Kalendář

Duben 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 17Dub

  ve 2:44 hodin středoevropského času, na 27°45´ Vah

  Tomuto stupni Vah přísluší sabiánský symbol „Člověk si začíná být vědom toho, že jej obklopují duchovní síly a pomáhají mu“ s podvysvětlením „Na všech úrovní existence přichází uvědomění společenství, že člověk není nikdy sám. Podporuje jeho snahy, ať už viditelně nebo naopak.“

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Manik – brána, léčení, ukončení, identifikace, duchovní prostředky.

  Od předchozí fáze Luny, tj. novu 3. dubna, se situace ve startovním znamení zvěrokruhu – v Beranu změnila pouze odchodem Luny do protilehlých Vah. Totální převaha planet v Beranu však přetrvává i nadále.

  Jak tehdy, tak i teď stojí naproti ve Vahách Saturn, vědomý si své zodpovědné role hlavního revizora, který není ochoten ponechat nic náhodě. Saturn trpí od malička fóbií a úzkostí ze ztráty kontroly, pokud ho doma tesali do tvaru jejich představ. Přesně proti němu dnes zaujal místo jeho pravý opak Mars, akční hrdina, osobní vládce Berana.

  Miminka, narozená v těchto dnech za této hvězdné konstelace, se s tématem sebekontroly a přijímání zodpovědnosti na jedné straně a s touhou okamžitě impulzivně reagovat na straně druhé budou v životě setkávat v nejrůznějších situacích.

  Pro jejich vývoj bude podstatné, aby se proti jejich odvážné přímočarosti nepostavil kritik a nepříjemný kontrolor (rodič nebo prarodič nebo učitel), který dokáže uhasit veškerou jejich iniciativu a víru v osobní schopnosti.

  http://lovesandstratagems.blogspot.com/2010/04/new-moon-in-aries-ritual-circle.html

  Saturn naproti Martovi nemusí mít vždy tuto tvář, naopak, může být moudrým rádcem, který dokáže povzbudit a pomoci ve svízelných chvílích. Záleží na tom, jaký kostým si dole v šatně rodiče či učitelé vyberou. Nejspíš ale už i oni doma slyšeli od svých vlastních rodičů (prarodičů onoho miminka) přednášky o tom, jaká nebezpečí a rizika hrozí, když se člověk pouští do neznámých končin bez důkladné několikadenní přípravy.

  Jednoduše – Saturn je pan Opatrný a Mars je pan Smělý.

  V astrologii je pro kontakt Saturna s Martem užíván příměr jízdy na plný plyn se zataženou brzdou. Možná jste dneska ráno vyšli z domu v bačkorách nebo se zítra celou cestu do práce budete trápit pomyšlením, že jste doma nechali zapnutou žehličku. Občas se ta zdravá kontrola docela hodí.

  K minulé informaci o Merkurovi, řediteli komunikačního centra a jeho zdánlivě zpětném pohybu bych ráda uvedla, že se už co nevidět vrací do svého přirozeného chodu, a to už tuto sobotu 23. dubna. Od pondělí už budete zase moci o sto šest podepisovat smlouvy, nakupovat elektrovýbavu a instalovat zakoupený software.

  Ještě bych vás ráda upozornila na návštěvu experta na mayský kalendář C.J.Callemana v Praze. 9. března započala fáze evoluce vědomí na devátém stupni. Trvá do 28. října letošního roku a činí celkem 234 dnů. Jedná se o transformaci vědomí na kosmické úrovni. Ve čtvrtek 14.dubna jsme podle tohoto systému vstoupili do 2. dne, označeného jako fáze rašení. Každý den a každá následná noc trvá vždy 18 dnů.

  C.J.Calleman bude mít večerní přednášku na velikonoční pondělí 25.4. v centru na Vltavské a 26.4. celodenní seminář v divadle Kampa. Tyto ojedinělé akce vřele doporučuji nejen těm, kdo se zajímají o mayský kalendář, ale i všem ostatním.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:52

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.