Kalendář

Září 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 18Zář

  v 13:13 hodin letního času, na 26°41´ Ryb

  Tomuto stupni Ryb přísluší sabiánský symbol „Úplněk sklizně zalévá světlem jasné podzimní nebe“, s podvysvětlením „Světlo naplnění, žehnající dobře vykonané práci“.
  Klíčová věta: Završení

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem EB – roh hojnosti, kalich, sklizeň, svobodná vůle a moudrost.

  Hned z kraje si vás dovolím upozornit, že je ještě několik volných míst na našich podzimních planetárních konstelacích, konajících se v sobotu a v neděli 19. a 20. října 2013 v Angel´s Studiu, Wenzigova 5, Praha 2. V případě zájmu mě, prosím, kontaktujte.

  Dnešní úplněk se nazývá úplňkem sklizně. Co a jak jsme zaseli před letní sezónou, to nyní sklízíme na polích, v sadech i v životě, ať se jedná o výživu těla nebo ducha. Slunce stojí na 27. stupni Panny a Luna přímo proti němu na stejném stupni Ryb. Dnešní horoskop sice opět vykazuje tvar merkaby, astrologicky tzv. velkého sextilu, hexagramu, šesticípé Davidovy hvězdy. Nicméně dvě hlavní nebeská tělesa, Slunce a Luna do dnešní hry přizvána nejsou.  

  Již za tři dny, s přestupem Slunce do prvního podzimního znamení, do Vah, oslavíme příchod barvitého, leč chladného ročního období. Dnešní úplněk ohlašuje brzký a neodvratný přechod z jednoho přírodního cyklu do druhého.

  Zkusme si při této příležitosti provést úplňkový rituál:   

  Představte si nad sebou svítit žhnoucí kotouč Luny, jak vás zalévá v ochraňujícím kruhu světla, jak v kypící energii proměňuje váš prostor a naplňuje ho čistotou ducha. Stoupněte si a zdvihněte ruce nad hlavu s dlaněmi proti sobě. Pomalu je natočte směrem k Luně. Představte si sebe sama jako posvátný kalich, přijímající energii matky Země každou svojí buňkou, od špiček prstů, do podbřišku, přes hrudník a prsa, do hlavy, do očí. Vnímejte potěšení z této energie, jejímž prostřednictvím dáváte i přijímáte, projevujete to, co zrovna potřebujete.  

  Přiložte si ruce na hrudník, na 4. čakru a jemně si tuto oblast masírujte. Představte si, jak vyvažujete Zemi  a harmonizujete její opačné síly, energii znamení Panny a Ryb, znamení, věnovaných magickému kouzlu, službě, léčení a spirituální rovině. Panna je Bohyní, která umí určit správnou bylinu, lék k vyléčení rány, je pozorná, bystrá, analyzuje. Bohyně Ryb vidí svým zrakem až do samého srdce světa, je soucitná, intuitivní.

  Mimo rovnováhu je Panna kritická, útlocitná a puntičkářská, zatímco Ryby jsou bezmocné, dezorientované a pak se uchylují do světa závislostí, pochyb a nejistot. Když se stínová stránka Panny a Ryb uvede do pohybu, můžeme cítit, jako když se svět před našima očima rozpadá na kusy, jsme jako oběti bez nejmenší opory, jako když všechny nemoci světa nad námi vítězí.

  Představte si tyto kruhy negativity jako tmavý kouř, obklopující zeměkouli. Když tento kouř vdechnete, máte moc proměnit ho ve svém srdci a vydechnout ho jako čiré bílé světlo. Vizualizujte si, jak se tmavé stíny kolem zeměkoule s každým vaším nádechem a výdechem stále víc proměňují, jak temná energie postupně mizí a čirá bílá energie zaplavuje všechno kolem. Najděte si svůj rytmus nádechu a výdechu, transformace stínu do světla.  

  Nakonec otočte dlaně směrem k Zemi a pošlete k ní světlo. Vnímejte, jak tato energie dostává tvar kulaté Luny a jak se shromažďuje pod vámi v centru matky Země.

  Pomalu se vracejte zpátky do svého těla a zůstaňte v klidu, dokud nebudete připraveni k návratu zpátky do života.

  Obecná doporučení pro úplněk, kdy Slunce v Panně stojí proti Luně v Rybách:

  Zdraví a výživa:
  Věnujme zvláštní pozornost spodní části nohou včetně chodidel, neboť celá tato oblast patří ke znamení Ryb.
  Stravu volme raději lehčí, ať příliš nezatěžujeme organismus.

  Péče o zdraví, invazivní zásahy do těla:
  Pokud je to možné, nevystavujme se jakýmkoli invazivním zásahům do těla, to znamená ani očkování nebo ošetření chrupu.

  Péče o tělo:
  Ve fit centru se nesnažme podávat vysilující výkony, raději se vydejme na klidnou procházku přírodou. Můžeme sbírat kořeny léčivých bylin a vyrábět hojivé masti.
  Nebudeme si stříhat vlasy nebo dělat manikůru.

  Péče o domácnost:
  Ideální den pro hojné zalévání květin, naopak nevhodný pro sázení.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:51

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.