Kalendář

Prosinec 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 16Pro

  v 10:28 hodin středoevropského času, na 25°37´ Blíženců

  Tomuto stupni Blíženců přísluší sabiánský symbol „Stromy, pokryté jinovatkou, proti zimní obloze“ s podvysvětlením „Zjevení archetypální formy a základního rytmu existence.“
  Klíčové slovo: přítomnost esence

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem IMIX (čteno imíš) – červený drak, ze všech dvaceti symbolů první v pořadí. Je to primární vědomí, základní instinkt k přežití, Velká matka, božská výživa a podpora.

  Sabiánský symbol vystihuje právě to, co současná doba přináší díky několikaletému působení (2011 – 2015) nesourodé koalice Urana a Pluta v kvadratuře. Jde o odstraňování všech povrchností existence. Příroda nám cyklicky pomáhá tohoto stavu holé reality dosahovat, dotknout se podstaty svého bytí, jež stojí v pozadí všech vnějších projevů, všeho podzimního listí v naší duši.

  Ráda bych vás v úvodu upozornila na mimořádnou příležitost zapsat se do dvouletého výcviku rodinných konstelací, který bude zahájen již v lednu 2014. Bližší info a kontakt na lektorku Danielu Andělovou najdete zde www.angelstudio.cz

  Vraťme se však k dnešnímu úplňku, vystupujeme po schodech nahoru, ke slunovratu 21. prosince, přes Vánoční svátky a v gejzírech barevných světel a ohlušujících dělbuchů až k Novému roku, velmi výjimečnému dni. Nejprve  však musíme dole před vchodem shrabat zbylé podzimní listí, vnímat holost a nahotu přírody, jejímž jediným zimním kabátem je sněhová přikrývka. Přírodu nezahřeje ani rozemletý polystyrén, ani umělá péřovka.

  Než vyjdeme po schodech nahoru, pěkně se zapotíme. A o ten zahřívací proces právě v závěru roku jde. Nikoli však ve smyslu maratonu nákupními centry, ale v rozdmýchání svého vnitřního ohně, živosti, vášně a zaujetí pro cokoli, co v životě děláte, co chcete dělat a víte, že to umíte právě proto, že vás to pohlcuje a naplňuje obrovskou radostí.

  Tomáš Hajzler, jehož novinky si občas čtu říká, že stačí vzít díl vášně a díl nadání, které máme naprosto každý někde v něčem a uhníst z nich těsto, které pak můžeme nabízet zájemcům, kteří se nepochybně objeví. Předpokladem je, že vášeň pro určitou věc je probuzena a žita. Wilhelm Reich, zakladatel Neo-Reichiánské dechové terapie však odhalil jemné souvislosti mezi obrannými mechanizmy těla a emoční živostí, která je v nich zadržována.

  Náš systém je obrannými mechanismy doslova prorostlý, nicméně právě v závěru roku a v úplňku v Blížencích se naskýtá příležitost věnovat určitý čas svému dechu a procesu dýchání, uvědomovat si svůj plný dech, odkud a z jaké hloubky ho dokážeme vynést ven a kolik vzduchu dokážeme do plic pojmout a posléze uvolnit.

  Plný dech má neskutečný účinek jako kyslíková bomba či oxygenová terapie. Dokáže v našem těle oživit části, jejichž existence nám zůstala dosud utajena. Tam někde v hlubinách sídlí naše zaujetí a vášeň pro to, co nám přináší totální radost a spokojenost, aniž bychom tam slyšeli zlaté mince cinkat.

  Jelikož toto téma je vepsáno i do novoročního novoluní v Kozorohu, je platné i pro celý rok 2014. Můžete se jím už teď v předstihu zabývat a vyhradit si pro ně určitý prostor. Hledejte, kde cítíte ochablost a stav „polomrtvo“ a kde naopak sídlí vaše vášeň a zaujetí, abyste v příštím roce byli trošku v obraze a mohli využít příležitostí, které vás potkají. Jinak si jich totiž ani nevšimnete.  

  Obecná doporučení pro úplněk ve znamení Blíženců:

  Výživa:
  Ideální pro blíženecké dny je zahrnout do pokrmů květák, brokolici nebo artičoky. Dnes se zvláště dobře využívají tuky, ale opatrně, pokud máte problémy s metabolismem.

  Péče o zdraví, invazivní zásahy do těla:
  Není vhodná doba pro podobné zákroky včetně očkování a zubního ošetření. Dnes je naopak žádoucí posílit si imunitní systém. Zvláštní pozornost vyžaduje blíženecká sféra, to jest paže, ramena a přepravní systémy v těle (cirkulace krve, trávení, dýchání, nervové spoje).

  Péče o domácnost:
  Teď můžeme pohnojit pokojové rostliny, větrat, ale nikoli zalévat. Znamení Blíženců spadá do vzdušného živlu, který vyžaduje hodně prostoru ke svobodnému dýchání, nikoli však utápění se ve vodě a pocitech.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 16:59

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.