Kalendář

Březen 2009
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 10Bře

  v 3:38 hodin středoevropského času, na 20°40´ Panny

  Tak jako v každém jiném, tak i v dnešním úplňku stojí přímo naproti sobě Slunce – velký Jang a Luna – velká Jin, mužský princip kontra ženský. To ale není všechno. Vedle nich vstupuje opět na scénu (pokolikáté už) dvojice Saturn a Uran. I oni dva jsou každý z jiného těsta, každý z nich vstupuje do hry s jiným záměrem.

  Zatímco Uranovi, myšlenkovému géniovi, nečiní potíže zpřevracet ve vteřině všechno vzhůru nohama, Saturn se snaží uchovat obrázek skutečnosti tak, jak tomu bylo doposud, a bude bohdá až na věky. Když bude asistovat u porodu Saturn, porod se povleče celé dlouhé hodiny, a pěkně klasicky. Za pomoci Urana se však může miminko narodit náhle a nečekaně na zastávce autobusu, v letadle, ve výtahu nebo doma ve vaně.

  Zatímco si Saturn dává na čas, Uran nervózně poskakuje z jedné nohy na druhou, a nemůže se dočkat, „kdy už to bude“. A tak si spolu hrají Saturn a Uran jako kočka s myší už od loňského listopadu, a budou ještě pokračovat v jízdě až do letošního podzimu. Jejich soupeření se odráží jak ve finanční nestabilitě, tak i v  neuspořádaném stavu světové ekonomiky.

  Podívejme se teď na oba dva, jak se projevují v našem individuálním životě, jaký podtext mu dávají. Podle dr. Arta Martina z Kalifornie se 50% lidí z civilizovaného světa typicky saturnsky potýká s představou, že nemohou dosáhnout toho, po čem touží (zjednodušeně řečeno „úspěšnosti“) nebo že nedokážou čelit nemoci, která je postihla.

  30% lidí by rádo uskutečnilo změnu ve svém životě, ale jsou natolik ochromeni saturnskou strnulostí, že nevidí způsob, jak z toho ven. Nabídka jim leží přímo u nohou, ale do cesty se jim staví strach odhodlat se ke změně. Cítí se být iluzorně v bezpečí tam, kde právě jsou, ať je ta pozice jakkoli bolestná či diskomfortní nebo špatně placená či nezajímavá.

  flickr.com/photos/erix/31688412/

  Pouhých 15% lidí se aktivně uransky ujímá změn ve svém životě k tomu, aby dosáhli štěstí a úspěšnosti.

  Věřme dr.Martinovi i ohromující fakt, že z této skupiny lidí skutečně dosáhne úspěchu a spokojenosti pouhých 5%. A půjdeme – li ještě dále, z nich jen 3% jsou lidé spokojení a šťastní ve všech oblastech života.

  Většina lidí pochází z nefunkčních rodin, a přitom si to mnohdy ani neuvědomují. A přestože dostanou příležitost k překonání strachu ze změny, strach je přece jenom ovládne. Pozorováním a kopírováním vzorců chování svých rodičů automaticky přebíráme i jejich přesvědčení o tom, co je a co není možné dosáhnout,  a přitom se bráníme ze všech sil, abychom nebyli jako oni.

  Se Saturnem proti Uranovi máme klíčovou výzvu přímo před nosem. Je možné cyklickou smyčku našeho rodinného systému rozvinout a vytvarovat ji do unikátní nové formy, která nám bude vyhovovat. Možná, že přitom budou hřmít hromy a blesky. To se bude hlásit do role Uran, Saturn přitom bude brblat, a bude to tak v pořádku.

  Dnešní úplněk a témata s ním spojená mohou zaznamenat ponejvíce Ryby narozené kolem dnešního data, Panny narozené kolem 13. září, Blíženci  narození kolem 12. června a Střelci kolem 12. prosince. A ještě všichni, kdo mají osobní planety a osy na 21. stupni jmenovaných znamení.

  21. stupni Panny přísluší sabiánský symbol „Dívčí basketbalový tým“, s podtextem „Tělesné cvičení jako prostředek vštípení pocitu účasti na kolektivní kultuře“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Cauac (čteno ka uak), předposlední z dvaceti symbolů – bouře, oheň, déšť, aktivace pro přechod na vyšší úroveň.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:45

2 Responses

WP_Cloudy

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.