Kalendář

Listopad 2010
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Lis

  v 18:27 hodin středoevropského času, na 29°18´ Býka

  30. stupni Býka přísluší sabiánský symbol „Páv se předvádí na terase starého zámku“, s dalším vysvětlením „Osobitá prezentace vrozených darů.“

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CAUAC (čteno ka uak), předposlední z dvaceti symbolů – bouře, oheň, déšť, aktivace pro přechod na vyšší úroveň.

  Čtvrtek 18. listopadu můžeme označit jako zlomový den, jelikož se obě „šťastné planety“ – Venuše a Jupiter vrátily do přímého směru. Přestaly šíbovat na kolejišti sem a tam a  po delší době dostaly signál k rozjezdu do vytyčených cílů. Jupiter uvízl ve změti kolejí od 23. července a Venuše od 8. října. Tato období bylo možné kreativně využít k vnitřní práci a nyní jde o to, jak zúročit plody své práce na konkrétní cestě dál.

  Poloha úplňkové Luny 29 stupňů a 18 minut se zaokrouhluje směrem výš, tedy na 30. stupeň, vyznačující úplný závěr příslušného znamení, dnes Býka. O této poloze, kdy se jedná o takzvaný anaretický stupeň, jsme si řekli něco za předešlého úplňku.

  Luna je na posledním stupni zemského Býka, v úplňku stojí přímo proti Slunci na posledním stupni vodního znamení Štíra. Mayský šaman Martin Prechtel, autor knihy Tajemství mluvícího jaguára, učí, jak napravit disharmonii mezi lidmi a duchy jejich předků. Vzájemnost mezi Býkem a Štírem vyjádřil zhruba takto:

  Kdyby náš svět byl stromem (Býk), tvořil by ten druhý svět jeho kořeny (Štír) – část, již nelze okem spatřit, a jež přitom přináší stromu živiny. Náš skutečný hmotný svět  je tím druhým světem vyživován, světem, v němž je cítit bolest, v němž je možno jíst a pít, v němž lze chybovat. Světem, který se točí v cyklech a v němž jednoho dne zemřeme. Jen díky druhému světu může náš skutečný strom života existovat. Druhý svět může pokračovat a zapouštět kořeny na základě naší lásky vůči němu.

  V symbolice často obávaného Štíra je důležité téma sdílení s předky a návaznost na jejich hluboká  tajemství, odhalená tabu, a zároveň na poklady z hlubin země, předávané z generace na generaci. Každý z nás máme ke svým předkům určité závazky, jelikož jsou to právě oni, díky nimž jsme se ocitli na tomto světě. Pokud se zpřetrhá rodová návaznost, čeká některou z dalších generací práce na obnově kontinuity na základě témat a  principů rodu.

  Protipól Štíra, někdy až nepříjemně střízlivý hmotný Býk, je ochoten přispět svou troškou do mlýna podle svého spolehlivého, neomylného smyslového vnímání. Princezna na hrášku se nepochybně narodila v tomto znamení. Býk věří tomu, co na vlastní oči vidí, co  svýma ušima slyší. Co cítí, když něco uchopí do dlaní, případně když se ho něco dotkne.

  „Carpe diem“ – dopřejme si v dnešním úplňku sytit ten druhý svět prožívanou láskou a radostí, vychutnávejme každý darovaný okamžik s labužnickou vášní, typickou pro Býka.

  Stulte se do útulného koutku, dejte si něco dobrého na zub a nechte si chutnat!

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:26

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.