Kalendář

Říjen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 18Říj

  v 1:38 hodin letního času, na 25°46´ Berana

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Člověk obdařený více možnostmi než může obsáhnout“, s podtextem „Posedlost potencionálními možnostmi“.

  Klíčová věta: VAROVÁNÍ nebrat na sebe nepřiměřeně více než je zdrávo

  V Mayském orákulu je symbolem IK , v pořadí druhý symbol – inspirace, přítomnost, pravda.

  Dnešní zatmění není úplné, ale polostínové. Třebaže většinu Luny spatříme ve stínu, zatmění by mohlo být díky své výšce nad obzorem patrné i pouhým zrakem. Rozhodně ale bude zaznamenatelné fotograficky. Jako kdyby někdo z organizátorů festivalu Světla byl zároveň i znalým v kosmickém dění. Jen pro informaci, Festival světla SIGNAL proběhne v Praze od 17. do 20. října 2013 vždy od 19.30 do 23.30 h. Nabízí dech beroucí experimenty, které promění hlavní město tak, že ho ani sami Pražané nepoznají.

  www.signalfestival.com

  Až se během zatmění střetne Luna s planetou Zemí, můžeme spatřit krvavě rudě zbarvené nebe. Tento jev bude umocněn ještě účastí ohnivě rudého asteroidu Eris, který se dnes dostal do přímého kontaktu (konjunkce) s Lunou ve znamení Berana. Eris je sestrou boha války a šlechetného rytíře Arese, udatná pohádková Xena.

  Čistě náhodou se Eris zapletla do konfliktu, do hry o jablko, stejně jako Lilith. Obě mají na počátku své cesty stejnou životní filozofii. Pokud je někdo přehlíží nebo dokonce poníží, zatouží po kruté odplatě. Až teprve za pomoci vlastních zkušeností má každá z obou dam možnost dojít k moudrosti a velkorysému nadhledu.

  Kromě lunárního zatmění dochází dnes k úplňku na ose znamení Berana a Vah – téma „Já“ (Beran) a naproti „ti druzí, vnější svět, partner“ (Váhy). Můžeme se zamyslet nad tím, jakým způsobem bychom mohli svoje vztahy kultivovat, jak se podívat na situaci z druhé strany, obout si boty toho druhého a chodit v nich po světě nějaký čas.

  Ani teď nesmíme opomenout trvalý, dlouhodobý vliv Urana s Plutem, jenž ztěžuje situaci a plynulý tok událostí, ale život už je přece takový, plný výzev a nečekaných dobrodružství.

  babiekinsmag.com

  Americké úsloví „Stop and smell the roses“ – „Zastav se a přivoň k růžím“ vybízí člověka k zastavení a k ochutnávce vůní života, jež kolem nás jinak vyprchají bez povšimnutí, pokud se náš život stává uspěchaným, bez vůně a bez zápachu, leda tak možná s nepříjemnou pachutí, pocitem, že nám stále uniká něco, co máme skoro na dosah ruky.  Jako je to v písničce Zuzany Navarové …kroužili lišaji při samém okraji, při samém okraji života…

  Od pondělka 21. října do 10. listopadu dochází ke změně zdánlivého pohybu planety komunikace Merkura, bude tzv. retrográdní. Rekonstruujte, přestavujte, přetavujte, rekapitulujte, redigujte, opravujte, vracejte se ke starým věcem, oprašte je a dejte jim nový kabát, nové uplatnění. Další informace najdete v kategorii Merkur retrográdní.

  Ve dnech zatmění se nedoporučují jakékoli zásahy jak na zahradě tak i doma. V klidu se posaďte a nedělejte vůbec nic.

  Krásnou noční podívanou přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:38

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.