělý nádech vlivem planety Mars, která je více než jindy viditelná, protože bude nejprve v zákrytu Luny a posléze zjevená, za přímé opozice se Sluncem. Slunce a Luna jsou proti sobě v každém úplňku, případně zatmění Luny, ale ne vždy je s Lunou proti Slunci postaven ještě Mars, jako je tomu právě dnes.

  česká astronomická společnost o tomto jevu uvádí:
  „Tento úkaz bude možné bez problému pozorovat i očima, ale lepší pohled vám nabídne triedr a úplně nejlepší astronomický dalekohled s větším zvětšením. V každém případě je však potřeba zvolit si vhodné pozorovací stanoviště s odkrytým výhledem na západ.

  Večer bude sice nepřehlédnutelná dvojice Mars – Luna nad východem, ale během noci projde celou oblohou až k západnímu obzoru. Po prvním doteku kolem 6 hodin ráno se začne relativně velký kotouček Marsu nořit za disk Luny než se úplně skryje, to potrvá asi půl minuty. Na druhé straně Luny se pak Mars vynoří za necelou hodinku, několik minut před 7:00 hodinou. Tou dobou však již bude svítat a Měsíc bude poměrně nízko nad obzorem.“

  Spatříme-li v horoskopu člověka spojnici mezi Lunou a Martem, vyvstane nám před očima prudká povaha, která jedná pod tlakem svých emocí a mnohdy končí v lepším případě slovní potyčkou. Jelikož jsou dnes oba dva v Blížencích, zůstane více u slov než u tělesných napadení. Přestože taková slovní přestřelka v autě, z něhož nelze utéci je také další nezáviděníhodnou variantou. Auto = komunikační prostředek Blíženců.

  Je to jedno z témat, které si tento člověk vzal s sebou do baťúžku, když se vydal na vandr svým životem. Řekl si, že si dá tu práci a nějak si s tím poradí.

  Slunce, stojící naproti dvojici Luna Mars na ně s lehkým úsměvem hledí v očekávání, jak to ti dva dají spolu dohromady, jestli se v nějaké vývojové fázi neponičí, ať emočně nebo fyzicky, ale vlastně jsme v Blížencích, tak stačí ta slova. Ačkoli i ta mají velkou váhu, jakmile jsou jednou vyřčena, už je nejde vrátit zpět.

  Slunce jen pevně doufá a věří těmto členům svého orchestru, že se jim do konce života podaří zpracovat jejich původní konfliktní zadání a povýšit ho na společně prospěšnou rozhodnost, přímost a otevřenost, jak v rámci vlastní rodiny, tak i většího společenství.

  Dnešní úplněk nám nabízí toto téma k zamyšlení. Jakým způsobem je možné například proměnit puzení dobývat, byť jen slovem (což není málo) v prospěšný akt smíření, k němuž je často třeba více odvahy než k boji proti domnělému nepříteli, který navíc ani netoužil dostat se do této nevděčné role a který bude šťasten, když bude smět bojiště opustit a vrátit se domů k rodině.

  Na tomto místě je třeba připomenout, že Mars je až do 18.ledna retrográdní, jedná se tedy více o vnitřní proměnu, jejíž odraz do reality se projeví až teprve později.

  Poslední důležitá poznámka se týká dalšího tématu dnešního úplňku – Lilith je přímo v opozici proti Plutovi. Navíc je Lilith v Raku v těsném kontaktu asteroidu Pallas Athena. V záhybech jejich hávu by bylo možno rozpoznat určitou podobnost s dvojicí Luna Mars. Opět podobný vzorec, který je nyní vystaven velkému tlaku Pluta k zásadní změně své povahy.

  Příště se sejdeme za zimního slunovratu 21.prosince, kdy Slunce vstoupí do Kozoroha a za dva dny poté v posledním letošním novu taktéž v Kozorohu.

  Přeji vám úspěšné pozorování nejen dějů na ztemnělé obloze, ale i těch na své vnitřní obloze.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:35

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.