Kalendář

Prosinec 2015
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Pro

  Slunce vstupuje na 0° Kozoroha v 5:48 hodin středoevropského času

  Sabiánský symbol pro 1.stupeň Kozoroha zní „Indiánský náčelník požaduje na shromážděném kmeni vůdcovskou moc“. S dalším vysvětlením „Moc a zodpovědnost, přítomná v každém uplatnění vůdcovského nároku“.

  Klíčové heslo: STÁT SE AUTORITOU

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CIB (kíb) – důvěra, milost, vnitřní hlas, intuice, mystický přenos.

  Dnešní horoskop mapuje teritorium, jež před námi leží na dalšího čtvrt roku, do jarní rovnodennosti 20. března 2016, kdy Slunce vstoupí do Berana, prvního znamení zvěrokruhu. Příležitost k poslednímu intenzivnímu kontaktu mezi sebou zažívají stále ještě dosud Pluto s Uranem, dvojice, jež dokáže rozhýbat dějiny do obrovských otáček a která vždy byla významným aktivačním činidlem řady mezních historických událostí. Celoplanetární detox je to, kam oba vkládali své úsilí počínaje rokem 2010, ale asi to pořád nestačí, protože setrvačník našeho rozvoje k totální dokonalosti a sebedestrukci zároveň jen nabývá na rychlosti. Jen tak mimochodem jsem nedávno jela na farmářský trh bez mobilu (částečně blbého), ale neumíte si představit ten divný pocit, jak tu hodinu bez něj přežiju, když ani nebudu vědět, kolik je!

  Aby toho nebylo málo, přidává se do party tentokrát také Lilith, toho času ve Vahách, takže je v kvadratuře na Pluta a opozici na Urana, ve tvaru poloviny čtverce, velkého písmene té.

  Planety dnes utvářejí dokonce dvakrát tvar draka, takže k dokonalému tvaru hexagramu jim chybí už jen jeden zástupce v Raku, prvním letním znamení, který teď stále ještě dlí v zimním spánku. Leč ti z vás, kdo máte jakoukoli osobní planetu cca  v druhé dekádě Raka nebo jste se narodili mezi 7. až 15. červencem, to znamená, že máte v této pozici své Slunce, splňujete podmínku pro vytvoření dokonalého šestiúhelníkového tvaru hexagramu, Semene života. Celý nadcházející čtvrt rok je pro vás velkou výzvou a příležitostí změnit svůj současný stav a vydat se novou pěšinkou.

  Základ horoskopu tvoří dnes trojúhelník v zemských znameních Býk – Panna – Kozoroh. Stačí, když věnujete pozornost i tomu, co uvnitř cítíte (Rak) a tím alespoň částečně zneutralizujete materiální záměry komerčních svátků Vánočních.

  K tomu, abyste došli ke spojení se sebou sama a ke vstupu do dokonalého tvaru a formy není přímo nezbytné, abyste měli Slunce nebo jinou osobní planetu či osy horoskopu v Raku, pokud si provedete například Meditaci napojení na Božskou matku (Lunu a Raka):

  Zaměřte svou pozornost na to místo na Zemi, které považujete za nejkrásnější na světě. Může to být třeba horská krajina nebo vyprahlá poušť, mořská pláž, les, louka, kdekoli, kam to vaše srdce táhne. Zkuste si to místo co nejbarvitěji detailně vybavit včetně zvířectva, které se tam vyskytuje. Vnímejte vůně a pachy, které tam můžete cítit, zvuky z tamější přírody, které tam můžete uslyšet.

  Posílejte tomu místu stejně jako všemu ostatnímu na Zemi svoji lásku a propojujte se s tím místem, až bude tlukot vašeho srdce prostoupen září lásky, jež bude vycházet z vašeho nitra.

  Poté pošlete svoji lásku do centra Země a matka Země ji začne vnímat. Můžete nejprve naplnit svojí láskou malou kouli a tu pak můžete prostřednictvím svého záměru matce Zemi poslat. Nejdůležitější je váš záměr jako takový.

  Chvilku vyčkejte a zkuste se stát na chvíli malým dítětem. Zanedlouho vám pošle matka Země zpátky svoji lásku, kterou uvnitř v sobě rychle pocítíte. Jste jejím dítětem a víte, že vás miluje nade všechno na světě. Otevřete se celou svojí bytostí její lásce a nechte jí vyplnit každičkou svoji buňku.

  Po celou dobu vnímejte, jak vás matka Země objímá ve své láskyplné náruči a zůstaňte v tomto stavu přijímání tak dlouho, jak to budete potřebovat.

  Kdykoli později po meditaci si ve chvílích, kdy budete chtít, vybavíte vnitřní pocit obklopení láskyplnou náručí.

  V zimním slunovratu zažíváme v nejkratších dnech nejméně denního jasu, zatímco na opačné polokouli je tomu právě naopak. V Sydney sice také prší, ale s nadcházející letní sezónou tam mají teploty kolem 22 stupňů. Pro nás tady je dnešní noc tou nejdelší z celého roku, a zároveň je pro nás příslibem, že noci budou ode dneška každým dnem kratší a denní jas delší.

  Příště se sejdeme už 25.12., za úplňku na Boží hod.

  Krásné svátky Vánoční vám přeje
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:38

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.