Kalendář

Listopad 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 16Lis

  v 16:16 hodin středoevropského času, na 25°27´ Býka

  Tomuto stupni Býka přísluší sabiánský symbol „Dvorný Španěl hraje dostaveníčko své milované“ s podvysvětlením „Ritualizace individuálních tužeb.“
  Klíčové slovo: HRANÍ ROLE

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Chuen – hra, kouzlo, iluze, spontánnost, dítě v nás.

  Slunce se pomalu vymyká kontrole Saturna, postupně se mu vzdaluje a až 22. listopadu přeskočí do následujícího znamení Střelce, ztratí se z jeho dohledu úplně. Žití se Saturnem je poměrně náročné, pokud ze svých nároků na sebe sama nedokážeme slevit. Nelze zapomínat na to, že se jedná o našeho vnitřního kritika a ambiciózního workoholika, který si potřebuje dokazovat, že je opravdu na špici a že zvládne všechno, co se po něm chce. Se Sluncem ve Střelci nás takové téma na čas opustí a některé kameny z baťohu na zádech budeme schopni se Střelcovskou velkorysostí odložit.

  Všechny úplňky představují dokončení respektive vyvrcholení lunárního cyklu. Odtud se zase pomalu vracíme ke startovní čáře novoluní, kam dorazíme cca za 14 dní.

  Dnešní úplněk je nanejvýš plodný, jak Sluncem ve Štíru, starajícím se o přežití svého rodu, tak Lunou v Býku, pevně zakořeněnou a usazenou ve svém místě, v úžasu nad tím, že chodí ve svém těle po Zemi, rajské to zahradě, jež skýtá mnohá potěšení.

  Kdo jiný než my dokáže aplikovat na každou prožívanou chvilku heslo 17. listopadu Kdo, když ne my, kdy, když ne teď.

  Osa Štír – Býk vytváří v našem těle sloupec, ve kterém si můžeme dovolit rozezvučet svůj hlas tak, jak ani netušíme, že to je možné. Dole v pánvi má sloupec dno a nahoře na temeni víko. Většinou se omezujeme na prostor Býka (hrdlo), aniž bychom si uvědomovali možnost mnohem většího rozsahu hlasu. Všechno o hlase v daleko detailnějším podání se můžete dozvědět při práci s hlasovou terapeutkou Ivou Vostárkovou.

  S dnešním úplňkem v Býku si zkuste projít pár svých kouzelných míst a krajin, jež se vám navždy zapsaly do paměti a staly se pro vás věčným zdrojem bezpečí a laskavé jistoty. Zkuste se vrátit do těch míst, do pocitů blaha a štěstí, které jste tehdy prožívali. Můžete je v sobě znova probudit jako mávnutím kouzelnou hůlkou. Sim sala bim a je to tu.

  Obecná doporučení pro úplněk ve znamení Býka:

  Výživa:
  Ideální den pro posílení imunity, tělo zvláště dobře přijímá všechno, co mu nabídneme.

  Péče o zdraví, invazivní zásahy do těla:
  Tato hraniční lunární fáze není vhodnou dobou pro podobné zákroky včetně očkování a zubního ošetření. Dnes jsou naopak velmi blahodárné léčivé koupele a relaxační cvičení.

  Péče o domácnost:
  Teď můžeme pohnojit pokojové rostliny, které mají slabší vrstvu kořenů. Na zahradě nebudeme řezat ani stromy, ani okrasné keře, ani nebudeme sušit a ukládat léčivé byliny.  

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 23:49

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.