Kalendář

Listopad 2010
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 06Lis

  v 5:52 hodin středoevropského času, na 13°40´ Štíra

  Tomuto stupni Štíra přísluší sabiánský symbol „Telefonní mechanici instalují nové spoje“, s dalším vysvětlením – Potřeba vytvořit nové komunikační kanály.

  V mayském orákulu je pro dnešek symbol KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  Podobně jako se od 23. října objevují až do 18. února 2011 úplňky na koncových stupních znamení, probíhají   dnešním novoluním počínaje všechny novy až do 3. dubna 2011 na 14. stupni znamení, to znamená téměř uprostřed příslušného znamení. Matka příroda nám rozdává karty pro hry souměrnosti v určitém řádu podle jejích pravidel.

  V novoluní ve Štíru je vyjádřena jeho plodná energie. Pluto, vládce znamení Štíra, je právě teď (9.11.) ve spojení se severním lunárním uzlem. Tento pakt sjednocení představuje naši kolektivní karmickou výzvu a šanci k transformaci společnosti. Extrémní výkyvy počasí, zemské pohyby, drastické ekonomické a politické zvraty, to všechno zasahuje každý kousek naší planety. Matka Země s námi komunikuje a reaguje, Pluto v Kozorohu evokuje jádro naší planetární energie.

  V dnešním horoskopu na sebe vedle ústředních aktérů Slunce a Luny ve Štíru strhává největší díl pozornosti dvojice Neptuna s Chirónem. Jelikož se v těchto dnech oba dva obrací do přímého směru, vykazují na smyčce na konečné prakticky nulovou rychlost a jejich vliv proto dosahuje maxima.

  Neptun s Chirónem představují jemnou, zklidňující léčivou sílu, prosakující do rozličných vrstev společnosti, do různých tělesných oblastí a orgánů, zvláště do dolní části nohou. Někdo ji může vnímat jako třepotání andělských křídel nad našimi hlavami a někdo jiný zase jako boží požehnání. Za předpokladu, že existenci podobných sil akceptujeme.

  Pokud ne, budeme hovořit o neuvěřitelných úletech a zjevných, racionálně nevysvětlitelných  nesmyslech, o kterých jsme kdesi od někoho slyšeli. Můžeme se dostat do řečí, do nařčení z pomluvy nebo z podvodu, z nepravostí různého kalibru počínaje drobnou krádeží a opomenutím zjevných zločinů konče.

  Vliv Neptuna s Chirónem zaznamenáme při komunikaci s druhými lidmi. Možná budeme těžko hledat vhodná slova, výrazy pro to, co v sobě po léta uchováváme. V této době nemá smysl snažit se o racionální exaktní výklad či analýzu. Pokusme se raději o vyjádření svých pocitů barvami, tóny, pohybem, tancem, řečí beze slov.

  Podívejte se, jak je možné se domluvit a projevovat vzájemnou lásku a přátelství bez jediného slova.

  http://www.youtube.com/watch?v=J4WEkEAV1os

  Krásné novoluní vám přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 00:18

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.