Kalendář

Červen 2015
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 16Čvn

  v 16:05 hodin letního času, na 25°08´ Blíženců

  Tomuto stupni Blíženců přísluší sabiánský symbol „Zahradník prořezává velké palmy“, s podvysvětlením „Jak dostat pod kontrolu expanzivní sílu přírody.“
  Klíčové slovo: PROKLESŤOVAT

  V Mayském orákulu je pro dnešek symbol MANIK – brána, léčení, ukončení, identifikace, duchovní prostředky.

  Nov je klasicky zobrazován sdílením společné pozice pro Slunce s Lunou, v dnešním novoluní situované na konci Blíženců. Blíženci jsou vždy v páru – blízké duše, přátelé, kamarádi, zrcadlící se ve svém protějšku. Informace – komunikace – dualita – výměna – mentální vnímání.

  Dnes se ke Slunci s Lunou přidala ještě jedna planeta, bojovný Mars. Mars v Blížencích se utkává více ve slovních potyčkách nežli v tělesných soubojích. Už tak dost intelektem zahlcení Blíženci budou díky Martovi prahnout po ještě dalších a dalších poznatcích a nových informacích, po začlenění do sociálních sítí, po výměně zkušeností a zprostředkování nových poznání, po slovní konfrontaci.

  Příslovečná blíženecká pružnost a přizpůsobivost, improvizace v daných podmínkách bude za přítomnosti Marta vedena spíše k neústupnosti a tvrdší výměně názorů.

  Jediné spojení, které trojice Slunce – Luna – Mars v dnešním horoskopu tvoří s ostatními významnými místy je tzv. tvar velkého písmena Té s osou, opozicí mezi Chirónem a Lilith.

  http://static1.squarespace.com

  To, co se objevuje v rámci dnešního novu, má nepochybně souvislost se zraněním z raného dětství nebo dokonce ještě hlouběji do minulosti, z traumatu našeho vlastního porodu či prenatálu. Mohou se otevírat vstupy k záležitostem, které jsme nebyli dosud schopni nahlédnout, které jsme popírali a sami sobě zapírali. Jako když člověk bezděky spustí alarm, který nelze zastavit jinak než nahlášením do centrály, kde najdou příčinu a závadu opraví. Někde jinde zase člověk zavadí o ladičku, která se náhle rozezvučí a její tón ne a ne utichnout.

  Znamení Blíženců úzce souvisí s dýcháním, s horními cestami dýchacími. Většina z nás za celý den nenabere plný dech a neokysličí tím pádem svoje tělo, které by to tolik chtělo!

  Během chůze, při prvních krocích provádějte vědomě rytmické dýchání:
  Nejprve se nadechněte na 1, 2, 3, 4. Na 5, 6 zadržte dech a na dalších 1, 2, 3, 4, 5, 6 vydechněte.

  Tento rytmus opakujte tak dlouho, dokud vás to nepřestane bavit a druhý den zase, a další dny stejně tak, až se začnete cítit divně, když jeden den vynecháte. To je dobré znamení, protože vaše tělo už získalo ten nejlepší návyk.

  Toto praktické cvičení můžete provádět kdykoli a kdekoli půjdete pěšky.  Nejenom, že budete dýchat plným dechem, ale zároveň ve svém těle obnovíte pravidelný blahodárný rytmus, který nás současná doba důsledně odnaučuje.

  Příště se sejdeme už v neděli 21. června za letního slunovratu, kdy se Slunce přehoupne z Blíženců do Raka.

  Krásné dny,
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 16:32

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.