Kalendář

Září 2019
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 28Zář

  ve 20:26 hodin letního času, na 5°21´ Vah

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zodiaku zní „Člověk zkoumá své ideály, které svým vnitřním zrakem vidí v konkrétních formách“, s podvysvětlením „ Potřeba zřetelně vizualizovat vlastní sny nebo ideály, aby mohly skutečně nabýt účinnosti.“
  Klíčové heslo: VNITŘNÍ FORMULACE

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem EB – roh hojnosti, kalich, sklizeň, svobodná vůle a moudrost.

  Novoluní – startovací značka do dalšího lunárního cyklu pro příštích 28 dnů připadá u nás na dnešní státní svátek sv. Václava, zatímco následující novoluní 28. října připadne na státní svátek dne vzniku samostatného Československa. Jedná se o naše interní svátky, v rámci našeho středoevropského teritoria.

  Od podzimní rovnodennosti uplynulo pouhých pět dnů, takže Slunce popošlo jen o malý krůček dopředu, na 6. stupeň Vah. Před pěti dny jsme překročili horizont a ocitli jsme se tak v 1.znamení horní poloviny zodiaku ve Vahách, ve vnějším světě, mezi ostatními lidmi. Zde dochází k prvním konfrontacím, debatám, diplomatickým ústupkům nebo k nárazu na pěst protivníka, který nehodlá diskutovat a jde přímo na věc.

  Ve Vahách se učíme ladit svoji energii jak uvnitř sebe sama, tak i ve vztahu s druhými lidmi, hledáme zlatý střed, v němž neztrácíme sebe sama a kde naopak objevujeme svůj velký zdroj.

  Dostáváme zde lekce, jak najít dobrou kvalitu pro dostatek, aniž bychom museli toužit po zbytečném přebytku na jedné straně a abychom na druhé straně neuvízli v asketizmu nebo úzkostlivém minimalizmu. Oboje dvoje jsou extrémy, které Vahám nedělají dobře. Váhy jsou vzdušným znamením, potřebují čerstvý vzduch, volný prostor a laskavou atmosféru (jejich vládkyní je Venuše).

  Až přestoupí 23.října Slunce do dalšího znamení, do Štíra, bude potenciál Vzduchu velice oslaben. Bude to však skvělá příležitost naordinovat si informační půst, jak to doporučuje psychoterapeut Andrew Urbiš.
  https://dvojka.rozhlas.cz/host-andrew-urbis-terapeut-8082358

  V současném světě jsme tak zahlceni informacemi, jako nikdy předtím. Dr.Urbiš doporučuje buď terapii tmou nebo alespoň jednou za týden prožít jeden den s vypnutými sítěmi včetně mobilu, počítače, rozhlasu, televize, apod., v izolaci, bez kontaktu se světem. Je to jistě neméně důležitá očista jako je půst potravní, možná dokonce ještě významnější. Speciálně pro školní děti, ale nejenom.

  Mějte se pěkně, sejdeme se v říjnovém úplňku, ještě ve Vahách, 13. října.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:39

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.