Kalendář

Prosinec 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Pro

  Slunce 0° Kozoroha v 6:30 středoevropského času

  Sabánský symbol pro 1.stupeň Kozoroha zní „Indiánský náčelník požaduje na shromážděném kmeni vůdcovskou moc“. S dalším vysvětlením „Moc a zodpovědnost, přítomná v každém uplatnění vůdcovského nároku“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MEN – modrý orel, naděje, sny a vize, třetí oko.

  Naposled jsme se sešli 10. prosince, v době úplného zatmění Luny. Právě toho dne významně potvrdil obnovu své akceschopnosti Uran a jak se dalo očekávat, začaly se dít věci mimořádného rozsahu. Celý národ prožívá odchod osobnosti Václava Havla, neoddělitelně spojeného s listopadem ´89. Mne zasáhla velká osobní ztráta přítelkyně a blízké duše Hany, autorky několika knih, která ukončila svoji pozemskou pouť 20. prosince ve věku 44 let.

  Ztráty významných osobností se rýsovaly jak před čtvrtrokem v horoskopu podzimní rovnodennosti, kdy Slunce vstupovalo do znamení Vah, tak i před půlrokem, za letního slunovratu se vstupem Slunce do Raka. Ztráty jsou i v antidemokratickém okruhu – v sobotu náhle ve vlaku zemřel na infarkt velký vůdce komunistické Severní Koreje Kim Čong-il.

  Doba je převratná jak v rámci slunovratu, tak v globálním měřítku. Ačkoli z pohledu astrologie je srovnání současnosti s obdobím hluboké hospodářské krize na konci dvacátých a začátku třicátých let minulého století zjevné již několik let, světoví ekonomové zveřejnili tento fakt teprve nedávno.

  Oproti tehdejší době však jsme ve spirále vývoje přece jen o nějakou tu otočku dál. Jsme vyspělí nejen v závratně rychlém technickém vývoji, ale máme šanci pohnout se a rozšířit své možnosti především na úrovni vědomí.

  Například Francouz Henri Monfort, bretharián ( z anglického breathe – dýchat), žije pouze z energie prány nezávisle na jídle. Vřele doporučuji vyhradit si tři hodiny ke sledování rozhovoru Jaroslava Duška a Henri Monforta o způsobu výživy pouze ze vzduchu a z prány, který údajně úspěšně praktikuje na zeměkouli už 30 až 40 tisíc lidí. Henri uvádí: „Jste v nádherné krajině a díváte se na západ slunce a cítíte se dobře, v tu dobu nemáte hlad, jste nakrmeni, to je pránická výživa. Vaše smysly budou vnímat nejjemnější energii života.“

  V zimním slunovratu zažíváme v nejkratších dnech nejméně denního jasu, zatímco na opačné polokouli je tomu právě naopak. V Sydney sice také prší, ale teploty tam mají kolem 27 stupňů. Dnešní noc je pro nás tou nejdelší z celého roku, a zároveň je pro nás příslibem, že noci budou ode dneška každým dnem kratší a denní jas delší. Před sebou máme příležitost jak k oslavě křesťanských svátků Vánočních a vstupu světla do našich srdcí, tak i konečně zase příchodu slunečních paprsků na naši severní polokouli.

  Přeji vám Slunce v duši a těším se na vás v novoluní na Štědrý den.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 23:47

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.