Kalendář

Únor 2008
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Úno

  ve 4:30 hodin středoevropského času na 1°52´ Panny

  2.stupni Panny přísluší sabiánský symbol „Velký bílý kříž, vévodící krajině“, s bližším vysvětlením – Moudrost a soucit, jež mohou vyniknout v souvislosti s prožitým utrpením a izolací. Okamžik, kdy je nutno zapomenout na mysl a otevřít se hlubokému soucitu a porozumění, naladit se na pravou hemisféru a nechat tančící panenku točit se do prava.

  Luna potřebuje k oběhu kolem naší Země 29,5 dnů. V průběhu této pouti přijde dvakrát do kontaktu se Sluncem – jednou v úplňku (v přímém spojení, kdy Země se ocitne mezi Sluncem a Lunou) a jednou v novoluní (přímo naproti, kdy Luna se ocitne mezi Sluncem a Zemí). Když jsou v den úplňku všichni tři aktéři v jedné přímce, dochází k lunárnímu zatmění.

  Zatmění Slunce se v astrologii vztahuje ke skutečným událostem a projevům, zatímco zatmění Luny vnímáme více prostřednictvím vnitřního rozpoložení, způsobem, jak se cítíme, jak události psychicky prožíváme. V obou případech se jedná o zlomové okamžiky.

  Můžeme si sami sebe představit, jak již nějakou dobu pozorujeme s obavami z dáli bublající sopku. Připomíná se nám občasným vyšlehnutím plamenů a rezonujícím hlučným rachotem. Bydlíme ve vesnici na úpatí té sopečné hory, ale nevíme si rady, jak se vlastně máme připravit na neodvratnou pohromu. Náš domov je přece tady, a kdybychom vzali nohy na ramena, tak bychom museli všechno nám drahé a jisté zanechat na pospas žhavé lávě, která je nemilosrdná, a nic neušetří.

  Horoskop dnešního zatmění nás za aktivní účasti planety Saturn nabádá k bdělosti a připravenosti. Nemůžeme brát vnější okolnosti na lehkou váhu. Zatím nám snad ještě zbývá trošku času na rozmyšlenou, abychom s sebou stačili vzít to nejnutnější, a hned pak mohli odejít z této nebezpečné krajiny dřív než bude pozdě. Přírodním živlům můžeme těžko čelit, některé věci je nutno brát jako nezvratné. Přestěhujeme – li se včas na bezpečné místo, můžeme tam začít znovu, postavit si dům, zasadit strom, a zasadit jich spoustu jako Muž, který sázel stromy.

  Vytvoříme novou krajinu, plnou zeleně a bohatých plodů. Jde jen o to se rozhodnout, jestli budeme dál lpět na svém starém jistém nebo jestli se odhodláme jít do neznáma, kde nás čekají věci, které si zatím ještě neumíme představit. Možná, že v tom novém místě potkáme někoho známého z naší staré vesničky. Tady ale ten člověk vypadá úplně jinak, a dokonce se i jinak chová, vstřícně a laskavě. Možná, že i nás to nové místo změnilo, aniž bychom to zpozorovali…

  Dnešní zatmění je v Evropě viditelné, takže jeho vliv budou cítit nejen obyvatelé Afriky a Ameriky, ale i my v EU. Mnohdy se setkávám u klientů s dotazy, jak se zatmění projeví v jejich osobním životě. Je možné přirovnat tento úkaz i k okamžiku, kdy se dlouhodobě zanícená rána otevírá (buď přirozeně nebo chirurgickým nástrojem), hnis odchází, aby mohl začít proces uzdravování. Pokud má někdo dnes narozeniny, nebo se narodil zhruba po čtvrt roku od dnešního data (kolem 22. května, 24. srpna nebo 23. listopadu), bude mu toto přirovnání srozumitelnější více než ostatním. Do stejné skupiny patří i ti, kdo mají základní osy nebo osobní planety svého horoskopu na 2. stupni Panny. Více je možné nahlédnout na základě individuální konzultace prostřednictvím konkrétního osobního horoskopu.

  V Mayském orákulu se dnes objevuje Men, představující globální vědomí, naději, sny a vize.
  Jeho symbolem je orel, třetí oko, fialový plamen.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 10:22

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.