Kalendář

Březen 2009
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 26Bře

  ve 17:06 hodin středoevropského času, na 6° 08´ Berana

  Novoluní v Beranu je novým začátkem, navíc v prvopočátečním astrologickém znamení. V krystalicky čisté formě symbolizuje iniciativu, oživení a dychtivé očekávání. Ačkoli na zemi ještě leží zbytky rozbředlého sněhu, všichni žijeme v naději příchodu jara a brzkém rozpuštění zimy v nenávratnu.

  Novoluní v Beranu silně jiskří novými nápady a podněty k zahájení nových projektů, k realizaci čerstvých myšlenek, k vykročení jiným směrem. Slunce a Luna jsou v novoluní opět v přímém těsném spojení. Tentokrát jim stojí po boku Merkur a Venuše. Ze strany (v kvadratuře) na celou tuto skupinku vyvíjí značný tlak střídavě Pluto a Lilith.

  Vzhledem k tomu, že Venuše je od 6.března do 17. dubna tzv. retrográdní ( ve zdánlivě zpětném pohybu), mohou se při pohledu k novému horizontu vynořit sem tam i nějaké ty mráčky, zvláště když půjde o osobní jednání s druhými lidmi nebo o finance. Období, kdy je jakákoli planeta retrográdní je příležitostí pročistit si její oddíl v kartotéce od zapomenutých záležitostí, které už tam dávno nemají co pohledávat, rozloučit se s tím, co se nám nechce opouštět, ačkoli je to už dávno odváto časem, a kde že loňské sněhy jsou…

  Například nyní, s planetou vztahů – Venuší, od 6.3. do 17.4. retrográdní, přichází ideální doba k uskutečnění rozvodového řízení, v případě, že tato nepříjemnost byla již dlouhou dobu odkládána na neurčito. V letošním roce vyšlo na toto období i podání daňového přiznání, což je velice příznačný úklid ve financích a odevzdání toho, co „máme dáti“. Za přispění Pluta a Lilith, kteří nenechají kámen na kameni, se ani netřeba rozvádět, a i tak se můžeme potýkat s názorovou rozdílností ve vztazích s lidmi kolem nás nebo s určitým ekonomickým omezením – pozor na kabelky!

  Nenechte se obalamutit a skočit na špek psychickému vydírání člověka, který je na tom tak špatně, že údajně vy jediní na celém světě ho budete schopni zachránit  = „půjčit“ mu značnou finanční částku. Vzpomeňte na příznačné podobenství, že je lépe člověka v nouzi naučit rybařit než mu darovat rybu a jít dál.

  Pluto si žádá jarní generální úklid, při němž vyčistíme prostor a umožníme, aby do našeho života mohlo vstoupit něco nového, po čem již tak dlouho toužíme. Může se stát i to, že budeme okolnostmi donuceni změnit své představy o tom, co má přijít, a budeme se muset otevřít něčemu poněkud jinému, na co jsme až tak předem připraveni nebyli. Lépe být připraven na cokoli nežli si zúžit zorné pole na to jediné, co má malé procento naděje úspěšného naplnění. Doufejme, že nás nezaskočí ani další politický vývoj v ČR…

  Současné aspekty života mohou citelně vnímat lidé, narození na začátku tzv. kardinálních znamení (Beran, Rak, Váhy, Kozoroh), tj. mezi 21. a 27. březnem,  23. a 28. červnem, 24. a 30. zářím a mezi 23. a 28. prosincem. Totéž se týká i těch, kdo mají osobní planety na počátku Berana, Raka, Vah a Kozoroha.

  Sedmému stupni Berana přísluší sabiánský symbol „Člověk, jemuž se daří úspěšné sebevyjádření ve dvou oblastech najednou“, s podtextem „První skutečné setkání s dvojí povahou člověka a s možnostmi, které v sobě má“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Ix (čteno Íš) – šaman, jaguár, zasvěcení, vědění srdce, integrita.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 11:14

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.