Kalendář

Červenec 2016
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 04Čvc

  ve 13:00 hodin letního času, na 12°54´ Raka

  Tomuto stupni Raka přísluší sabiánský symbol „Hlasující ruka se vztyčeným palcem“, s podvysvětlením „Síla vůle při formování charakteru“.
  Klíčové slovo: CHARAKTER

  V Mayském orákulu je symbolem Chuen – hra, kouzlo, iluze, spontánnost, dítě v nás.

  Slunce s Lunou, dvě základní světla horoskopu, na nichž všechno naše pozemské dění stojí a s nimi i padá se připravují do dalšího kola na témže startovacím bloku, tak, jak to bývá pravidelně jednou za měsíc ve chvíli novoluní pokaždé. Tentokrát jsou obklopeni z obou stran svými nejbližšími planetami – Merkurem od východu a Venuší od západu. Merkur s Venuší se jako věrní průvodci od nich nikdy příliš nevzdalují, jsou si vědomi toho, kdo tady velí.

  Pozornost valné většiny ostatních aktérů je touto koncentrovanou čtveřicí v Raku téměř magneticky přitahována, nejvíc ze všech ale Pluto. Pokud si někdo z vás prošel zkušeností na planetárních konstelacích, asi si to umí živě představit. Rak, praskající ve švech a proti němu jediný Pluto, pochopitelně o ně projevuje eminentní zájem, vždyť stojí přímo naproti v Kozorohu, kdo by nebyl zvědavý.

  Pluto je symbolem naší cesty od kolébky ke hrobu, nikoli délkou měřeného, avšak jeho kvalitou. Z této úrovně si ho lze představit jako nit, lanko, lano, řemen, spojnici, nataženou od místa A do místa B, někde zašmodrchanou, zauzlíkovanou, zpřetrhanou a znova navazovanou.

  Pluto je nesmírně důkladné, dokonalé, pečlivé a ze svých nároků nehodlá ustupovat, neumí přistoupit na kompromisy. Jsou to nároky k osobní transformaci, proměně, metamorfóze, jejíž důsledky se odrazí v proměně celospolečenské. Nebo v opačném směru, jak hlubokou proměnu osobních životů dokáže vyvolat změna na politické platformě, v dějinných návaznostech.

  Pluto představuje proces osobního vývoje, nutí člověka zbavovat se nadbytečností a zbytečností, které mu překážejí v cestě dál nebo které mu nedovolí procházet svým přirozeným procesem tak, jak si to jeho duše žádá. Jde mu výhradně o vnitřní krásu, noří se do hloubky a nesnáší bruslení po povrchu.

  http://www.fast-growing-trees.com/blog/apple-trees-small-harvests-arent-possible-with-these-tips/

  Z rádia jsem se zrovna dnes dozvěděla, že kromě ANTI biotik, ANTI koncepce a řady dalších ANTI životních nástrojů existuje ANTI aging medicine – Asociace medicíny proti stárnutí (AMPS). Pravda, není to nic nového, alchymisti chtěli také získat elixír mládí, Faust upsal svoji duši ďáblu, aby získal informace k nesmrtelnosti (už se tam blížíme!), bohatství a moc. Na své životní lince se však na místě uzlíku vydal za zlatou nití moci a nadvlády a tak ztratil směr duchovního rozvoje (tam se pak neblížíme). Nakonec ani to není nic nového, stále opakovaný příběh v mnoha verzích a podobách.

  Dnešní doba je úžasná, už nekonzumujeme jen anti – biotika (ačkoli si kupujeme nejraději bio produkty, ale lidi, za jakou cenu), ale i pro – biotika. A tak si přemýšlím, jak se bude jmenovat asociace medicíny pro přirozený vývoj od kolébky ke hrobu, od vypnutých tváří vzhledu mladistvého, věku neurčitelného, k vrásčitým obličejům, v nichž se zračí moudrost nekonečně mnoha nenahraditelných životních zkušeností, jež jen čekají, až si je někdo v úschovně moudrosti vyzvedne a přibalí do svého zavazadla jako bonus.

  Jestli víte někdo o výzkumu zpomalení vývoje zrání plodů ovocných stromů, dejte mi prosím vědět, budu vděčna za jakoukoli informaci. Ještě to dám na FBI, pardon, FB.

  Příště se tady zase sejdeme za úplňku 20. července, kdy Luna bude ve znamení, kde od roku 2008 do 2024 sídlí Pluto, v Kozorohu.

  Zajímavosti na letní obloze najdete na stránkách astronomické společnosti
  http://www.astro.cz/na-obloze/obloha-aktualne.html

  nebo detailně na stránkách Deborah Byrd v Aj:
  http://earthsky.org/astronomy-essentials/visible-planets-tonight-mars-jupiter-venus-saturn-mercury

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:00

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.