Kalendář

Květen 2013
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 24Kvě

  V 6:25 letního času na 4°09´ Střelce

  Tomuto stupni Střelce odpovídá Sabiánský symbol „Stará sova sedí sama na větvi obrovského stromu“, s podvysvětlením „Vyvážený a moudrý postoj k existenci, založený na jasném vnímání nevědomých faktorů a jejich působení.“
  Klíčové slovo: PROJASNĚNÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MEN – modrý orel, naděje, sny a vize, třetí oko.

  Dnešním zatměním se uzavírá série tří zatmění za sebou. První v řadě bylo 25. dubna za úplňku zatmění Luny ve Štíru, poté následovalo 10. května v novu zatmění Slunce v Býku a nakonec se série uzavírá dnes při zatmění Luny a v úplňku ve Střelci.

  květnové zatmění Slunce v Austrálii

  20. května, během vypjaté energie kvadratury mezi Plutem a Uranem (v pořadí třetí), se nad Oklahomou přehnalo ničivé tornádo. Ti dva se zase předvedli, jaké kousky ve svém teamu dovedou.

  Dnešní zatmění je sice v úplňku emocionálně vypjaté, leč prakticky neviditelné. Stejně tak je neuchopitelné, zamlžené a chaotické působení geniálního básníka a rozervaného blouznivce Neptuna, jemuž dnes přidělili tam nahoře ústřední roli.

  S Neptunem vyvstává na povrch téma hranic, se životními lekcemi, jak se vymezit tu i onde, kde více či méně, kdy a s kým se člověk stává obětí a kde ho těší být obětavým.

  Je zajímavé, jak odlišně chápeme vymezení vůči dětem a vůči starším lidem nebo vůbec v dětském věku a v pokročilém věku zralosti. Děti často slyší věty typu buď „JEŠTĚ máš dost času na to, abys chodil pozdě domů“ nebo naopak „UŽ jsi dost velký na to, abys pomohl mamince“.

  Starší lidé si vyslechnou přání k narozeninám „Přejeme ti, abys tady s námi JEŠTĚ dlouho byl“ a od nich zase často slýcháme větu „UŽ mě to nebaví, UŽ mi na to nezbývá sil“. Jako kdyby se  během života něco pozvolna, pomalu překlápělo jako v kolébce sem a tam a tam a sem…  

  Neptunické projevy mají schopnost zamlžovat mysl i smysl, nicméně doufám, že vám neunikne pointa závěrečného citátu pro dnešní den od Marie Robinson:

  „Nikdo se nemůže vrátit na začátek a začít znova, ale kdokoli může začít hned dnes, teď, novým způsobem ukončovat, uzavírat. Nevadí, že minulost je minulostí, protože všechno je čistě o přítomné chvíli, jejíž naplnění držíme sami ve svých rukách“.

  Krásné dny přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 23:36

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.