Kalendář

Prosinec 2015
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 30Pro

  Drazí moji čtenáři,

  na konci každého roku slibujeme něco buď sobě nebo někomu jinému, sepisujeme, co bychom chtěli dělat, jak bychom chtěli vypadat, kam bychom se chtěli vydat, kým bychom se chtěli stát, co musíme, co nesmíme.

  Nabízí se otázka, kolik z té řady předsevzetí je uskutečnitelných, kolik z nich je k něčemu dobrých a kdo je vlastně vytváří, jestli je to třeba nějaký hlas z minulosti, vlekoucí za sebou staré, zaprášené sny.

  2016

  A také, zdali nám tato předsevzetí dovolí, aby se ten Nový rok stal skutečně Novým, protože je docela dobře možné, že jednoduše překládáme staré nápady, nerealizované plány, odkládané resty a z toho plynoucí nespokojenost do kontejneru, který odesíláme směrem do nového toku života.

  Jak by vypadal takový rok bez slibů a předsevzetí, kdy byste prostě naskočili do života a nechali se unášet směrem, který určí on sám?

  Jaké by bylo objevit neznámé skryté prostory, nová místa, hlasy, lidi, přátele, činnosti, na něž jste do této doby nedohlédli?

  Začněte maličkostmi, třeba tím, že budete reagovat na nečekané hovory, usmívat se na pokladní v obchodě, poslouchat zpěv ptáků, zaměříte pohled ráno při odchodu z domova nejprve nahoru na oblohu, kde je slunce, měsíc, jak vypadají mraky, jak je vůbec nahoře, budete dělat průzkumné výpravy dosud neobjevenými ulicemi, lesními pěšinami, vydávat se jinými cestami nebo aspoň v opačném směru (když venčíte psa).

  Nechávejte se s důvěrou vést někým uvnitř, vaší vnitřní postavou, která zná spolehlivě cestu, jíž se v příštím okamžiku vydáte. Ta postava je neustále s vámi a přesně ví, jak nechat uplývat každý den tak, jak je třeba, vede vás cestou intuice a nikoli racionálním rozumem.

  Bude to krásné, vydat se do Nového roku, který bude skutečně neočekávaný a Nový.
  Život bez slibů a předsevzetí je jako nepopsaná kniha, je to tvůrčí hravý způsob, jak se probudit ze snů z minulosti a jak se dostat k dovednosti žít plně to, co opravdový život každému z nás nabízí.

  Přeji vám všem krásný a neopakovatelný Nový Nový Rok,  abyste do něho vstoupili bez zavazujících a omezujících slibů a předsevzetí a abyste tak svému srdci dovolili prožívat každodennost ve vzrušující nespoutanosti a radosti.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:58

5 Responses

WP_Cloudy
 • Míša Martínková Says:

  Mášo, to je tak neskutečně pěkně napsané!
  Přeji Ti do nového roku hodně síly a pohody.
  A moc děkuji za Tvé řádky – pravidelně je všechny čtu! A jsou vskutku inspirativní!! Doufám, že se zas někdy při nějaké příležitosti uvidíme.
  Posílám moc pozdravů do Prahy
  Míša 😉

 • iva ouhrabková Says:

  Milá Mášo,tak to je moc krásné přání!!
  musím říct ,že jsem opravdu poprvé v životě neudělala žádná předsevzetí a pd…a je mi fakt hezky!
  moc na zebe myslím a těším se na setkání s tebou..tentokrát už v Liberci!!
  krásný a intuitivní prožití tohoto raku a hodně inspirujících setkání!!
  Iva

 • Kateřina Fantíková Says:

  Milá Mášo,
  přeju Ti hodně zdraví a radosti do nového roku.
  Děkuju za tohle opravdu krásné přání, je to vlastně velká útěcha netlačit sebe ani nový rok do nějakých předsevzetí a závazků. Taky díky i za minulé články Astroinspirace.
  Katka

 • admin Says:

  Milá Míšo, díky moc za tvé přání a já ti přeji příjemné plynutí s proudem života v roce 2016 i ve všech dalších letech.
  Máša

 • admin Says:

  Milá Katko, díky za tvoje přání i reakci a přeji ti příjemné plynutí s proudem života, ať je ti pěkně.
  Máša

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.