Kalendář

Červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 12Čvc

  ve 20:38 letního času,
  na 21°22´ Kozoroha

  Tomuto stupni Kozoroha přísluší sabiánský symbol „Generál přijal s noblesou porážku a tím projevil vznešenost svého charakteru“, s dalším vysvětlením – Vědomí, že růst je možný prostřednictvím porážky snad ještě lépe než úspěchem.
  Klíčové heslo: VNITŘNÍ SÍLA

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem IMIX (čteno imíš) – červený drak, ze všech dvaceti symbolů úvodní, první v pořadí. Je to primární vědomí, základní instinkt k přežití, Velká matka, božská výživa a podpora.

  Dnešní úplněk s Lunou v Kozorohu a se Sluncem v protějším Raku provází SuperMoon, Super Luna, kdy Luna se ocitá v nejkratší vzdálenosti od Země. Nejvíce je tento jev patrný u mořského pobřeží, kde příliv a odliv je ještě intenzivnější než obvykle.

  Tento úplněk je velmi plutonický, jelikož Pluto je v těsné blízkosti Luny a proti Slunci. Pluto si žádá základní změnu v přístupu k tématu, ať momentálně jede každý z nás v kterémkoli z nich. Půdu si k tomu připravuje Pluto pečlivě, navozením pocitu bezmoci nebo setrvalého tlaku v našich útrobách.

  Zatím je Slunce ještě ve vodním Raku, ale co nevidět se 22.července překulí do ohnivého Lva. Ještě předtím se 20.7. stihne podívat Plutovi do zamaskované tváře v opozici, face to face. Je to výzva, šance buď přijmout nitky svého života/osudu do vlastních rukou, nebo se nechat smýkat podle toho, jak si to … zamane. Funguje to spolehlivě osvědčenými prostředky – strachem o budoucnost, co se mnou bude, když …. (oboje tečky doplňte podle svého osobního svobodného výběru).

  Jak se můžeme připravit na věci v nejbližší budoucnosti. Noří se spousta otázek, na něž stále nepřichází odpověď.

  Postupně se pomalé planety (hybatelé dějin) obrací do retrográdního směru pohybu, koncem srpna se do zpětného chodu vydají už úplně všechny včetně rychlejšího Jupitera. Což nás přiměje orientovat se více na svoje vnitřní pohnutky a vnímání, na hlas, ozývající se z hlubokého nitra, z našich útrob.

  Nelze se připravit na nepředvídatelné, je však možné připravit se na to, že dojde k nepředvídatelným věcem. A pomalu začít improvizovat nebo se to za pochodu učit (nikdy není pozdě, i starého psa novým kouskům naučíš). Přistupovat k věcem jinak, než jak to děláme po celý život.

  Třeba si v první lekci zkusit podepsat se praváci levou rukou a leváci pravou. Nebo vyjít ráno ven z domu s páskou přes oči a jít. Zatím to zkusme nejprve podle plánu. Pluto se bude ve svém podzemním světě blaženě šimrat na bříšku, protože to přesně mu udělá radost a zase bude mít na chvilku po starosti.

  Příště se sejdeme ve Lvím novu 28.července.

  Přeji vám krásné léto,
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 07:59

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.