Kalendář

Duben 2015
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 04Dub

  ve 14:06 hodin letního času, na 14°25´ Vah

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Kruhové dráhy“, s podtextem „Začíná být jasné, že  vtisknout pevný rytmus společenským aktivitám je nevyhnutelné“.

  Klíčové heslo: TRANSPERSONÁLNÍ KLID

  V Mayském orákulu je symbolem Ix (čteno Íš) – šaman, jaguár, zasvěcení, vědění srdce, integrita.

  Ráda bych vás nejprve pozvala na další reprízu divadelního představení Chci, abych chtěla žít na motivy knihy Hany Andronikove Nebe nemá dno. Pokud jste byť jen trochu zasvěceni do dramatického životního příběhu autorky nebo se toužíte s ním teprve seznámit, ať tak či tak si nenechte tento mimořádný divadelní prožitek ujít a zajistěte si lístky na 3. května 2015  do divadla Kampa včas.

  Ještě bych velice ráda projevila díky všem účastníkům jarních planetárních konstelací, a navíc všem, kteří vytrvali přes veškerou náročnost až do samého konce. Doufám, že si každý odnesl něco pro sebe, do svého života s sebou.

  A nyní již k dnešní události.

  Velikonoce jsou patrně jedinými křesťanskými svátky, vztahujícími se k lunárním fázím. Připadají tradičně na první neděli po jarním úplňku. Letošní rok je ve smyslu shod výjimečný: 20. března došlo nejen k novoluní a k zatmění Slunce, ale v tomtéž dni i ke vstupu Slunce do prvního znamení zvěrokruhu, do Berana, to znamená také k jarní rovnodennosti.

  Dnes nastává první jarní úplněk a zároveň dochází k úplnému zatmění Luny, jsou Velikonoční svátky. Včera byl Velký pátek, dnes je Bílá sobota, po ní přijde nedělní Boží hod Velikonoční a nakonec Velikonoční pondělí. Jak v pohanském smyslu, tak i v křesťanství se oslavuje vzkříšení Života, zmrtvýchvstání Ježíše Krista, rašení jara, vstup světla a uzavření brány za obdobím chladné a temné zimy.

  Dnešní úplné zatmění Luny je součástí tzv. tetrády – souboru čtyř úplných po sobě následujících zatmění Luny, jenž započal loni 15. dubna (týden před Velikonocemi). Další v řadě bylo loňské říjnové zatmění Luny 8. října, třetí je právě dnes a poslední bude letos v den našeho národního svátku, na sv. Václava, 28. září, kdy bude zatmění v naší republice viditelné.  

  Animaci dnešního zatmění můžete vidět zde
  http://www.timeanddate.com/eclipse/lunar/2015-april-4

  Během úplného zatmění Luny se ocitne Slunce, Země a Luna v zákrytu v jedné lince. V té chvíli Země vstřebá veškerý jas Slunce pro sebe a znemožní tak slunečnímu světlu přístup k Luně, stíní Slunci ve výhledu na Lunu, vrhá na ni svůj stín. Kdybychom stáli na Slunci, nemohli bychom Lunu kvůli Zemi vůbec zahlédnout. Luna, jež se nám v úplňku za dobrého počasí odhalí v plném svitu, je teď zdánlivě opomenuta, skryta v zemském stínu.

  http://www.koco.com/image/

  V tetrádě čtyř úplných zatmění Luny se téma opakuje dnes již po třetí, stále pod naléhavým tlakem k transformaci (kvadratura Urana s Plutem). Jedná se o dokonalý obraz našeho civilizovaného světa, systému, který nás tlačí k výkonu a k úsilí něčeho dosahovat. Existuje pro to řada rozumných argumentů (ze Zemského stínu), počínaje tím, jak bychom jinak spláceli hypotéku, za co bychom platili dětem kroužky a sporty, apod.

  Kdo by měl při tom všem ještě čas zabývat se tím, jak se cítí, naslouchat zprávám, přicházejícím z nitra a z fyzického těla. Mohutný nárůst užívání antidepresiv v poslední době vypovídá o určité disharmonii mezi nároky vnějšího prostředí a prostoru, který máme v sobě uvnitř.

  Luna v jakémkoli znamení, natožpak ve Vahách, potřebuje cítit bezpečnou oporu, své pevné místo, vymezení, touží, aby se jí dostalo podpory, výživy, bezpečí. U každého z nás záleží na tom, jaký vzor jsme v raném dětství z úzké rodiny v tomto smyslu přejali, do jaké míry nám bylo dovoleno si tyto svoje potřeby uvědomovat, sytit je a osvojovat.

  Zkuste navázat kontakt se svým vnitřním miminkem, oslovujte ho svým jménem, dosycujte jeho potřebu doteku, objetí, houpejte ho ve své náruči a zpívejte mu vlídnou ukolébavku. Až vám usne na rukou, položte ho pomalounku do postýlky a vzpomeňte si na něho pokaždé, když se budete cítit v určité situaci znepokojeni a budete postrádat svoji vnitřní jistotu.

  Vnější jistota neexistuje, protože život je v neustálém pohybu a nelze jej zastavit, to jen my někde hluboko v sobě můžeme najít chvilku k zastavení u sebe sama.

  Přeji vám klidné svátky Velikonoc.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 12:43

2 Responses

WP_Cloudy
 • Lenka Says:

  Milá Mášo,
  moc děkuji za krásnou, praktickou a posilující zprávičku k včerejšímu dni, kdy jsem vydatně cítila, že se zase něco děje. Přeji hezké velikonoce, Lenka Kolaříková

 • admin Says:

  Milá Lenko, moc děkuji, promiň za opožděnou reakci, mezitím už jsme se stačily i setkat..Měj se krásně. M

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.