Kalendář

Leden 2016
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 09Led

  ve 02:31 hodin středoevropského času, na 19°14´ Kozoroha

  Tomuto stupni Kozoroha přísluší sabiánský symbol „Při bohoslužbě se ozývá zpěv skrytého chóru“ s podvysvětlením „Naplnění kreativní funkce jedince pomocí jeho účasti na skupinovém úkonu, zasvěceném transcendentnímu uskutečnění jednoty“.
  Klíčová věta: PLNOST BYTÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MEN – modrý orel, naděje, sny a vize, třetí oko.

  Dnes, letos poprvé, se setkává Luna se Sluncem v novoluní. Dějištěm je Kozoroh, první zimní znamení. Do Kozoroha vstoupil v roce 2008 po 248 letech Pluto, symbol proměny, vyloupnutí kukly v motýla, vzletu ptáka Fenixe z vlastního popela k nebeským výšinám, procesu od narození ke smrti a vzkříšení pro cestu dál. Téma transformace hmoty v ducha je v našem zadání až do roku 2024, kdy se Pluto s Kozorohem pro dalších 248 let rozloučí a vstoupí do následujícího znamení, do Vodnáře.

  Během uplynulých sedmi let se tedy čas od času přihodilo, že některý nov či úplněk o Vánočních svátcích nebo na počátku ledna probíhal pod dozorem Pluta (proměna), ale i Urana (revoluční obrat). Jejich společný nátlak jak ke změnám v celé pozemské společnosti, tak i v našich osobních životech můžeme vnímat snad úplně všichni bez výhrad, zvláště v období, kdy Slunce prochází Kozorohem, jako je tomu právě teď.

  Intenzivní tah na celoplošnou transformaci, který námi třásl v základech od 2012 do loňska, se dnešním novoluním oživuje, nicméně tah postupně odeznívá s tím, jak se od letošního roku Pluto s Uranem rozchází.

  Bohužel ale hvězdy nefungují tak, že bychom ve sklepě přečkali dobu, než se tsunami nad námi přežene a pak zas budeme vesele pokračovat v krasojízdě dál, stejně jako neutečeme dentistovi z křesla s bolestí zubů, ani se nevrátíme z porodnice domů, že žádný porod nechceme.  

  Plutonické čištění je nemilosrdné, mnohdy drastické, ale účinné a důkladné, rozsáhlý proces detoxu. Jakmile se Pluto objeví na scéně, ať už ve společnosti nebo v životě každodenním, neunikne mu ani myška, je tím nejdokonalejším kontrolorem, revizorem, vymahačem daní, ví dobře, kdo už splatil své dluhy a na koho ještě dříve či později dojde, to všechno vede v evidenci ve své velké knize Má dati – dal.

  Průlet sondy kolem Pluta 14.července 2015

  Pluto předpokládá určitou úroveň našeho vnímání a pokud tomu  tak není, donutí nás pochopit důležitost procesu proměny v přirozeném plynutí času. Jen tak můžeme opustit svoji starou identitu a přijmout novou ID Card, dd:občanku. Pokud si aplikujeme rozličné anti-aging tools či jakkoli odmítáme přirozený proces stárnutí, uzavíráme se dobrovolně také před nabídkou dojít k moudrosti, která tam za tou hranicí na nás čeká s otevřenou náručí. Podobně jako to říkal Jan Werich – stáří není vždy zárukou moudrosti.

  Pluto se rád pohybuje ve stojatých vodách, ale pouze z toho důvodu, že ho baví čeřit jejich hladinu a rozvířit je do pohybu.

  S dnešním novoluním stále platí nabídka naskočit do kolotoče proměny, svléknout starý, potrhaný kostým a obléci se do kabátku, ve kterém je nám teplo a vlídno, kdy spolu se sebou je nám dobře.

  Těm z vás, kdo dychtíte vskočit do procesu proměny, jsou určeny další řádky:

  Zkuste si představit sebe sama se všemi úžasnými přívlastky, po kterých toužíte – laskavý, oblíbený, zdravě asertivní, srdečný, vřelý a podobně.

  Až si všechny postupně vyjmenujete, nechte je pozvolna vsáknout do vaší buněčné paměti a nechte toto vědomí proniknout do vaší DNA.

  Potom se vydejte po vaší časové ose do minulosti, do místa, kde jste pocítili určitý nesoulad, nedostatek ať po stránce psychické nebo fyzické nebo spirituální. Mohlo se to odehrát kdykoli, třeba už v době po vašem početí, v prenatálu nebo kdykoli později v průběhu života.

  Vychutnejte si tu situaci, kdy doplníte to, co vám tehdy chybělo, posílíte svoji duši chvilku před tím než k tomu došlo, než jste došli k místu, jehož jste dosud litovali, že se to stalo.

  Dopíšete tam prázdné místo, doplníte svoji časovou osu do nepřerušované linky.

  Úplně poslední info – od 5. do 25. ledna je Merkur retrográdní, proto zálohujte a zálohujte, jezděte opatrně a podepisované smlouvy si stokrát zkontrolujte. Je to období na re- ,t.j. renovace, reedice, opravy, obnovu, ale nikoli na zakládání něčeho zcela nového, kupování bytu, nemovistosti apod.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:53

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.