Kalendář

Červen 2017
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 24Čvn

  ve 4:30 hodin letního času, na 2°48´ Raka

  Tomuto stupni Raka přísluší sabiánský symbol „Člověk, zabalený do kožichu, vede huňatého jelena“ s podvysvětlením „Potřeba překonat stagnaci a „chlad“ tehdy, kdy odolnost prochází zkouškou“.
  Klíčová věta: TESTOVÁNÍ VŮLE

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři CIMI (čteno kí mí) – odevzdání, uvolnění, smrt a transformace.

  Za dnešní svatojánské noci jsme mohli nasbírat ty nejcennější magické rostliny, devatero kvítí s mimořádně léčivou silou – patří sem třezalka tečkovaná, tymián, kontryhel, květy černého bezu, arnika, máta, měsíček lékařský, řebříček, zeměžluč.

  K této noci se pojí i kouzlo pokladů, skrytých pod zemí, ačkoli dnes lidé hledají spíše kešky (nikoli od slova cash, ale catch). Tato aktivita má řadu výhod, například je možné provozovat ji celoročně, bez omezení přírodními rytmy.

  Dnešní novoluní je naladěné na značně citlivé, jemné strunky znamení Raka. V Raku je zřetelný jak celý archetyp vnitřního bojovníka (Slunce a Mars), tak i Luna. Venuše, vedle Luny další představitelka vnitřní ženy je sice v Býku, ale tam se cítí jako doma, takže i ta zapadá do základní jemné kompozice. Jen Lilith se ve Střelci vymyká atmosféře opatrného vnímání, ale to by ani nebyla ona!

  https://st.hzcdn.com/

  Znamení Raka je naší kolébkou, rodinným zázemím, s dlouhou řadou předků, s rodinným stromem, v jehož kořenech, útrobách je ukryto i místo našeho posledního odpočinku. Přece jen všichni spějeme od kolébky do hrobu, je to nemilosrdný bilboard, pronásledující nás na každém kilometru naší cesty, přestože přitom  popíjíme koktail z viagry se silikonovým botoxem.

  Od kolébky ke hrobu, napadá mě v této souvislosti, jak my lidé užíváme slovo JEŠTĚ a UŽ. Zatímco na začátku, v útlém věku říkáme o malém batoleti – ještě neumí sedět na nočníku, ještě neudělalo první krůček, ještě mu neroste první zoubek, v poslední etapě života říkáme o svých starých kolemjdoucích – už ani neudrží moč (ale máme plínky!), už se neudrží po těch endoprotézách na nohou (ale máme invalidní vozíky), už mu vypadaly všechny zuby (ale máme zubní protézy).

  Jako kdyby za tím JEŠTĚ následovalo ale nebojte, to teprve všechno přijde, zatímco po tom UŽ není kromě umělých pomůcek už vůbec nic.

  Pesimistům z druhé věkové skupiny bych doporučila trvat si na svém JEŠTĚ – ještě pořád se o sebe dokážu postarat, ještě pořád mi nohy slouží, i když v trochu pomalejším tempu, ještě pořád si dokážu zavázat tkaničky, zasadit na balkón kytky a ještě pořád se z nich umím radovat.

  Chtěla bych poděkovat Blance Lormanové, spoluzakladatelce Života 90 za její obrovské zásluhy o hledání motivace k dalšímu životu pro starší generaci. Blanka zemřela před 14 dny stále JEŠTĚ mladá, nicméně za sebou zanechala nesmazatelnou mladistvou stopu. Díky, milá Blanko.

  V červenci se 9.7. přehoupneme přes úplněk, 23.7. přes nov, abychom vyrazili vstříc srpnové dvojici zatmění, z nichž 21. srpna (!) dojde k úplnému zatmění Slunce, viditelnému především v celých USA.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:51

2 Responses

WP_Cloudy
 • Martina Hynkova Says:

  Maso, to je pekne napsane a vystizne.Dekuji.Martina

 • admin Says:

  Milá Martino, díky moc, omlouvám se za zpoždění, až teď jsem zaregistrovala komentáře, potěšena jsem o nic méně. Měj se pěkně!

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.