Kalendář

Prosinec 2009
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 31Pro

  v 20:12 hodin středoevropského času na 10°15´ Raka

  11° Raka přísluší sabiánský symbol “Klaun paroduje známé osobnosti“, s podvysvětlením: hodnota humoru při rozvíjení objektivity a nezávislé mysli.

  V Mayském orákulu je symbolem Ix (čteno Íš) – šaman, jaguár, zasvěcení, vědění srdce, integrita.

  Dnes se úplněk pojí s částečným zatměním Luny v Raku. 15. ledna, kdy nastane první novoluní v roce 2010, dojde zároveň i k zatmění Slunce v protilehlém znamení Kozoroha.

  Pár minut před půl devátou večer projde Luna částí svého povrchu zemským stínem. Animaci tohoto jevu si můžete prohlédnout na www.shadowandsubstance.com

  Jelikož počet zatmění bývá běžně čtyři až sedm za rok, ne každý úplněk je provázen zatměním Luny a ne každé novoluní je spojeno se zatměním Slunce. Na rozdíl od pravidelných měsíčních fází –  jednoho úplňku a jednoho novu za jeden kalendářní měsíc.

  Zatmění se většinou objevují ve dvojicích v rozmezí čtrnácti dnů.

  Dnešní vesmírný úkaz je zvláštní ještě něčím jiným. Nazývá se Blue Moon – modrým měsícem. Tímto způsobem bývá označován druhý úplněk v průběhu jednoho kalendářního měsíce respektive v jednom čtvrtletí. První úplněk byl 4.října, další 2. listopadu třetí 2. prosince a poslední, čtvrtý, dnes.

  Blue Moon se objevuje jednou za dva a půl až tři roky, avšak spatřit jej i na Silvestra je poměrně vzácné. Naposledy to bylo možné 31.prosince 1990 a další šance bude až na Silvestra 2028. Navíc spojení Blue Moon se zatměním Luny je vskutku mimořádným jevem.

  Vše se odehrává v kulisách znamení Raka (nebo čtvrtého domu), našeho domovského hnízda, kde si už u vchodu poslepu věšíme klobouk, protože víme, že jsme tady doma, že se sem můžeme vrátit z dalekých cest nebo když nám bude těžko.

  Hurá do další dekády 21.století!

  Uběhlo už celých deset let od věšteb konce světa či zhroucení počítačových sítí.
  Někteří z nás již odešli na druhý břeh, jiní noví přišli, mnozí zůstali.

  Zkusme si provést malý experiment.

  Vytvořme si před sebou na zemi pomyslnou čáru svého života, podívejme se na stranu, kde máme svoji minulost posledních deseti let, projděme si zážitky, které byly lehčími či těžšími, leč vždy obohacujícími zkušenostmi.

  Zahrnují nejen zklamání a nelehké okamžiky, ale i příjemná překvapení, těžké nárazy i milá setkání. Je to koktail rozličných ingrediencí, z nichž byl  namíchán elixír našeho života. Někdy chladný, jindy teplý, někdy hořký a trpký, jindy lahodný a sladký.

  Podívejme se teď na opačnou stranu, směrem ke své budoucnosti. Díky zkušenostem z minulých let víme, co nám více chutná, a čeho se velice rádi zřekneme, čím se chceme sytit, z jakých barev se chceme v životě těšit a které si nechceme nechat implantovat, jakou hudbu sfér chceme poslouchat, a které zvuky ze své MP 3 raději vymažeme.

  Je to všechno na nás, na našem rozhodnutí. Víme, jaké to bylo v minulých deseti letech a  jsme si vědomi toho, jakou si přejeme mít budoucnost, která nám leží u nohou. Vytváříme si ji v každém okamžiku svým postojem, svým přesvědčením a očekáváním, a nepomohou nám žádné objednávky z vesmíru, pokud pojedeme po starých kolejích. Dojedeme po nich do důvěrně známých míst, kam se už nechceme vracet nebo jen na malou chvilku. Víme, co nás tam čeká.

  Drazí přátelé a milí příznivci,
  přeji vám všem hodně štěstí a spokojenosti v Novém roce.
  Ať v tomto roce přijede na vaše nástupiště právě ten vytoužený vlak, který už nějakou dobu vyhlížíte.
  Vaše spolucestující Máša Růžičková

  Na závěr něco hodně optimistického do Nového Roku. Nenechte si toto video ujít, stojí to za to! Případně uschovejte na smutnější chvíle jako povzbuzující léčivý prostředek zdarma. Posílám pravidelným čtenářům v příloze, ostatní zájemci necht se na mne obrátí mailem, ráda pošlu.

  Posted by admin @ 11:30

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.