Kalendář

Květen 2008
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 19Kvě

  ve 2:11 hodin letního času, na 29°27´ Štíra

  Tomuto  stupni přísluší sabiánský symbol „Děti v halloweenových maskách vyvádějí a naparují se“, s podvysvětlením – Periodické ventiilování dosud nezralých energií, které instaluje sama společnost, v mezích tradice.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Kan (čteno stejně) – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  Květnové novoluní (5.5.) a dnešní úplněk spadají právě vprostřed mezi únorová a srpnová zatmění. Ti, kdož v rámci svého osobního horoskopu silně prožívali  6. února solární zatmění, mohli vnímat následné otřesy půdy pod nohama kolem zmíněného květnového novoluní. Ti, pro něž bude 1.srpen dnem s velkým D (oslavenci narozenin kolem tohoto data), mohli při tomtéž novolouní zaznamenat první záchvěvy půdy.

  Podobně tomu bude i s dnešním úplňkem. Kdo v rámci svého osobního horoskopu silně prožíval lunární zatmění 20. února, může vnímat následné otřesy půdy pod nohama kolem dnešního data. A oslavenci narození kolem 16.srpna (datum v pořadí druhého letošního lunárního zatmění) mohou již teď zaznamenat první vlašťovky přicházející změny.

  Nestává se běžně, aby v průběhu jednoho roku došlo ke dvěma úplňkům ve stejném znamení, jako tomu je letos. Dubnový úplněk se odehrával na samém začátku hlubokých vod znamení Štíra. Dnes je to na jeho samém závěru.

  Kdo ještě se kromě Slunce s Lunou pohybuje v koncových stupních svého momentálního působiště. Je to Pluto, flirtující už od ledna s Kozorohem. Přece jen se přijde od 14. června do 27. listopadu ještě na dalších 16 let rozloučit se Střelcem, takže bude ve zmíněné době naposled brouzdat v nejzažším cípečku jeho ohnivé země. Pluto (degradované před nedávnem na zakrslého trpaslíka), jež je vládcem Štíra, nám nepochybně prokáže svou moc a sílu atomového jádra.

  V horoskopu dnešního dne nenajdeme příliš klidu a harmonie. Pokusme se udržet si čistý štít, určitý řád a strukturu, i když nám to dá někdy zabrat. Snažme se zachovat střízlivý pohled na situaci a nepodléhejme nedbalosti a lhostejnosti. A nesnažme se mít za každou cenu pravdu, raději si nazujme boty druhého a ujděme v nich kus cesty přes hory a údolí.

  Štír, znamení magie a neviditelných mocností, síly univerzální podpory, nám umožní, jak se naladit na to, co je právě teď, v těchto dnech důležité, a co je možno na cestě k sobě odložit, čeho je jako zbytečné přítěže třeba se zbavit. Kulaté zlaťáky se mohou proměnit v černé kamení, ale náš vnitřní drahokam nám nikdo nevezme.

  Vzpomeňme na lidi, připravené přírodními živly o střechu nad hlavou, a připomeňme si, že my se tady máme stále jako v bavlnce, přestože to neradi slyšíme.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:31

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.