Kalendář

Září 2020
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 22Zář

  Slunce vstupuje do znamení Vah
  v 15:32 hod. letního času

  Prvnímu stupni Vah přísluší sabiánský symbol „Ve sbírce dokonalých exemplářů mnoha biologických forem vystavuje svá nádherná křídla motýl s tělem protknutým špendlíkem“.

  Vypovídá o nesmrtelnosti archetypu a jeho odrazu v dokonalém, zasvěceném životě, o procesu proměny housenky v motýla, o cestě k dokonalosti skrze oběť přišpendlením.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem EB – roh hojnosti, kalich, sklizeň, svobodná vůle a moudrost.

  Příděl slunečního jasu je dnes mezi obě dvě zemské hemisféry spravedlivě rozdělen, aby se oběma dostalo rovným dílem. Už od dnešního odpoledne se však u nás nad rovníkem začnou dny postupně krátit, zatímco pod našima nohama u protinožců bude jasu a tepla čím dál víc.

  Anglický výraz equinox vznikl spojením latinského slova aequus (stejný) a nox (noc).

  Možnost pracovat na zahradě do devíti večer, jak tomu bylo uprostřed léta, se stále víc smrskává, tak, jak se čím dříve smráká/vá. Tma nás zahání dovnitř už kolem půl osmé, ale tím to zdaleka nekončí. Krácení dnů se bude naopak až do zimního slunovratu 21.prosince prohlubovat. Tehdy prožijeme nejdelší noc v roce a od toho dne se začnou dny naopak konečně zase prodlužovat. Nekonečný zázračný cyklus.

  Slunce (v horoskopu naše bytostné já) se dnes odpoledne vyhoupne přes hrazdu základní osy ascendent – descendent, opouští vnitřní svět (1.- 6.dům) a vydává se nahoru do světa vnějšího, mezi lidi (7. – 12. dům). Řeč je o každém z nás.

  Neznamená to, že bychom se svého vnitřního světa měli zříci, odložit svůj baťůžek, který jsme si vzali na cestu s sebou, naopak tvoří naši základní nezbytnou výbavu. Jedině s ní se můžeme vydat na svoji celoživotní pouť k sobě sama.

  Znamení Vah je prvním znamením seznámení se, podáním ruky tomu druhému, i kdyby měl přijít v roušce. Do této dosud neznámé krajiny jdeme získávat zkušenosti, na jejichž podkladě si osvojujeme, jak utvořeni jsme sem přišli.

  Jako miminko, devět měsíců plovoucí v klidných temných vodách dělohy své maminky, poprvé oslněno ostrým jasem tohoto světa, zareaguje podle svého vnitřního nutkání. Už tehdy. Celé generace dostávaly v tu chvíli poprvé na zadek, i to si ještě stihly přibalit do baťůžku.

  Říká se, že Váhy jsou znamením diplomacie (místo lakomý řekne šetrný), hledání nulového středního bodu, touhy po harmonii a nechuti ke konfrontaci. Přidejme do jejich pokrmu ještě nezbytnou ingredienci respektování a úcty k názoru druhého, partnera, kohokoli na opačné straně stolu. Nikoli jak se dnes užívá slovo respekt ve smyslu strach z někoho, něčeho, ale jde o přijetí něčeho odlišného.

  Dokonale to vyjádřila filozofka Anna Hogenová: …on mi dovolil být tím, čím jsem a čím nemohu nebýt a já jsem mu naopak dovolila být tím, čím nemůže nebýt on a čím být musí. To nás spojilo obrovskou vroucností – ohněm, nezbytným pro živý vztah…

  Přeji vám krásný podzim.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 10:43

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.