Kalendář

Květen 2015
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 18Kvě

  v 6:13 hodin letního času, na 26°56´ Býka

  Tomuto stupni Býka přísluší sabiánský symbol „Stará indiánka prodává kolemjdoucím artefakty svého kmene“, s podvysvětlením „Mírumilovné přizpůsobení se kolektivním potřebám.“
  Klíčové slovo: PŘIZPŮSOBENÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Etz´nab (čteno ets nab) – bezčasovost, iluze, setkání se stínem, integrace paradoxu.

  Dnešní novoluní je velmi neobvyklé.

  Ad jedna zítra opět Merkur, planeta komunikace přechází do pohybu v protisměru (bude retrográdní) a tímto způsobem bude putovat déle než tři týdny, do 11. června.

  Je to období vyhrazené pro všechny re…činnosti – rekonstrukce, reparace/opravy, reedice, regenerace, zopakování něčeho – znovu jet na Havaj, znovu si přečíst knížku, zrekapitulovat si něco, zrevidovat, znovu pojistit, zajistit. Nedoporučuje se podepisovat v tomto období důležité dokumenty, aby nedošlo k tomu, že by se musely znovu někdy jindy ověřovat a přepisovat.

  Ad dvě se planeta akce a plnění vytyčeného záměru Mars staví přímo proti Saturnu. Saturn se do ničeho nehrne po hlavě, potřebuje nejprve zvážit všechna pro a proti, aby posléze zadaný úkol provedl se vší odpovědností dokonale. Takže jejich spolupráce může být velmi kontraproduktivní, moc jim to spolu neladí, pokud se nebudou schopni rozumně dohodnout, na což v době retrográdního Merkura nebude asi ani jeden ochoten přistoupit.

  http://i.guim.co.uk/static/

  Ad tři – Slunce a Luna jsou ve chvíli novu na konci znamení Býka v místě, kde je situována stálice Algol.

  K Algolu se váže mýtus Medúsy, jedné ze tří sester Gorgon (G – orgon), kdysi překrásné dívky, jejíž vlasy byly proměněny bohyní Athénou do klubka jedovatých hadů za trest, že si dovolila milovat se v Athénině chrámu s Poseidónem. Medúsa vzbuzovala od té doby v každém obrovský strach, její zjev byl odpudivý a strašlivý, kdo na ni pohlédl, zkameněl. Až teprve statečný Perseus, vyzbrojen mečem a štítem od Athény jí sťal hlavu v zrcadlovém odrazu štítu, aniž by se podíval nestvůře do tváře.

  Není pochyb o tom, že Algol v sobě nese ženské ponížení, zranění, zneuctění, zmrzačení. Často bývá tato hvězda spojována s tragickým dramatem, destrukcí, žalem a zármutkem. To vše se ve světě objevuje v hojné míře po celé dějiny lidstva.

  V dnešním novoluní se nám dostává velké výzvy a příležitosti transformovat náš  strach, obavy, svůj bolestný stín, na nějž se bojíme pohlédnout. Uvolnit místo, v němž jsme zkameněli, zamrzli, uvízli a vytvořit v sobě bezpečný prostor, kde rádi spočineme se sebou sama a následně i ve vztazích  s druhými lidmi.

  Hvězda Algol jen potvrzuje téma transformace, které v současné době zasahuje snad každého z nás, ať se mu bráníme nebo mu vycházíme vstříc.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:26

One Response

WP_Cloudy
 • iva ouhrabková Says:

  Mášo úžasné!! Jak to sedí a vůbec! jsi Mistr slova …umíš to krásně vysvětlit!
  opět smekám a těším se na tebe!
  Zítra ti vyfotím zahradu a pošlu obr.
  ..budu chodit bosky v rose…
  …těsím se na vše co přijde!
  Iva

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.