Kalendář

Srpen 2010
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 09Srp

  v 5:08 hodin letního času, na 17°25´ Lva

  Jelikož je ještě pár míst volných, ráda bych vás hned v úvodu upozornila na možnost přihlásit se u mne na Planetární konstelace, konané 11. a 12. září 2010. Zájemcům detaily a přihlášku na vyžádání pošlu.

  18. stupni Lva přísluší sabiánský symbol „Chemik předvádí svým studentům pokus“, s podvysvětlením „Lidská mysl prožívá vzrušení z objevování při zkoumání skrytých přírodních procesů.“

  V mayském orákulu je pro dnešek symbol CIB (kíb) – důvěra, milost, vnitřní hlas, intuice, mystický přenos.

  Zvýšené napětí vesmírných planetárních energií, vlekoucí se od zatmění Luny 26. června, vygradovalo tento víkend, přesněji v pátek 6.srpna v noci, ve chvíli, kdy Luna vstoupila na území znamení Raka. Tvar velké trojnožky, který tvořily planety do toho okamžiku, se za její účasti proměnil do dokonalého akceschopného tvaru čtverce a věci se doslova daly do pohybu.

  Člověk by si to představoval poněkud jinak než zatopené oblasti a vylité řeky, zničené domy a lidi bez střechy nad hlavou. Rak však patří do trojice  vodních znamení, v nichž voda má své hlavní slovo. Stejně jako patří do jeho domény rodina a vztahy v ní, výživa materiální i citová, rodinná minulost, resty a nedodělky v rodinných systémech, které na sebe přebírají současné generace, protože ty předešlé usilovaly především o přežití a neměly čas řešit svá traumata, zranění a bolesti.

  Mnozí astrologové a další bedliví pozorovatelé a znalci planetárních a přírodních cyklů vnímají přítomnost jako sled mimořádných událostí, na něž si je nutno pomalu zvykat jako na součást našeho každodenního rytmu. Povodně či jiné katastrofy jsou nejen u nás, ale i v dalších zemích a světadílech.

  Pokud budete chtít odlehčit náročným dnům, vězte, že existují místa na mapě, kde jsou takové události běžnou součástí života a lidé tam žijí dál, dokážou si poradit s tím, co na ně proudy vody valí. Například v jižní Americe jsou takové přírodní úkazy pomalu na denním pořádku.

  Odtamtud pochází několik z celkem třinácti moudrých žen,  babiček, které se setkaly a spojily proto, aby společnými silami pomohly podpořit sílu a moc matky země, naší domovské planety, odpovídající právě znamení Raka. Měla jsem tu čest strávit jedno odpoledne s několika z nich a načerpat jejich nezdolnou energii a vůli po dosažení pokojného života na naší planetě. V příštím příspěvku bych vás s nimi a s jejich prací ráda seznámila  blíže.

  Jedním z doporučení moudrých babiček, šamanek a stařešin svého rodu je ošetřování vody jako základního a nezbytného zdroje života. Podíváte – li se na stránky japonského fotografa Masaru Emota, uvidíte, jak agresivita nebo negace vodu doslova rozloží na beztvarou hmotu a naopak jak vlídné a laskavé slovo nebo hudební tóny  utváří krystaly vody do nádherných symetrických tvarů. Sytíme se buď tím prvním nebo druhým a záleží na nás, jak k vodě promluvíme, jakou energií ji nabijeme. Pozřeme ji nebo dáme vypít svým dětem tak nebo tak.

  Fotografie se slovy „I love you“

  Pod sklenici s vodou můžeme položit na papírek napsané slovo Laskavost stejně jako můžeme při pití vody pomyslet na něco milého anebo nemusíme dělat vůbec nic. Voda uspořádá své buňky podle toho, jak ji naprogramujeme. Při takovém množství technických a vědeckých objevů dnešní doby je skoro neuvěřitelné, jak je tento jednoduchý a účinný.

  Masaru Emotovi se v roce 1994 v jeho laboratoři v Tokiu po mnoha pokusech a omylech podařilo pořídit první fotografii vodního krystalu. Bylo provedeno velké množství zkoušek a pokusů a jejich výsledky ukazují, že hudba, slovo, myšlenka či motlitba má vliv na strukturu vodního krystalu.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:24

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.