Kalendář

Prosinec 2020
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Pro

  Slunce vstupuje na 0° Kozoroha v 11:03 hodin středoevropského času
  Sabiánský symbol pro 1.stupeň Kozoroha zní „Indiánský náčelník požaduje na shromážděném kmeni vůdcovskou moc“. S dalším vysvětlením „Moc a zodpovědnost, přítomná v každém uplatnění vůdcovského nároku“.
  Klíčové heslo: STÁT SE AUTORITOU

  V Mayském orákulu je symbolem Chuen – hra, kouzlo, iluze, spontánnost, dítě v nás.

  Ústředním aktérem všech čtyř přechodových okamžiků (jarního a zimního slunovratu, letní a podzimní rovnodennosti) je Slunce. V onu významnou chvíli Slunce otevírá pokaždé jiný prostor a vstupuje branou do nového prostředí, nové roční sezóny, odlišného živlu, dnes do zemského Kozoroha.

  Máme za sebou nejdelší noc v roce. Tak, jako se mohou milovníci zasněžených horských krajin těšit na první dny v zimní sezóně, tak počínaje dnešním dnem uvítáme všichni příchod světla a stálé zesilování jeho jasu. Až teprve 21.června se s letním slunovratem situace v základním přírodním cyklu pravého koloběhu života zase otočí.

  Eminentní zájem, který byl ještě před rokem mezi planetami projevován o znamení Kozoroha postupně opadá. 17.12. mu na rozloučenou zamával Saturn a 19.12. Jupiter. Oba překročili hranice Vodnáře a zrovna dnes se tam těsně za hraniční čárou sejdou (přesně v 19:22) jako dva soupeři v duelu – naše vnitřní vzájemná zrcadla.

  Jupiter a Saturn, otevřenost, volnost oproti sevřenosti a omezení, optimista oproti věčnému skeptikovi, poslanec navrhovatel versus poslanec s námitkami.
  O změně jejich operačního prostoru z Kozoroha do Vodnáře už toho bylo napsáno až příliš, vzhledem k tomu, že se právě za slunovratu ocitnou na přesně stejné pozici na 0° 25´.

  Mívají pravidelná bilaterální jednání s uzavřením dohody na dalších 20 let. Tentokrát je místo setkání určeno na vzdušné znamení Vodnáře, což bylo naposledy v lednu roku 1405.

  Sabiánský symbol pro 1° Vodnáře:
  „Stará budova misie v Kalifornii, postavená z nepálených cihel“. S dalším vysvětlením „Síla, která je ve velkých lidských dílech způsobuje, že mohou dalece přesahovat krátké životy svých tvůrců.“
  Klíčové heslo: KONKRETIZACE IDEÁLU

  Z prostoru Kozoroha můžeme zaznamenat hlubokou úlevu, jelikož na rozdíl od letošní přeplněnosti a zaměřené pozornosti do hmoty zůstane v tomto znamení většinu roku 2021 „jenom“ Pluto, jehož však nelze ani v nejmenším podceňovat! Pluto čistí, vyklízí a radikálně mění všechno, co čpí zatuchlinou, ze zetlelého kompostu vytvoří voňavou úrodnou živnou půdu, pokud se nerozhodneme, že si vystačíme s hnojem (nakonec i ten hřeje).

  Dnešní zimní slunovrat představuje rozhrnutí opony před plným hledištěm, dychtivě očekávajícím vtažení do děje, který se bude odehrávat před jevištěm, v před-stavení. V nouzi lze vždycky vyrušit diváky v řadě a tiše odejít. V životě to však nebývá tak jednoduché.

  Jsme teď vtahováni do toho, co se děje „jakoby“ (frekventované slovo dnešní doby), tedy „jakoby“ venku. Ve skutečnosti sledujeme v odrazu to, co se děje v našem nitru, uvnitř.

  Nechme se nést na obří vlně galaktického světla, jež na nás Vodnář ze své nádoby vylévá. Je to jako s tím kompostem, můžeme nechat to světlo stékat dolů nebo ho můžeme nechat rozlévat do svého nitra a  nechat tiše rozpouštět do celého systému.

  Sledujme dál vývoj na prahu přestupu do oblasti vzestupných znamení, jež všechna směřují ke světlu. Počínaje Kozorohem a Blíženci konče (= Kozoroh, Vodnář, Ryby, Beran, Býk, Blíženci). V sestupných znameních nebude delší čas zastoupena žádná pomalejší planeta, až do přestupu Jupitera do Blíženců v roce 2024, v době, kdy se Pluto začne zabydlovat ve Vodnáři. Opravdu mimořádná šance najít ten správný klíč a otevřít.

  Všechno to jednoznačně souzní s dnešním otevřením uzávěru k obsahu nádoby Vodnáře. Spirituální, vertikální, za pomoci vln, signálů, energie, mimořádných technických možností a objevů, které lidstvu ukážou způsob, jak přijímat v každém osobním životě jak svého Jupitera, tak Saturna.

  Jeden bez druhého jsou jako bez ruky tak jako tak, proč tedy neposkytnout šanci každému z nich, ve vhodnou dobu, ve vhodné situaci.
  K dnešní události je na internetu řada nabídek k slunovratové meditaci, máte – li chuť.

  Úplně na závěr, už zítra bude Uran dělat ochránce Lilith, oba dva v Býku. Doporučuji velkorysost a nadhled v soukromých dohadech, jak a kdy a co a hlavně za kolik.

  Poslední letošní událost proběhne za úplňku v Raku 30.prosince.

  Krásné Vánoční svátky,
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:45

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.