Kalendář

Listopad 2007
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 09Lis

  v 00:03 hodin středoevropského času, na 17°10´ Štíra

  17.stupni Štíra přísluší sabiánský symbol „Žena, oplodněná vlastním duchem, je „velká dítětem““,
  s bližším vysvětlením – Naprosté odevzdání tomu, co přikazuje „vnitřní Bůh“.

  Deštivé a větrné počasí odpovídá zabarvení tohoto listopadového novoluní. V novu se jednou do měsíce společně setkávají, jdouce ruku v ruce, Slunce – mužská energie a Luna – ženská energie. Dnes jim jejich společnou radost kazí sudička, na kterou zapomněli nebo záměrně na zásnubní hostinu nepozvali, ačkoli stojí jen kousíček opodál.

  Asi to bylo ze strachu, protože ona dáma jménem Lilith nebo chcete – li Černá Luna, se jen tak nenechá vyšoupnout ze židle, která jí v planetárním orchestru přísluší. Naopak na jakoukoli takovou provokaci dychtivě čeká. Osvěží ji jako ledová sprcha, a posléze uvede do varu vášnivých emocí s touhou po odvetě za učiněné pokoření. Celý děj se odehrává v kulisách znamení Štíra, opředeného předsudky o smrtelných koncích, uhranutí či prokletí. Účastníci přednáškového cyklu o Lilith se nenechají odradit tímto dramatickým entré, jelikož už o Lilith vědí své, obohaceni spoustou informací včetně výměny osobních zkušeností ze setkání s touto dámou.

  Dante Gabriel Rossetti (r.1864)

  Někteří astrologové její existenci neberou v potaz, a připravují se tak o příležitost k osobní celistvosti jak své vlastní, tak i klientů, kterým nabízejí své služby. Lilith je totiž významnou součástí naší ženské stránky. Právě ona byla první ženou Adama, která razantně odmítla jeho převahu, odlétla okřídlená ze země, a od té doby zůstala sice svobodnou, ale zároveň i opuštěnou. Zůstává hrdou a nepoddajnou, nezkrotnou a vášnivou, svůdnou Sirénou a bojovnou Amazonkou, šťastnou, protože zůstává za všech okolností sama sebou. Lilith má vskutku mnoho podob, a my se často, tak jako macecha z pohádky O Sněhurce zalekneme, když spatříme její tvář v zrcadle před sebou.

  K pochopení Lilith není možné sešněrovaně moralizovat, odsuzovat výstřelky nebo extravagantní způsoby sebevyjádření, uměleckého ztvárnění, životního stylu a všeho, na co jsme v naší době zvyklí. Například David Lynch, Andy Warhol nebo Jack Nicholson mají ve svých horoskopech Lilith ve Štíru. Pokud budeme poplatní měřítkům své doby, nikdy se k obohacujícím zdrojům, se kterými k nám Lilith přichází, nedostaneme, protože jí svým postojem preventivně zavíráme dveře před nosem.

  Lilith prochází znamením Štíra od 17.července tohoto roku do 10.dubna roku příštího. Podíváme – li se do nedávné historie, byla v době svých minulých misí v tomto znamení zapletena do aféry Clinton – Monika Lewinska, do atentátu na Johna F.Kennedyho, do zatažení železné opony po válce. Nespokojí se tedy jen tak s nějakými podružnými aférkami z bulváru. A tak tomu bude stále dál, dokud ji nepřestaneme vnímat jako amorálního démona, který nahání strach a hrůzu, na místo toho, abychom ji přizvali k sobě jako naši nedílnou součást, která se nám za naši pozornost odmění novými, netušenými schopnostmi, novými mapami chovámí a sebevyjádření, zatímco staré poputují jednorázově do koše.

  Jelikož každé novoluní je výzvou k uskutečnění našich přání a započetí nových projektů, za spolupráce s Lilith je tato výzva platná pro nás všechny, avšak o poznání více pro některé Vyvolené. Jedná se o Štíry, narozené kolem dnešního data, Býky, narozené kolem 8.května, Lvy kolem 10.srpna, Vodnáře kolem 7.února, a všechny ty, jejichž hlavní osy nebo planety horoskopu jsou na stupni dnešního novoluní, tj. 17 až 18 stupňů Štíra.

  Nevíte – li, ve kterém znamení máte svoji Lilith, nebo kde je Lilith vašeho partnera nebo rodičů, nahlédněte do kolonky Postavení Lilith 1922 – 2011

  V Mayském orákulu se dnes objevuje Eb – s kvalitou hojnosti, sklizně, regenerace a vděčnosti.

  Máša Růžičková

  Upozorňujeme na závěrečné rozloučení v tomto roce s tématem Lilith na přednášce – dílně ve středu 12. prosince. Budeme se věnovat Lilith v horoskopu v aspektech ke Slunci a Luně. Vítány jsou nejen známé tváře, ale i všichni nově příchozí. Podrobnosti najdete v kolonce Přednášky.

  Posted by admin @ 19:08

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.