Kalendář

Červen 2013
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Čvn

  v 07:04 letního času, na 0° Raka
  Prvnímu stupni Raka přísluší sabiánský symbol „Námořníci na širém moři stahují vlajku a vztyčují novou“. S dalším vysvětlením „Radikální změna závazku, vyjádřená symbolickým činem – bod, z nějž není návratu.

  V Mayském orákulu je symbolem IK , v pořadí druhý symbol – inspirace, přítomnost, pravda.

  Existují čtyři hraniční body, vymezující běh přírodních cyklů – jarní a podzimní rovnodennost se vstupem Slunce do Berana či do Vah naproti a letní a zimní slunovrat, kdy Slunce vstupuje do Raka či do protějšího Kozoroha.

  Všechna jmenovaná znamení jsou tzv. kardinální, základní, fundamentální. Jejich energie budou nás, kteří se začleňujeme do tzv. civilizovaného světa  i nadále naléhavě tlačit a vyzývat ke změně poměrů, poměru, míry hranic na planetě, již obýváme.  

  Dnešní horoskop je klíčový pro celou letní sezónu, až do podzimní rovnodennosti. Zcela nepřehlédnutelný je  Jupiter, jehož hlavní schopnost spočívá v  hlubokém výdechu ven, v rozšiřování, zvětšování, v expanzi, na rozdíl od takového Saturna, který se dokonale smršťuje, stahuje a nadechuje se do sebe. Jejich spolupráce je například základní hybnou silou při porodu novorozeněte nebo při burzovních pohybech měn.

  Třetí aktivistkou rozmarného léta je Lilith, která 9. června svým přestupem z Blíženců do Raka předběhla o dvanáct dnů Slunce (všude musí být první).

  http://www.wannabegreen.net/2012/06/summer-solstice.html

  Trojice Slunce – Jupiter – Lilith si s námi následujících čtrnáct dnů trošku zadovádí. Mají v plánu si vyzkoušet různé párové tance a kombinace, budou si navzájem vyměňovat  partnera, zvědavě očekávajíc, jaký euforický prožitek jim to přinese. Prozatím si vyzkoušeli neúměrná vedra, překračující všechny únosné meze…

  Ať tak či tak, nic to nemění na skutečnosti, že u nás na severní polokouli je právě nejdelší den v roce, zatímco na jižní je nejkratší. Slunce vstupuje do nového prostoru, do znamení Raka, do rodinného, domácího prostředí, do míst citové a materiální podpory a výživy, do emocionální dělohy, místa, kde se rodí naše prvotní projevy citové a emoční v raném dětství. Lidé se radují a společně oslavují tuto jedinečnou událost, kdy se před námi předestírá čtvrt roku přílivu slunečního světla a tepla.  

  Spojme se tak jako každým rokem s obyvateli naší planety z různých končin světa k oslavě návratu slunečního jasu prostou meditací. Naším záměrem bude procítit a vnímat jednotu se Zemí, Sluncem a s celou Galaxií.

  Postupujme takto:

  Najdeme třináct listů stromů, keřů či rostlin, které představují sílu třináctky v přirozené přírodní formě. Listy symbolizují naše propojení do jednoho celku – matkou Gaiou, na planetě Zemi, ve Stromu času, v Květu života.

  Doprostřed listů položíme krystal, který představuje nás.

  V okamžiku slunovratu, což je u nás v ČR 21. června v 7 hodin 4 minuty ráno, se spojíme v samém centru planety Země. Odtud se spojíme se Sluncem a odtud s centrem naší galaxie.

  Zhluboka se nadechneme a pak během výdechu pohlédneme z vesmíru na planetu Zemi, kde spatříme obtočený duhový most, který všechno obepíná, vyzařuje harmonii, léčivou energii a mír pro všechny bytosti.

  Tento obraz si napořád uchováme v srdci.    

  Příště se sejdeme již tuto neděli v úplňku ve znamení Kozoroha.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:21

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.