Kalendář

Červenec 2008
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 16Čvc

  v 9:59 hodin letního času, na 26°04´ Kozoroha

  Tomuto stupni přísluší sabiánský symbol „Přírodní duch tančí v duhové mlze nad vodopádem“, s podvysvětlením – Schopnost vnímat skrytého a tvůrčího ducha přírodních jevů.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Akbal, tajemství a cesta do vlastního nitra.

  Sami podle svých zkušeností víme, že den úplňku bývá nabitý emocemi, rozkolísanými náladami, nevypočitatelnými reakcemi na nevinné slovíčko, které kdosi kdesi kdysi prohodil. Naše tělo bezděky odečítá vnitřní rozpoložení svého majitele, a my se pak divíme, proč se necítíme nejlíp, vnímáme bolest tu i onde.

  Slunce a Luna, dvě astrologická světla, stojí v úplňku tváří v tvář přímo proti sobě. Dnes, Slunce v čirých vodních pramenech Raka, a proti němu Luna v hornatých krajinách Kozoroha. Voda (Rak, Štír, Ryby) proti Zemi (Kozoroh, Býk, Panna), dva ze čtyř psychologických elementů, z nichž zbývajícími dvěma jsou Oheň (Beran, Lev, Střelec) a Vzduch (Blíženci, Váhy, Vodnář). Alchymické spisy označují čtyři základní elementy za čtyři matky života.


  Loni v srpnu vstoupil Saturn, náš důvěrně známý přísný rádce, časoměřič s velkými cibulemi na zápěstí, do zemského znamení Panny. Pár měsíců poté, loni v prosinci, se vydal do zemského znamení Kozoroha Jupiter, rozevlátý nadšenec a milovník, ubírající se k výšinám a dalekým obzorům. Saturn – profesionální pesimista a Jupiter – nenapravitelný optimista. Dvě síly, které nás celý život provokují k tomu, abychom mezi nimi vyladili správnou rovnováhu s přesností jedné tisíciny miligramu. Jinak nebudou spokojeni, a budou nám stále znova a znova zvonit u dveří. Nezbývá než je vždy pěkně uvítat a pohostit, popovídat si, s čím přichází ten který tentokrát. U jaké agentury se máme nechat zaměstnat, abychom přes noc našli a zkrotili začarovanou herku nebo políbili ropuchu carevnu.

  Jelikož oba gentlemani se pro nějaký čas rozhodli zabydlet v zemských znameních, je třeba využít jejich mimořádné vzájemné náklonnosti v náš osobní prospěch, k možnosti popojít zase o kousek dál. Jejich nebývalá souhra vyvrcholí v trigonu (harmonickém spojení) celkem dvakrát – 8.září a 21.listopadu. Došlo k tomu dokoce už v tomto roce jednou – 21.ledna. 8.září bude jejich souladný vliv nejsilnější, kdy Jupiter, posel dobrých zpráv, bude mít nad Saturnem přece jen navrch. Ti, jejichž datum narození je přibližně kolem této doby, pocítí navíc harmonické spojení Saturna s Jupiterem nejen v daných dnech, ale i po celý další rok života. V listopadu se již tato vesmírná nabídka může vytrácet pod vlivem dalších kosmických dějů.

  Elementy dnešního úplňku jsou Voda a Země. Za této kombinace Slunce a Luny a paralelního vědomí podpory Jupitera se Saturnem se nám nabízí cesta k objevení rovnováhy mezi instinktem k přežití a citlivým vnímáním sebe i svého okolí.

  Přeji vám k tomu hodně jupiterského štěstí a saturnské kázně.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 09:49

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.