Kalendář

Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 11Zář

  ve 11:27 hodin letního času, na 19°17´ Ryb

  Nejprve bych vás ráda upozornila, že na planetárních konstelacích, konaných o víkendu 1. a 2. října, jsou ještě volná místa. Je vítán každý, kdo má zájem o nahlédnutí na své vnitřní postavy, na svoji energetickou výbavu, na svoji současnou situaci, na svoji rodinu, vztah, apod. z jiného místa pohledu než jak je obvykle zvyklý.

  Dvacátému stupni Ryb přísluší sabiánský symbol „Tabule, připravená k podávání večeře“. Tento stupeň symbolizuje spirituální výživu a v tomto smyslu slibuje uspokojení či naplnění čehokoli, co si člověk předsevzal.

  V Mayském orákulu je symbolem Ix (čteno Íš) – šaman, jaguár, zasvěcení, vědění srdce, integrita.

  Úplněk jitří city, je to doba, kdy vnímáme sebe a své okolí více pravou, intuitivní hemisférou nežli levou, fungující přes rozum. Idealistická Luna ve znamení Ryb stojí dnes proti praktickému Slunci v Panně. Obecné prostředí je rozrušeno několika opozicemi v horoskopu dnešního dne, v reálu připomínkou včerejšího výročí teroristického útoku na newyorská dvojčata.

  V dnešním úplňku pluje Luna hlubokými vodami širého oceánu Ryb, kde vládne pán moří Neptun. Prostředí je to poměrně komplikované, protože zde neexistuje záchytný bod, o nějž by se člověk mohl pevně opřít. Jakmile se vám podaří konečně něco zachytit, proklouzne vám to mezi prsty jako hbitá, kluzká ryba.

  Jako sen z dnešní noci, který byste si tak rádi vybavili, a přitom víte, že už je nenávratně pryč. Když konečně spatříte někde na obzoru záblesk majáku, získáte určitou orientaci, ale víte, že stejně musíte pokračovat v cestě dál.

  Jakákoli planeta v Rybách ztrácí hranice, je obklopena širým oceánem svého okolí, takže její energie se rozplývá do prostoru, rozpouští se jako kapka barvy v misce s vodou. Slunce v Rybách se může cítit natolik propojeno s druhými, ať empatií nebo závislostí, že v životě dostává lekce k tomu, aby se učilo uvědomovat si a mít rádo i samo sebe.

  Luna v Rybách, tam, kde je právě dnes, vytváří jemné předivo intuice, pocitů a senzitivního vnímání, zachycuje emoce a úmysly druhých kolem, trpí s devastovanou přírodou. Pokud jste kreativní typ nebo se chcete věnovat léčivé meditaci nebo jakékoli duchovní práci a máte zdravě postavené osobní hranice, je pro vás dnešní úplněk pravým požehnáním, nabízí velkou příležitost pokročit na své cestě dál. Pokud si dosud  neuvědomujete svoje vymezení a hranice vůči okolí, je dnešní den výzvou posvítit si na toto své téma.

  O praktické bezhraničnosti (Ryby – Panna) jsem se právě přesvědčila na dovolené ve Švédsku. V lese tam nechodíte hledat houby, stačí, když jedete chvilku autem a trháte hříbky, křemenáče a kozáky, lemující lesní cestu. Jelikož musíte na každém metru vystupovat z auta, vyplatí se jít s nůší na zádech na houby pěšky. Opatrní Švédové považují totiž za jedlé houby výhradně lišky.  

  K radioaktivitě hub:
  http://www.hoax.cz/hoax/radioaktivni-houby/

  Příště se sejdeme na konci léta, v prvním podzimním dni, 23. září, za podzimní rovnodennosti.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:29

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.