Kalendář

Květen 2015
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 04Kvě

  v 5:42 hodin letního času, na 13°23´ Štíra

  Tomuto stupni Štíra přísluší sabiánský symbol „Telefonní mechanici instalují nové spoje“, s podvysvětlením „Potřeba vytvořit nové komunikační kanály“.
  Klíčové heslo: VŮLE SPOJOVAT SE A CHÁPAT

  V Mayském orákulu je symbolem KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  Květnový úplněk je již tradičně zasvěcen Budhovi, jehož narození, osvícení i odchod je s touto každoroční hvězdnou událostí spjato. Dnes, kdy Slunce v Býku stojí přímo proti Luně ve Štíru, se naše vědomí rozprostírá mezi hmotnou zkušeností a intenzitou hlubokých emocionálních prožitků.

  V Nepálu, místě Budhova narození, došlo před devíti dny, 25. dubna, k obrovskému zemětřesení. Nicméně daleko rozsáhlejší škody byly zaznamenány během ještě silnějšího zemětřesení před 81 roky, 15. ledna 1934 (přesné datum podle Wikipedie).

  Významnou podobnost mezi rokem 1934 a 2015 nelze nepřehlédnout. Mezičas 81 let – jeden současný civilizovaný lidský věk, odpovídá oběhu Urana  kolem Slunce. Již mnohokrát zde byla zmiňována řada transformačních kvadratur mezi Uranem (kvantový skokan) a Plutem (transformační podněcovatel), jejíž řetězec probíhal od roku  2012 do letošního března. Hned poté došlo k zatmění Slunce a zatmění Luny.

  Téměř stejný vzorec a řetězec transformačních kvadratur běžel od roku 1932 do ledna 1934 a hned po něm taktéž následovala dvojice zatmění Luny a Slunce.

  http://cdn.head-fi.org/7/74/744e37ed_A7469-2.jpeg

  Výzvy k transformaci se nám nabízejí trpělivě znova a znova. Je otázka, kam lidstvo za těch 81, 82 let postoupilo, jaké zkušenosti získalo a jak se z nich poučilo. Lidé dnes opět prchají ze svých domovů do bezpečnějších zón, technologie se stále dál zdokonalují, propastné rozdíly blahobytu a chudoby se prohlubují.

  Všichni jsme však součástí živoucího organizmu na této planetě a máme možnost stát se vědomými bytostmi. Záleží na tom, co si vybereme, jestli budeme ovcemi, které ráno vyženou na pastvu a večer zaženou zase zpátky nebo jestli si začneme sebe vážit. Od odosobnění k přijetí a uvědomění si sebe sama.

  Naše osobní transformace a proměna se týká  změny starých vzorců a navyklých stereotypů, proměna Řehoře Samsy je vcelku případnou metaforou. Jsme ochotni ledacos vytrpět ve snaze nepřijít o své „osvědčené“ jistoty, vynakládáme k tomu značné úsilí a ve výsledku jsme z toho nekonečného procesu vyčerpaní nebo stále dokola nemocní.

  Pokusme se vnímat sebe sama každý jednotlivě jako součást jedné bytosti Lidstvo, kde každý tvoříme jednu jedinečnou buňku jejího organizmu. První náznaky dal tomuto jevu již Carl Gustav Jung v pojmu kolektivní nevědomí, které obsahuje buněčnou paměť každého z nás, jež jsou dohromady poskládané do buněčné paměti velké bytosti Lidstvo.

  Duchovní chrámy jsou na posvátných místech bourány buď primitivy nebo otřesy nitra Země. Každý z nás si však může vystavět svůj vnitřní posvátný chrám, přijmout se se vší úctou a pokorou ke svému životu a k jeho stvoření. Potřebujeme však ještě před zahájením stavby zatřást svým nitrem a objevit pevné podloží, na němž budeme moci začít stavět.

  Místo za dirigentským pultíkem dnes zaujal Jupiter, který napíná luk jak směrem ke Slunci v Býku, tak i k Luně ve Štíru. Naštěstí je Jupiter nejen filozof a univerzitní profesor, ale také rozpustilý klaun. Pod jeho taktovkou budeme mít v těchto dnech spíš sklon pořádně se rozmáchnout, přehánět, nořit se do emocí až na hluboké dno.

  Na druhou stranu není právě ideální konstelace k vzájemné komunikaci, věci se přetěžko sdělují. Možná lepší si počkat, až Saturn (buď dobrý rádce nebo poučující Všechnoznámvšechnovím) přestane významně zdvihat ukazováček proti Merkuru, planetě komunikace (viz dnešní sabiánský symbol). V následujících dnech se nám v tomto směru dosti uleví.

  Mějte se všichni krásně jarně.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:54

2 Responses

WP_Cloudy

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.