Kalendář

Leden 2022
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 02Led

  19:33 středoevropského času
  na 12°21´ Kozoroha

  Tomuto stupni Kozoroha přísluší sabiánský symbol „Slavík modráček se usadil na brance venkovského domu“, s dalším vysvětlením – Odměna čeká ty, kdo zůstávají věrni sami sobě za současné snahy o integraci do společenského prostředí.
  Klíčové heslo: ŠTĚSTÍ

  V Mayském orákulu je symbolem MEN – modrý orel, naděje, sny a vize, třetí oko.

  První letošní novoluní, téměř na Nový rok! Novoluní je počáteční lunární fáze, setba semínka, které bude připraveno ke sklizni za 14 dní, za vrcholné fáze úplňkové.

  Slunce s Lunou drží pospolu v zemském znamení Kozoroha, kde jsou v těsném kontaktu s Venuší a s Plutem. Nelze opomenout určité zvláštnosti Venuše.

  Jednak je od 19.prosince 2021 do 29.ledna 2022 retrográdní, jde proti svému běžnému směru chodu, jako hodiny, které se točí pozpátku. Tou dobou se kterákoli planeta, která se dostává do takové situace chová jinak, skrytěji, kdesi bezpečně ukryta v hloubi před zvědavými zraky okolí. Venuše se například nebude okázale předvádět, flirtovat, přehnaně líčit nebo dokonce si na někoho políčit. Je tedy na druhou stranu nevypočitatelná, nečitelná.

  Retrográdní fáze Venuše trvá asi 40 dnů. V době, kdy je Venuše retro, se můžeme chovat nejistě, vyhýbavě nebo naopak jako slon v porcelánu v oblasti vztahů a hodnot. Záleží jí v této fázi na svobodě a nezávislosti.

  Jelikož se nyní Venuše ocitla v Kozorohu, bude se to týkat nejen hodnot materiálních, ale také jejího spirituálního dosahu. Nezapomínejme, že ne vždy je Kozoroh ambiciózní, toto přízvisko mu vtiskla naše společnost, orientovaná na výkon. Kozoroh je spirituálním učitelem, Šamanem.

  Za každých 18 měsíců se Venuše vydává jako Večernice opačným retrográdním směrem, pak se na několik dní ztrácí z dohledu, aby se setkala se Sluncem, stala se poté Jitřenkou a vrátila se zpátky do svého směru jízdy.

  Co pro nás tento proces znamená? Získáváme příležitost sondovat v hlubinách našich vztahů, nahlédnout na skrytá, bolestivá místa, která nejde jindy jednoduše odhalit, uvolnit minulé bolesti a trápení, nechat je odejít, vyjmout to, co už je jen na překážku a co píchá jako zadřená tříska.

  Kdo máte rádi silnou kávu, máte se na co těšit. Venuše se přitulila v prosinci k Plutu a od něho se nehodlá příliš vzdalovat až do jejich posledního rande na začátku března. To bude mít velice zajímavý průběh. Asi půjde víc o moc, nežli o milostné vyznání, protože nižší level Pluta je uchopení moci a majetku a protože se do toho ještě připlete Mars.

  Tyto události se týkají nás všech, ale ještě o trochu víc těch z vás, kdo máte v inkriminované oblasti konce Kozoroha ( cca na 25.stupni) svoje Slunce, Lunu nebo osobní planety nebo osy horoskopu. Nebo v Raku v opozici nebo ve Vahách či v Beranu v kvadratuře tamtéž. Kolem 16.ledna, června, října, dubna.

  Příští setkání bude 18.ledna za úplňku.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 23:34

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.