Kalendář

Srpen 2014
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 10Srp

  ve 20:10 hodin letního času, na 18°03´ Vodnáře

  Tomuto stupni Vodnáře přísluší sabiánský symbol „Potlačení lesního požáru vodou, chemickými prostředky a vypětím svalové energie“, s podvysvětlením „Schopnosti a odvaha, nutné k tomu, aby se dostal pod kontrolu destruktivní potenciál lhostejnosti karmických „ran“.
  Klíčové slovo: NEZKROTNOST

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Caban (čteno ka ban) – zemská síla a galaktický řád, proměnlivá rezonance se světem, léčení krystalem, bílý lev, velryba.

  Nejprve bych vás ráda informovala o podzimních planetárních konstelacích, konajících se v sobotu a v neděli 18. a 19. října 2014 v Angel´s studiu, Wenzigova 5, Praha 2. Zaujala – li vás moje nabídka, zajistěte si, prosím, svoji účast včas (přes kontakt), jelikož počet účastníků je omezen tak, aby si každý, kdo bude mít zájem, mohl postavit svoji osobní konstelaci. Více na planetární konstelace.

  Dnešní úplněk je v tomto létě příznačný jako další SuperMoon, při němž se díky krátké vzdálenosti od Země jeví Luna mnohonásobně zvětšena a projasněna. Oceán se ve svém rytmu vzdouvá do vyšších vln než obvykle, stejně jako je tomu u emocí, probouzených během SuperMoon úplňku.

  Zvláště, pokud se jedná o kombinaci Slunce ve znamení Lva a Luny ve Vodnáři. Lev na sebe rád strhává pozornost, potřebuje zažívat bezpodmínečnou lásku, chovat se bezprostředně s dětskou hravostí a vynalézavostí. Vodnáři naopak leží na srdci stav společnosti, rodiny, skupiny, státu, planety, vesmíru. Pro oba dva je asi dost nepochopitelné, že by ten, kdo stojí naproti, mohl mít zájem, jenž je natolik vzdálený od jeho vlastního.

  Horoskop dnešního dne je doslova protkán řadou rozličných trojúhelníků, jejichž společným jmenovatelem je procházení bohatou učební látkou života na základě sbírání zkušeností v mnoha směrech a úrovních.

  Jak již bylo řečeno, stojí na jedné straně úplňku Slunce ve Lvu a proti němu Luna ve Vodnáři. Slunce je však ve Lvu doprovázeno z jedné strany Merkurem a z druhé Lilith a též Jupiterem. Slunce s Lilith musí stát každý na jedné noze, aby se na své postavení vůbec vešli, tak těsné je jejich spojení.

  Zkusme dnes navázat kontakt se svou spirituální průvodkyní, se svým zdrojem intuice, vědění a ženské moudrosti, s Lilith. Otevírání stromové brány je převzato z knihy Snění navrací duši od Roberta Mosse, odborníka na práci se sny, jehož krásné semináře probíhají poslední roky i v Praze.

  http://www.mossdreams.blogspot.cz/

  www.masterschool.org

  Otevírání stromové brány

  Představte si strom, který znáte a on zná vás. Vybavte si v paměti jeho podobu místo, kde stojí. Využívejte všechny smysly, aby výjev ožil. Je tam teplo nebo chlad? Vlhko nebo sucho? Ozývají se tam nějaké zvuky?
  Vnímejte pocity, které máte v blízkosti toho stromu. Podívejte se, kam až sahají jeho kořeny, všimněte si, co je kolem nich.
  Na chvíli se postavte, zujte se a představte si, jak stojíte na stejném místě jako váš strom.
  Vnímejte, jak pronikáte do země, jako kdyby kořeny vrůstaly hluboko dolů. Vnímejte teplo a vlhko, energii země, která s nádechem prochází vašimi chodidly a stoupá dál vzhůru a posiluje vaše nitro. Nechte tu energii pronikat až do koruny hlavy.
  Vnímejte, jak energie stoupá až nad vás a šíří se pořád dál, podobně jako větve a koruna vašeho stromu.
  Stojíte jako strom, soustředěni a pevně zakořeněni v půdě, mezi zemí a oblohou. Zaměřte svoji pozornost na světlo a vnímejte, jak k vám proudí paprsky světla a procházejí vaší korunou. Váš strom žije ze světla. Vnímejte, jak ho vstřebává a vsakuje. Nechte proudit paprsky světla celým svým tělem, aby ho důkladně pročistily.
  Teď se uvolněte a naplno a bděle se vnímejte jako strom. Ponořte se do hlubokého snu o esenci dřeva.
  Představujte si, jak pronikáte ke kořenům svého stromu a pak projděte branou, která se v nich otevře, putujte dál, dolů do země, do říše pod povrchem země. Možná, že budete mít pocit, že sestupujete tunelem a dostáváte se do neznámé krajiny. Třeba tam na vás čeká nějaký zvířecí spojenec, jenž vás bude podporovat na této cestě i na ostatních životních poutích. Možná se vám podaří proniknout do hlubin štědrého těla duše a vstoupit do prostoru léčení. A nebo najdete vstupní bránu, kterou se dostanete ke svým  předkům a k jejich dávné moudrosti.
  Nyní pozvedněte vědomí mírně nahoru podél kmene stromu, až se ocitnete ve větvích jeho koruny. Najděte si místo, odkud je dobrý rozhled, abyste viděli co nejdál. Může to být vidlice z větví nebo cosi jako ptačí hnízdo, pozorovatelna či domek.
  Jste hodně vysoko a přitom máte pocit bezpečí. Můžete se rozhlížet napříč časem a prostorem a vidět věci, jež se stanou v budoucnu, i to, co se děje kdesi v dáli. Nalezli jste místo, kde díky stromu získáváte řadu zvláštních schopností.
  Zadívejte se na chvíli do výše. Vnímejte, jak stoupáte korunou stromu a vznášíte se jako pták. Když putujete vzhůru, máte možnost vstoupit do vyšších říší a setkat se se svým vyšším životním průvodcem.
  Uvolněte své tělo, aby mohlo přijmout tvar stromu. Roztáhněte paže a prsty jako větve a malé větvičky. Vnímejte, jak se tělo kolébá v silném větru a jak se mění podle ročních období.
  Udržujte si v mysli a v těle obraz svého stromu. Pokud jste našli svůj strom a jeho obraz ve vás ožil, jste už doma, hluboko ve světě svých dávných snících předků. Svůj strom můžete využívat k vědomému putování třemi úrovněmi šamanského vesmíru, k cestování do dolního, středního a horního světa.
  Ke svému stromu se můžete vydat, kdykoli budete potřebovat načerpat energii, vrátit se ke svému zdroji, ke své životní síle, intuici, podprahovému vnímání, kdykoli budete chtít najít uprostřed životních situací a problémů vyrovnanost a vnitřní důvěru v sebe sama, spojení se svým vyšším já.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 15:45

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.