Kalendář

Prosinec 2016
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 29Pro

  v 7:53 hodin středoevropského času

  na 8° Kozoroha

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá sabiánský symbol „V prosluněném domě švitoří kanárci“ s podvysvětlením „Blahodárné štěstí těch, kdo se podřídí ideálům a předlohám vyvážené a pevné kultury a bezvýhradně ji akceptují“.

  Klíčové heslo: NALEZENÍ POTĚŠENÍ v rolích, pro které jsme se jako lidské bytosti zrodili

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MULUC (čteno mú lúk) – probuzená pozornost, vesmírná komunikace, rozpomenutí se na sebe.

  Horoskop dnešního, letošního závěrečného novoluní je vymodelován do tvaru kolébky. Znamená to, že jedna polovina horoskopu je zaplněna planetami až po okraj, zatímco druhá zeje prázdnotou. Jako když má člověk jednu kapsu kabátu plnou kaštanů a v druhé nemá dočista nic. Značná nevyváženost, na jedné straně přemíra a na druhé naopak nedostatek.

  Lidé, kteří ve svém horoskopu narození rozpoznají tento tvar, mají přirozený sklon si druhou polovinu doplňovat. Zpravidla to probíhá tak, že si velice rozumí s někým, kdo je z opačné hemisféry, kdo má planety v jejich prázdné polovině zvěrokruhu. Může to tak trvat celou řadu let, dokud se jim nerozsvítí, že jejich vesmírné toulky jsou cestami za sebou sama, nikoli hledáním příjemného protějšku, který unese polovinu jejich tíhy a ulehčí tak jejich bagáži na zádech.

  Se zadáním tvaru „kolébky“ poutá pozornost ještě další významný bod dnešního novu.
  V takové kolébce by se asi miminko nenechalo moc uspat, naopak by se cítilo čile probuzeno s pocitem „sláva, bude nějaká zábava!“

  Dvě podpěry, které z obou stran kolébku jistí, jsou Jupiter a Uran. Uran navíc ve společnosti Ceres, bohyně úrody a výživy a Eris, bohyně neshod a rozmíšek. Eris se s Uranem setkává jak v tomto roce, tak i v roce 2017. Uran jen podporuje její vzdorovitost, protože ani on sám se s ničím nemaže, je přece jen iniciátorem všech revolucí a rozličných přemetů. A Jupiter na druhé straně ještě víc ten vesmírný vír roztočí.

  Nepozvaná bohyně Eris vhodila mezi ostatní bohy a bohyně na jedné svatební hostině zlaté jablko se slovy  „patří tomu, kdo je ze všech  nejkrásnější“. Macecha ze Sněhurky je proti ní prostoduchá amatérka. Jablko sváru, jehož důsledkem započala Trójská válka, bylo zaseto.

  Nepozvaná, nechtěná, přehlížená, nepřijatá polovina horoskopu, odmítaná polovina osobnosti, ženská energie, jinová kvalita nebo mužská energie, jang. Laskavost, citlivost, důvěra, jedinečnost, bojovnost, smělost, atd. atd., sami si můžete dosadit všechno to, co zavrhujete, co se bojíte vyjádřit.

  Více než jindy můžete letos i v příštím roce vnímat přecitlivělost na vyhoštění ze společnosti, kam jste sami sebe přirozeně zahrnovali, mnohdy osobou, která je vám blízká (zrada, ztráta důvěry). Děti dnešní generace přicházejí s tématem přijetí – nepřijetí, s pozvánkou či nikoli do rodinného kruhu, výživa nula nebo moc, prostě nic moc, apod. Jak se sabiánským symbolem, tak i s Mayským Mulucem to byla zase jednou trefa do černého.

  Nedávno jsem se začetla do krásné knihy Tajná řeč stromů od Erwina Thomy a uvědomila jsem si při tom, jak stromy a rostliny tyto naše člověčí problémy vůbec neznají, protože jejich síť vzájemného propojení bez očekávání dává život a sílu jak jim, tak jejich potomkům.

  Poznámka na okraj – jejich systém ctí přirozený chod života a přírodních přirozených cyklů. Mimochodem vysvětlení úsloví „to jsi byl ještě na houbách“ jsem také našla v této knize. Houby tvoří propojení v podhoubí pro všechno živé na této planetě, ale to už jsme tady nahoře dávno zapomněli, tak jen připomínám.

  K dnešnímu tématu doporučuji vřele nádherný film se skvělou hudbou sfér August Rush.

  Přeji vám dobrý start do dalšího roku s předsevzetím nečinit žádná předsevzetí, ale žít v každodennosti svého života s nasloucháním přirozeným cyklům života vůkol. Nejlepší lék pro prevenci v chřipkovém období.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:29

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.