Kalendář

Únor 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 25Úno

  ve 21:25 hodin středoevropského času, na 7°24´ Panny

  Tomuto stupni Panny přísluší sabiánský symbol „Pětileté dítě má první hodinu tance“ s podvysvětlením „Učit se používat svou schopnost emocionálního sebevyjádření v souladu s kulturními normami“.
  Klíčová věta: možnost zasvěcení

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři CIMI (čteno kí mí) – odevzdání, uvolnění, smrt a transformace.

  V úvodu bych vás ráda pozvala na jarní planetární konstelace, konané 13. a 14. dubna 2013 v Angel´s studiu. Podrobnější informace vám na vyžádání pošlu obratem.

  A teď už k tématu dnešního dne. Slunce v Rybách si prohlíží na parketu Lunu, vyčkávající v protějším znamení Panny. Za kolegu, případného zástupce, si pro tento tanec zvolilo Chiróna, zraněného léčitele a učitele (Slunce v konjunkci s Chirónem). Jeho druhým společníkem je Jupiter, stojící opodál (v kvadratuře). Jupiter by rád Slunci vedl ruku, ale při vší své troufalosti toho není za daných podmínek schopen.

  http://www.1st-art-gallery.com

  V celé situaci je do jedné z hlavních rolí obsazen Merkur, který od soboty 23. února do neděle 17. března funguje v opačném směru pohybu – astrologicky řečeno je touto dobou Merkur retrográdní. Pokud znáte program na CT Retro, je to přesně tak – oprášit staré, odložené věci, prohlédnout si je a dát je do pořádku, aby člověku mohly dobře sloužit řadu dalších let.

  Opravujte, přepisujte, cizelujte, předělávejte, znovu vydávejte, stěhujte a přestavujte. V angličtině to je jednodušší – dáte před sloveso předponu re- , a jste tam.

  V opačném pohybu to funguje bohužel i naopak. Jelikož Merkur je planetou komunikace a komunikací, médií, atd. a vy zrovna tou dobou zatoužíte cestovat, můžete setrvat na letišti déle než je únosné, můžete se navždy rozloučit se svým kufrem…

  Merkur je šprýmař i v oblasti technické výbavy, proto zacházejte opatrně se svým vozem, s domácími spotřebiči a se svým milovaným počítačem. Stále zálohujte, jinak přijdete o pečlivě vytvořené soubory.

  Chirón představuje primární zranění, jež se nám čas od času připomene, když nás jizva na tom místě malinko zasvědí, přestože od té doby uběhla už řada let.

  Jelikož dráha jeho oběhu trvá přibližně 50 let, mohou se s ním a s tématem, jež v sobě zahrnuje setkat ti z nás, kteří letos slaví své padesátiny. Dostávají příležitost podívat se na situaci, jež je kdysi hluboce zranila jinak, z pohledu zkušeností, nabytých během života, s moudrostí pohledu středního věku.

  Chirónovi ve znamení Ryb je věnováno následující cvičení – Ukotvení a pročištění pocitů z knížky Teď a teď od autorky Ursuly Georgiové.

  Svou kořenovou čakrou se spojíme se Zemí a ukotvíme se.

  Posléze zaměříme pozornost na sakrální čakru a z ní se spojíme s pocitem, který v nás momentálně převažuje nebo si vybavíme libovolnou situaci z minulosti a pocit, jenž ji provází.

  Je nám ten pocit známý? V jaké situaci se nám vybaví? Je spíše příjemný nebo naopak? Vybavuje se nám často? Kam bychom ho ve svém těle umístili? Jak přesně se tam chová?

  Zeptáme se uvnitř, co je v tom pocitu staré a zda ho provázejí nějaké aspekty, které k nám vůbec nepatří.

  Vrátíme pozornost zpátky do kořenové čakry a do spojení se Zemí. Aspekty vyvolaného pocitu, s nimiž se neztotožňujeme nebo jsou staré, necháme odplynout do ukotvení v Zemi a na jejich místo necháme nastoupit nové náhledy a zkušenosti.

  Nyní se necháme zavést do vrstvy Země, v níž je soustředěna velká část vědomí, související s příslušným pocitem. Jak tato vrstva Země vypadá? Z čeho se skládá? Má nějakou barvu?

  Představme si, že informaci o tomto pocitu můžeme vést z této části Země do místa ukotvení a odtud přes kořenovou čakru do všech ostatních čaker a poté do celého těla.

  Energii Země bychom měli přenést především na ta místa, kde příslušný pocit vnímáme fyzicky. Přitom si můžeme představovat určitou barvu nebo si vybavit příjemný zvuk.

  Na závěr necháme svůj pocit a jeho doprovodné aspekty pomalu odeznít. Znovu se ukotvíme a ze svého Slunce se co nejvíce naplníme energií a barvou. Představu necháme pomalu odeznít a uvolníme se.

  Obecná doporučení pro úplněk, kdy Slunce v Rybách stojí proti Luně v Panně:

  Výživa:
  Věnujme pozornost zažívání.  Zelenina – cibule, česnek, brambory, kedlubny

  Péče o zdraví, invazivní zásahy do těla:
  Pokud je to možné, nevystavujme se jakýmkoli invazivním zásahům do těla, to znamená ani očkování nebo ošetření chrupu.

  Péče o tělo:
  Doporučuje se mýt a stříhat si vlasy, dopřát si léčivé koupele.

  Péče o domácnost:
  Vhodné dny k přesazování pokojových rostlin a k sázení odnoží.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 00:52

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.